Skocz do zawartości

Szybkie wczytywanie www - dobre rady


Recommended Posts

Hey, 

 

nie lubię gdy na stronach informacyjnych w nieskończoną ilość czasu ładuje mi treść artykułów, wieczne reklamy itp lub adblock blokujący reklamy ale już nie próby połączenia z serwerem. 

 

Dlatego moje pytanie brzmi z jakich stron korzystacie, które mają dobrą optymalizację i szybko się wczytują. Chodzi mi o strony informacyjne od polityki do sportu. Do tej pory korzystałem z wp ale teraz to już przegięcie co robią. 

 

Do tego interesują mnie wszystkie triki, które mogą przyśpieszyć przeglądanie stron. 

 

 

 

 

Przeglądarka to chrome - świeżo po przywróceniu ustawień fabrycznych. Korzystam z synchronizacji. Na Vivaldi zachwalanym jako szybka jest gorzej bo nie ma płynności w przewijaniu. Dodatkowe info to Win 7 sprzed chyba 2/3 miesięcy bez zbędnych śmieci. O sprzęt nie pytajcie bo jest ok ;)

 

Onet i interia też słabo.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Wydaje mi że sie problemem może być w Twoim przypadku rozwiązywanie adresów www, a nie wolne działanie konkretnych stron (jeżeli by tak było wszyscy by na to narzekali) . Czy i ew z jakich DNS-ów korzystasz? Polecam ustawić googlowskie. Instrukcja tutaj >>  http://www.download.net.pl/jak-zmienic-serwery-dns-na-serwery-od-google/n/2161/ 

Zakładam że masz jakiegoś antywirusa lub firewala , wiec sprawdź czy przypadkiem programy te nie mają włączonej dodatkowej filtracji serwisów www które mogłyby opóźniać ich ładowanie.  Dodatkowo aktualizacja Flash-a i Javy powinno rozwiązać problem. Daj znać czy jest poprawa po tych zmianach.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...