Skocz do zawartości

Pomóż Leonowi czyli 6950 MOD i dylematy


Recommended Posts

Witajcie.

 

Kupiłem sobie 6950 HIS-a i mam mały problem. Wszystko działa cacy, po modzie i wgraniu biosu Asusa można szaleć z napięciami, profilami wentyli, taktowaniem itp., jednym słowem powiniennem być szczęśliwy...ale nie jestem. Nie do końca.

Karta piszczy w menu crysisa (5000fps+), popiskuje jak zmieniają się ekrany w 3Dmark06, popiskuje kiedy włączymy 3Dview w atitool (tu popiskuje też moja 4890 ale tylko tu). Niech mi ktoś napisze, ze to standard, że te współczesne mocne karty tak mają w wysokim fps.

W ostatnie wakacje oddałem 5870tkę v2 asusa do sklepu tylko(aż) dlatego, że popiskiwał (identycznie jak teraz his)...

Czy ja mam pecha czy ten typ tak ma? Jak ktoś może (i mu się chce) niech sprawdzi, (najlepiej/najszybciej ati toolem) jak zachowują się wasze karty w bardzo wysokim fps. Oczywiście wentyle na minimum, bo to nie jest jakiś głośny pisk, tylko takie coś jaby krasnoludek krasnoludkowi borował w zębie.

Od razu mówię, ze wykluczam piszczenie cewek na płycie i w zasilaczu.

Link to post
Share on other sites

U mnie też, ale zawsze myślałem, że to monitory piszczą ^^ Ale w Crysisa i tak nie gram, więc pies go drapał. Przecież to są jakieś promilowe okresy czasu używania kompa, więc niech sobie popiszczy skoro ma taka potrzebę :co:

Link to post
Share on other sites

dzięki chłopaki, tak mnie to popiskiwanie męczyło, (że je mam) że pewnie bym nie zasnął. Ja wiem, że się czepiam na siłę ale naszła mnie taka myśl - rok 2012, wychodzi diablo III i nie ma vsync w menu i piszczy (a menu ma piękne).

Wystarczy mi piszczacy samsung f3 500gb (którego na dniach wywale) i popiskujący przy starcie zasilacz. Najbardziej wkurzający jest dysk, jak się wsłuchasz to tak: łiii cisza, łiii cisza, łii cisza. Jak go odłączyć (albo jak się sam w windowsie wyłaczy/przejdzie w stan spoczynku jest spokój). A zaczął tak robić jak mu brata kupiłem - f4.

 

Generalnie karta spoko, jak zjechać wentyle na 20% (1000 obr/min w idlu) można spać przy kompie. Jak na referenta nie rozkręca się za mocno w starszych grach (mam głupi zwyczaj pogrywac czasem z dość cicho ustawionym dzwiękiem) to też +. Oczywiście do toxica/vapor x znanego z produktów sapphire nie ma startu ale jest lepiej niż myślałem. W każdym razie zmiana chłodzenia dopiero po zmianie obudowy, karta już teraz ledwo wlazla do 300anteca (275mm @ 279mm).

Link to post
Share on other sites

Co prawda nie mam karty czerwonych, ale powiem Ci, że mój gtx też popiskuje sobie w w/w sytuacjach. Ja już nawet jakoś nie zwracam uwagi na to. Normalka.

Stąd wniosek, że nie tylko AMD ma "problem" z piszczeniem. Zresztą dla mnie to w sumie nie problem bo muszę przykładać ucho do budki żeby to usłyszeć. :/ Powiem tak: przywykniesz.

Ale i tak najśmieszniejsze jest to , że mój starusieńki 9600GT(a nawet do dziś pracujący 6600 na agp x8) wcale nie piszczą, pomimo że mają trochę gorsze cewki, a nie jakieś współczesne super-ultra ferrite 100% :P

Stąd kolejny wniosek: cała propaganda i chwalenie się wojskowymi/ultranowoczesnymi materiałami do kart to bzdura. Aby miała kondensatorki polimerowe, dobre chłodziwo i styka.

 

Radości z HD'ka życzę :/

Link to post
Share on other sites

co nie zmienia faktu, że powinni coś z tym zrobić, podobno te solid chockes u msi (nie wszystkie karty msi je mają) jednak działają i karty nie popiskują. Mam takie wrażenie, że co bym nie kupił będzie piskać, a na msi z "no bzzz chockes" nie mam zamiaru czekać. Oprócz słynnego już menu crysisa na razie nie mam specjalnych powodów do narzekań, puki co bawię się w testowanie. A potem odpale mega wymagającą grę "kings bounty wojownicza księżniczka nowe światy" :P

Link to post
Share on other sites

Mi karta nie piszczy. I napewno zadne piszczenie nie jest "norma", leccie z tym na gwarancje :P

Natomiast np. zasilacz to juz inna sprawa, tak przy okazji chce odradzic wszytkim kupno serii AX od corsaira.

Mialem juz 3 sztuki (za kazdym razem, wymieniany na nowa) i kazda piszczala jak cholera, nawet przy wylaczonym zasilaniu :/

Link to post
Share on other sites

a jak twoja ma piszczeć jak ty masz gtx480? Pod obciązeniem to ty siedząc przy kompie sam siebie nie słyszysz a co dopiero mówić cewek .....

A zasilacze corsair to piszczą markowo, im droższy tym bardziej.

Na kilku forach sprawdzilem, i wiele osób tak ma z serią 6950/70.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...