Skocz do zawartości

Blue screen po zakupie nowego procesora


Recommended Posts

Witam,

zakupiłem dziś procesor intela E6500, po zamontowaniu go do socketu komputer odpala się normalnie, jednak podczas ładowania się windows'a 7, (dokładnie podczas gdy wyświetlana jest ta flaga) pojawia się blue screen, i tutaj moje pytanie czy wie ktoś o co może chodzić ? bo ja nie mam zielonego pojęcia.

 

PS:

Dodaję specyfikację pcta:

 

Płyta główna:

ABIT IP 35e (wersja biosu, nr 18) dodam jeszcze, że bios był niedawno flashowany.

Stary procesor:

Intel E2160

 

Za wszelaką pomoc serdecznie dziękuje

Link to post
Share on other sites

Nie, nie, akurat jestem pewien, że prosesor został zamontowany poprawnie, gdyż nie jest to mój pierwszy raz w tym temacie.

 

Podczas proby zainstalowania Windowsa 7, wyskakuje blue screen, gdy probuje zainstalować XP, nie udaje się to i PC się wyłacza sam.

Link to post
Share on other sites

Witam, kolega (założyciel tematu) wypowiadał się za mnie.

Wróciłem na stary procesor, jak widać wszystko działa.. na szczęście.

 

Temperatura na tamtym procku to nie wina źle założonego chłodzenia, bo jakbym źle je założył to procesor o temp. 98*C nie nadążał by odprowadzać ciepła i temp by rosła.

 

dwa rodzaje BSODów jakie zaobserwowałem to:

c000021a Fatal system error

status:

0x00000000 (0xc0000001 0x001004cc)

oraz:

0x000000F4 (0x00000003 0x812691B0 0x8126931C 0x8BC17E60)

 

początkowo dziwiło mnie, że procesor niby działa, a crashuje przy windowsie, też podejrzewałem system, ale skoro nie mam możliwości zmiany go.. ?

Chyba jedynym winowajcą staje się uszkodzony procesor, tym bardziej skoro już czujnik ma popsuty- może cały jest popsuty.

Szkoda, chłopaczyna wyprodukowana w 2010 33 tydzień, młodzieniaszek :co:

Link to post
Share on other sites

No.. trochę lektur po internecie, trochę smutnych historii wielu użytkowników i..

mamy rozwiązanie :)

 

po przeczytaniu tematu jednego Pana, który miał identyko problem, a nawet oddał procka na gwarancję- dostał go z powrotem z pieczątką: SPRAWNY- zacząłem dumać.

 

Jak się okazało, najnowszy bios jest za stary- błąd powodujący blokadę czujników temp. i stałą wartość 98*C był przyczyną restartów komputera- pomogłoby wyłączenie opcji Shutdown, ale.. jest inna opcja:

nieoficjalny bios

http://forums.hexus.net/abit-care-hexus ... pping.html

 

rozwiązuje problem :)

 

Myślę, że temat można by gdzieś rozgłosić, bo zauważyłem, że dużo osób ma ten problem, a mianowicie jest to problem płyt abit z procesorami e6xxx, e8xxx no i e7xxx pewnie też.

 

Co do e8xxx to miałem ubaw :P w jednym temacie autorowi działał 4h i komp się wyłączał, potem musiał przełożyć na stary procesor i znów na nowy i działał, znów 4h ^^ później opatentował uruchamianie komputera przy pomocy suszarki! nie wiem gdzie to wyczytał ale działało :)

 

oczywiście zmiana biosu na ten nieoficjalny pomogła

 

zatem pozdrawiam i dziękuję za porady :co:

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...