Skocz do zawartości

Cichy komputer do prostych prac 2-2,5 tys.


Recommended Posts

Witam,

 

  • Zastosowanie komputera : Office, Internet, trochę Photoshop ale bez cudów
  • Maksymalna kwota : 2-2,5 tys
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : przyszły tydzień
  • Których części potrzebuję : wszystko
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : nie
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 1920x1080 DELL U2312HM
  • Specjalne wymagania : cisza, dysk SSD 256 GB do systemu
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Palit GeForce GTX 750 Ti KalmX, 2 GB, myszka, klawiatura

Mój obecny komputer to:

Płyta główna: Gigabyte GA-EP43-DS3
Procesor: DualCore Intel Pentium E5200
Chłodzenie procesora: Arctic Freezer 7 Pro Rev.2.
Pamieć: 2 x Kingston 2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM
Karta graficzna: ATI Radeon HD 3870 1024MB

Monitor: Dell UltraSharp U2312HM (Digital)

 

Nie szukam jakiś super prędkości, bo ten zestaw spełnia moje wymagania, ale że się zaczął sypać jest okazja, żeby polepszyć sobie nieco komfort pracy. Najbardziej mi zależy na ciszy, więc chciałbym cichej obudowy i naprawdę cichego zasilacza. Fajnie byłoby, żeby można go było w przyszłości rozbudować, np. dołożyć za 3 miesiące drugie tyle RAMu. Co nietypowe w tą budę musi wejść 5 dysków HDD SATA oprócz systemowego SSD. Za poradę jak wyciszyć HDD (już je mam w starym kompie) będę wdzięczny.

 

Chciałbym, żeby zostaw już był złożony.

Link to post
Share on other sites
1 x  bequiet! StraightPower E10 400W 135mm Gold 1 x  Fractal Design Define R4 (Black Pearl) 1 x  Intel Core i3-6100 /3.7GHz, 3MB, LGA 1151, BOX/ 1 x  MSI B150M Night Elf /intel B150, DDR4, LGA1151/ 1 x  Thermalright Macho 120 SBM 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) 1 x  Kingston 8GB 2133MHz CL14 HyperX Fury Black

 

2213 zł +  Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Mocne i wysoko taktowane 2 rdzenie / 4 wątki na płycie B150 w mATX z 6 portami SATA. Fabrycznie wyciszona obudowa o bdb jakości wykonania. Zasilacz z chłodzeniem aktywnym ale i strasznie cichym, wręcz niesłyszalnym nawet podczas mocnego obciążenia. Tutaj zasilacz będzie bardzo mało obciążany i dopłacanie stówki do półpasywa nie ma raczej sensu. Na start 8 GB DDR4 w jednej kości po przyszłe 16 GB DDR4 w DC. Do tego SSD na MLC + 5 lat gwary. Chłodzenie na CPU z 120 mm wentylatorem z zakresem obrotów już od 300 RPM. Skręcisz obroty w BIOSie na chłodzeniu CPU oraz na wentylach z obudowy i masz gwarantowaną ciszę mur beton. 

 

Do pełnego 2500 zł, CPU na Intel Core i5-6400 /2.7GHz, 6MB, LGA1151, BOX/

Link to post
Share on other sites

Piękne dzięki :)

 

Kilka pytań:

1. ten komputer raz na jakiś czas obsługuje ploter tnący, który podłaczany jest przez RS232 (nie mam pewności, że to się tak nazywa - port oznaczany jako COM) - w starej płycie był śledź z gniazdem, który podłączało się do płyty - jak tutaj to załatwić? Jakaś karta - proszę o poradę i wskazanie :)

2. jeśliby jednak dopłacić stówkę do półpasywnego zasilacza, to jaki mógłby to być, przy okazji 400W na pewno wystarczy na set z wszystkimi dyskami - może lepiej taki Corsair RM 550X 550W 135mm Gold modularny?

3. karta graficzna jest chłodzona pasywnie, czy dałoby się również procesor schłodzić pasywnie? Czy ma to sens skoro i tak będą wentylatory w obudowie?

4. do wyciszenia moich hałaśliwych HDD wystarczą te podkładki gumowe razem z obudową czy kupić coś innego?

 

Będę wdzięczny za rozwianie moich wątpliwości :)

Edytowane przez Dares
Link to post
Share on other sites

 

 

1. ten komputer raz na jakiś czas obsługuje ploter tnący, który podłaczany jest przez RS232 (nie mam pewności, że to się tak nazywa - port oznaczany jako COM) - w starej płycie był śledź z gniazdem, który podłączało się do płyty - jak tutaj to załatwić? Jakaś karta - proszę o poradę i wskazanie

 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=69082

 

 

 

2. jeśliby jednak dopłacić stówkę do półpasywnego zasilacza, to jaki mógłby to być, przy okazji 400W na pewno wystarczy na set z wszystkimi dyskami - może lepiej taki Corsair RM 550X 550W 135mm Gold modularny?

 

Bdb wybór. 10 lat gwarancji

 

 

 

3. karta graficzna jest chłodzona pasywnie, czy dałoby się również procesor schłodzić pasywnie? Czy ma to sens skoro i tak będą wentylatory w obudowie?

 

Skręcone chłodzenie do min RPM będzie niesłyszalne

 

 

 

4. do wyciszenia moich hałaśliwych HDD wystarczą te podkładki gumowe razem z obudową czy kupić coś innego?

 

Piszesz o blokach pod zatoki 5,25 ?  Najlepiej będzie je wymienić na SSD  :D

 

Taki zestaw nie przebije się przez tło pomiarowe. Miał w ogóle styczność z kompem chłodzonym pasywnie a takim, który po  prostu jest cichy ? 

Link to post
Share on other sites

Zmodyfikowałem z konieczności nieco zestaw od kajtka i wyszło mi coś takiego jak poniżej. Przypominam, że priorytetem było aby mobo miało port COM i jak najwięcej gniazd SATA.

 

Gdyby ktoś kumaty w tej dziedzinie rzucił okiem na ten zestaw i potwierdził, że będzie to hulało i jeszcze będzie cicho to będę wdzięczny :)

W zestawie nie ma karty graficznej bo tę już mam: Palit GeForce GTX 750 Ti KalmX, 2 GB

Edytowane przez Dares
Link to post
Share on other sites

Macho z dwoma wentylami pod i3 6100 ? 

RMX550 pod GTX750TI ?

MOBO na B150 za dwoma dziurami za ponad 400zł ?

Przekombinowałeś i to bardzo.

Zmiany:

Fera 3, CX450M albo i Bequiet L8 400W z cichszym wentylatorem, płyta na MSI B150M PRO-VDH.

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki za podpowiedź z płytą :) Do niej trzeba dokupić śledzia z odpowiednią wtyczką?

 

RMX550 bo zależało mi na zasilaczu półpasywnym.

Chłodzenie możesz mi doradzić jakieś inne niż Fera? Coś naprawdę cichego?

Zmodyfikowany zestaw - proszę o ocenę :)

Link to post
Share on other sites

Kup mobo z portem COM - śledzie mogą działać, ale nie muszą, po za tym może być wymagana konfiguracja IRQ, a z tym już pewnie będziesz miał spory problem. Z doświadczenia radzę zakupić mobo z portem - wyżej Kajtek linkował Asus odpowiedniego.
Co do wyciszenia - słuchaj Kajtka : zestaw z wentylatorami na niskich obrotach będzie nie słyszalny, tak samo jak półpasywna maszyna - różnica w cenie spora, efekt ten sam więc jaki sens przepłacać  ;)

Link to post
Share on other sites

Biorę pod uwagę tę płytę, niestety morele przesuwa cały czas dostępność tej płyty. Kajtek a mógłbyś mi dobrać jakieś fajne chłodzenie do procesora w morelach, bo tego macho 120 SBM nie mają i tej kości pamięci, która mi wybrałeś też nie mogę się u nich doszukać :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...