Skocz do zawartości

Reset podczas ładowania systemu


Recommended Posts

Specyfikacja:

asrock h81m

pentium g3258

2x geil evo veloce 1600 cl9

cooler master b500

ocz arc 100 120GB

wd blue 1TB

 

Witam, wymieniłem dziś procek na pentium g3258, podczas ładownia systemu komputer po prostu się resetuje.

Myślałem że to wina uszkodzonego systemu więc postanowiłem zainstalować świeży, i tutaj pojawiły się pierwsze problemy. Windows stwierdził że mój ssd ma system partycjonowania gtp chociaż przy ostatniej instalacji systemu formatowałem go na mbr, odpaliłem diskpart ale wyskoczył że nie można go skonwertować i jakiś błąd ale to nie ważne. Postanowiłem zainstalować system na hdd ale wyskoczył jakiś kod błędu, sprawdziłem go na necie i rozwiązaniem okazało się odłączenie drugiego dysku (ssd). System się zainstalował ale znowu przy ładowaniu systemu sypie resetami.

Dodam że mini xp startuje bez problemu.

 

Co już zrobiłem:

-sprawdzałem wszystkie tryby awaryjne i ostatnią dobrą konfiguracje

-domyślne ustawienia uefi

-ręczne ustawienie taktowania ram

-odłączyłem zewnętrzną grafe

-odpalałem kompa na 1 kości ram

-zmieniałem ustawienie dysku z ahci na ide

-podpinałem dyski do innych portów sata

 

Dodam że kilka dni temu testowałem tę płytę główną z i5 4690k i tymi samymi dyskami, wszystko działało. 1 pin w sokecie był skrzywiony ale go wyprostowałem po czym przetestowałem płytę z i5 i wszystko działało.

Link to post
Share on other sites

Mam jakiś stary zasilacz ale ten jest na 100% sprawny. Tak jak mówiłem 1 pin był krzywy ale kilka dni temu na innym procku wszystko działało.

 

Gdy chce sformatować ssd na mbr to dostaje taki błąd: "Określony dysk nie może być konwertowany. Dyski cd dvd stanowią przykłady dysków, które nie mogą zostać konwertowane." Jakieś pomysły?

 

 

Edit: komp dostawał zwieche na logo płyty, na 5 minut wyjąłem baterie. Teraz w ogóle nie wstaje ale ładuje telefon przez usb, mam rozumieć że płyta padła?


Bardzo dziwna sytuacja, po przepięciu wszystkich kabli komp zaczął startować ale dalej się resetował, kilka razy instalowałem mu różne wersje win7. Wszystko się naprawiło po zainstalowaniu windows 10 O_o

Edytowane przez grzesiek1242
Link to post
Share on other sites

U mnie był bardzo podobny problem. Wadliwy okazał się nowy zasilacz i wsadziłem z powrotem stary.

Chociaż jak piszesz, że Twój jest sprawny to sam już nie wiem co może być nie tak.

Edytowane przez pawel92
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...