Skocz do zawartości

i7 6700k - problem z wygiętym procesorem


Recommended Posts

Dzień dobry

 

Wczoraj zakupiłem nowe części i chciałem zmodernizować komputer. I mam problem z procesorem.

Na płycie głównej Asus Z170 Pro Gaming włożyłem procesor do socketu, zamknąłem pokrywę. I okazało się, że chyba źle spozycjonowałem procesor, bo po wyjęciu procesor ma wygięty lekko do góry jeden róg.

Po uruchomieniu komputera oczywiście nie działa prawidłowo. Komputer się uruchamia, jest zasilanie, płyta główna działa, jest czarny ekran. A diody świecą na czerwono. Na płycie głównej w okolicy chłodzenia CPU miga kilka czerwonych diod.

 

Zasugerowałem się strzałką na procesorze i orientacją na płycie głównej, na której nie ma wyraźnego wskazania co do powyższej strzałki. Prawy dolny róg przypomina na pokrywie strzałkę, więc tak włożyłem procesor. Potem okazało się, że na plastikowej pokrywie strzałka była w inną stronę, na co nie zwróciłem uwagi. Więc prawdopodobnie mój błąd. Reszta komputera jest raczej prawidłowo złożona i podpięta.

 

I mam pytanie. Czy jestem w stanie w jakikolwiek sposób wyprostować róg procesora i czy on zadziała. Czy raczej jest do wyrzucenia?

 

Dziękuję i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Jak można źle włożyć procesor do socketu? Przecież jak się wkłada niewłaściwą stroną to procek ci nie opadnie nawet na socket bo blokuje go ten wystający kawałek 

 

Obawiam się że procek może być do wyrzucenia, próba odgięcia może skończyć się tragicznie. Możesz spróbować niby zareklamować ale szczęścia nie wróżę.

Link to post
Share on other sites

Niestety nie wiem jak to się stało i sam nie mogę zrozumieć. Robiłem to już kilka razy i zawsze było ok. Zmyliła mnie strzałka na płycie głównej. Natomiast jak włożyłem procesor to wyglądało, że jest w sockecie bo trzymał się dobrze. Więc zamknąłem klapkę i klapka pewnie róg procesora wygięła. A jak uda mi się odgiąć jakoś, to włożenie procesora do socketu, co może spowodować?

Bo jak ugnę i się oderwie, to wiadomo. Ale chcę spróbować,1500 zł...w plecy pewnie będę.

Link to post
Share on other sites

Jak tylko wrócę do domu to porobię fotki i prześlę. Oby chociaż płyta przetrwała. A czy uszkodzony socket na płycie powoduje to,że komputer i płyta np. wogóle się nie uruchamia? bo płyta chodzi, zasila podzespoły podpięte pod nią. Diody się świecą. Dyski pracują. Wentylatory i chłodzenie CPU też.

Link to post
Share on other sites

U mnie sytuacja wygląda tak samo tyle że procesor wygląda na cały, obrazu nie ma,bios najnowszy wgrany na płycie z170a gaming 7 , w srodku wszystko sie kreci, diody sie palą,speaker nie piszczy nawet przy wyciągnietym ramie :( Tak jak Longhorn napisał-prawdopodobną przyczyną jest padniety procesor(u ciebie napewno) albo gniazdo pod procesor.

Link to post
Share on other sites

Jak mogłeś nie zauważyć takiego ogromnego trójkąta? 

 https://dlcdnimgs.asus.com/20160129_cosmo/cosmo/websites/global/products/JIM9ojJyz4lZRy4k/img/Asus%20Web%20-%20proGameing10-03.jpg (bez przybliżania zdj. go widać) 

Poza tym, CPU posiada wcięcie z boku które (przynajmniej powinno) uniemożliwiać błędne włożenie procesora. 

Jak widać nie skutkuje... 

Link to post
Share on other sites

Wyrównałem w miare dobrze i nadal nie mam obrazu ale za to przy wyjętym ramie zaczeło piszczeć :) Mam jedną kość pamieci 8gb i próbowałem w każdym dimmie sprawdzić i nadal nic. Według debug code panelu ,,50'' jest to early memory initialization a w każdej innym gniazdku jest inny debug code. Jestem dalej w ciemnej du*ie ale bliżej niż dalej :)

Link to post
Share on other sites

Wyślij na wymianę , masz czas 14 dni od dnia zakupu , tylko napisz taką ściemę żeby uwierzyli np .
Dzień dobry składałem komputer i przy montowaniu zauważyłem że są Piny od procesora troszkę dziwne jakby wykrzywione ale spróbowałem zamontować procesor i odpalić wszystko lecz nie poskutkowało gdyż brak obrazu i widocznego Biosu aby dałoby sprawdzić co i jak . Moja prośba jest o wymianę na sprawną Płytę główna . Pozdrawiam  .

Coś takiego :)

Link to post
Share on other sites

Wszystko już hula :) obraz powrócił :) zamieniłem końcami hdmi i podpiełem pod inny port hdmi na płycie głównej, nastepnie wyciągłem kabel vga od monitora(zostawiając sam hdmi) . Jeszcze ram(jedną kość) włążyłem w dimm2 i zaaktualizowałem bios przez flaszback'a do najnowszej wersji i tak o to wszystko ruszyło i działa elegancko :) Dziekuje Ragan za bystre oko i wszelkie podpowiedzi od was :) Jeszcze raz wielkie dzięki ,,

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...