Skocz do zawartości

Aparat do filmów FHD, ruchomy wyświetlacz, do 1700zł.


Recommended Posts

Czyli takie buty...

Tu chodzi głównie o skalę odwzorowania i odległość ostrzenia. 18-105 VR nie załatwi sprawy (ma skalę 1:5). Jeśli chodzi o makro to jest to kwestia obiektywu. Każdy obiektyw ma jakąś tam minimalną odległość ostrzenia. Do makro są obiektywy makro lub pierścienie pośrednie skracające odległość ostrzenia. Tak więc najważniejszy termin oprócz ogniskowych : skala odwzorowania i odległość ostrzenia.

Kombinujesz jak koń pod górę i masz efekt. W przypadku takich aparatów potrzebujesz obiektywów makro bo ani lustrzanka ani bezlusterkowiec nic z kitowym obiektywem nie wyczaruje. Kompakty tryb makro posiadają.

Teraz to takie biadolenie o Chopinie, co by było gdyby. Nie było mówione o makro i dlatego tak wyszło.

 

Strzelam , że skala odwzorowania w tych trybach będzie nie wiele lepsza niż w kitowych obiektywach lub w niektórych przypadkach słabszych kompaktów strzelam , że gorsza. Ale nigdy nie zastanawiałem się nad tym więc mogę nie mieć racji.

_____

SKEEP, wybierz się z aparatem i szkiełkami do sklepu, weź ten najmniejszy przedmiot i poproś o przetestowanie pierścieni pośrednich. Być może załatwią sprawę.

Link to post
Share on other sites

 

 

ma skalę 1:5
Ten drugi zestaw (z obiektywem Tamron AF 70-300 f/4-5,6 DiLD Macro 1:2 ) ma skalę 1:2 - byłby lepszy?

e://

 

A może ten - Nikon D3300 + AF-P 18-55 VR + 55-200 mm VR II , a szkiełko do makro dokupię sobie z czasem.

 

Nie zam się, więc pytanie mam do Was - D5200, czy D3300 (olać ruchomy ekran, chcę dobrej jakości zdjęcia)?

Link to post
Share on other sites

Lepszy to by był ale czy wystarczający to wypadałoby sprawdzić, ew wyliczyć. Ostrzy od 95cm w kombinacji ogniskowych 180-300(w G4 jest ekwiwalent 24mm). Od ogniskowej 200mm jego rozdzielczość optyczna będzie spadać, pytanie na ile będzie to dotkliwe dla Ciebie. Najlepiej zabrać przedmiot - modela i przetestować w fotojokerze albo pobliskim fotograficznym gdzie mają produkt na stanie. Wtedy będziesz na wiedział na 100%.

Link to post
Share on other sites

 

 

Lepszy to by był ale czy wystarczający to wypadałoby sprawdzić
Zrobię więc tak i sprawdzę w sklepie.

 

A jeżeli chodzi o body? - Bo to spora różnica cenowa - za co dopłacamy? 

http://www.euro.com.pl/lustrzanki/nikon-d3300-af-p-18-55-vr-tamron-af-70-300-mmm.bhtml

http://www.euro.com.pl/lustrzanki/nikon-d5200-18-55-mm-vr-ii-70-300-mm-di-ld-.bhtml

Link to post
Share on other sites

Ale jajcarski wątek. Najpierw iks wymagań a teraz z tego luszczanka z kitem wyjdzie. Obiektyw makro to skala odwzorowania co najmniej 1:1 i bardzo krótka odległość z której ostrzy - rzędu centymetrów. Typowo do 100mm choć czasem to i za duża ogniskowa bo czas trzeba skracać a światła niewiele. Ale pewnie, kup sobie luszczankę jak Ci Xarix radzi, lepiej jak z wcześniejszym GF6 nie ma zbytnio szans być, ale co tam..

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

SKEEP,
Ergonomia. D3300 przede wszystkim nie ma obrotowego wyświetlacza, posiada mniej punktów AF, różni się guzikologią i rozmiarem. Jakość obrazka będzie niemal identyczna.

UP@,
Umiesz czytać? To czytaj a nie sobie dopowiadasz. Bo już mnie wpieniacie z tą swoją alergią na słowo lustrzanka. Na tyle podrażnia Ci nos że łzawią Ci oczy , i wciskasz mi w usta na oślep słowa których nie wypowiedziałem? To już jest jakiś kompleks.

Pójdzie do sklepu to może sprawdzić wszystkie możliwości (pierścienie do lustrzanki, pierścienie do GF6, kompakty również). Najlepiej zabrać lapka/tablet żeby zgrać zdjęcia i zobaczyć różnicę. Ew w sklepie jak będzie taka możliwość. Wtedy wszystko się wyjaśni.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ten drugi zestaw (z obiektywem Tamron AF 70-300 f/4-5,6 DiLD Macro 1:2 ) ma skalę 1:2 - byłby lepszy?

e://

 

A może ten - Nikon D3300 + AF-P 18-55 VR + 55-200 mm VR II , a szkiełko do makro dokupię sobie z czasem.

 

Nie zam się, więc pytanie mam do Was - D5200, czy D3300 (olać ruchomy ekran, chcę dobrej jakości zdjęcia)?

 

 

 

SKEEP, wybierz się z aparatem i szkiełkami do sklepu, weź ten najmniejszy przedmiot i poproś o przetestowanie pierścieni pośrednich. Być może załatwią sprawę.

 

Załatwi sprawę ale nie w tym budzecie  :rotfl:  pierścienie pośrednie 69mm ok 200zł lub mieszka makro i obiektyw 70-200 f2.8 1:3.1 200mm jak chcesz lepsze zbliżenie i b.dobrą ostrość na całym przedmiocie (kierując się powyższym zdjęciem) i to jest to czego oczekujesz.Następny 100mm f/2.8 1:1 będą fragmenty wiertła a 50-tka 1:6.66 z powodu mazi odpada (uzyskasz coś ala twoje zdjęcie).

 

metod pozwalających uzyskać ujęcia o znacznym stopniu powiększenia masz sporo i nie każdy daje żądany efekt.

 

 

 

Kombinujesz jak koń pod górę i masz efekt. W przypadku takich aparatów potrzebujesz obiektywów makro bo ani lustrzanka ani bezlusterkowiec nic z kitowym obiektywem nie wyczaruje. Kompakty tryb makro posiadają.

 

 

Ale jajcarski wątek. Najpierw iks wymagań a teraz z tego luszczanka z kitem wyjdzie. Obiektyw makro to skala odwzorowania co najmniej 1:1 i bardzo krótka odległość z której ostrzy - rzędu centymetrów. Typowo do 100mm choć czasem to i za duża ogniskowa bo czas trzeba skracać a światła niewiele. Ale pewnie, kup sobie luszczankę jak Ci Xarix radzi, lepiej jak z wcześniejszym GF6 nie ma zbytnio szans być, ale co tam..

 

Do tego konwerter macro i załatwia sprawę za dużo niższą cenę ,takie to proste o czym już podpowiedział cooger z kompaktem a reszta szuka do tego celu łuścianki :rotfl:

 

 

 

Bo już mnie wpieniacie z tą swoją alergią na słowo lustrzanka.

 

Nie wiem jak cooger i reszta ale ja jestem przeciwko lustrzankowemu snobizmowi i promocji względnie nowego trendu w fotografii. :P

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Lustrzankowy snobizm? Nikt nikomu do focenia pamiątek na wakacjach lustrzanki nie poleca. Ja tutaj lustrzanki również nie polecałem. Ba, nie polecałem jej od kilku tematów! 

Natomiast często osobie która chce "zacząć na poważnie przygodę" z fotografią kompaktowe snoby (najczęściej są to osoby same latające z bezlustrami Sony typu A7 z kompaktami nie mającymi nic wspólnego, nie wiem z czego to wynika, być może to te same osoby udzielające się na wszystkich forach) polecają kompakty w cenach tańszych lustrzanek czy bezluster po czym taka osoba po miesiącu focenia, wrzucania zdjęć na fora i czytania książek tak czy siak kupuje lustrzankę z Sigmą 17-50 i jakąś stałkę.

 

Aparaty nie systemowe z malutką matrycą nie dają jakości. Z definicji. Jego cechą jest mobilność. Taka jest prawda, i jeśli ktoś wymaga jakości to kupuje aparat systemowy. Ale co ja tam wiem.

Przecież ja i jeszcze oberwało się wtedy Stelkowi według Waszego kolegi : 

"To zwykłe pokemony, ich szczyt i kunszt fotografii to zdjęcie na nk przed lustrem w trybie auto."

 

Co do technikaliów makro to się nie wypowiadam. Nie zajmuję się tym. Natomiast z tego co tam wyżej wypisałeś niestety... Mało to konkretne a dokładanie

 konwerter macro

do i tak kiepskiego fizycznie układu dodatkowej soczewki to chyba żart. Różnica w jakości obrazka w stosunku do telefonu zacznie się zacierać.

Link to post
Share on other sites

do i tak kiepskiego fizycznie układu dodatkowej soczewki to chyba żart. Różnica w jakości obrazka w stosunku do telefonu zacznie się zacierać.

he dobre,pozwalają zwiększyć skalę odwzorowania bez utraty jasności obiektywu. Nie zakłócają one też działania mechanizmów pomiaru światła, ani też autofokusa i jest to jedno z tańszych rozwiązań do uzyskania dobrego efektu acz droższego od soczewek skupiających,przestań.

 

 

 

 

 

Przecież ja i jeszcze oberwało się wtedy Stelkowi według Waszego kolegi : "To zwykłe pokemony, ich szczyt i kunszt fotografii to zdjęcie na nk przed lustrem w trybie auto."

Słusznie,dyskusja dotyczyła wizjera ale nie o tym tu.

 

A o pokemonach tyczyło lustrzanek do lansu ,ty nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz.

 

 

 

 

 

 

 

polecają kompakty w cenach tańszych lustrzanek czy bezluster po czym taka osoba po miesiącu focenia, wrzucania zdjęć na fora i czytania książek tak czy siak kupuje lustrzankę z Sigmą 17-50 i jakąś stałkę.

Śmiała teza :D

 

 

 

 

 

jeśli ktoś wymaga jakości to kupuje aparat systemowy.

zacząć na poważnie przygod z fotografią

Ja ci pokaże kto tak naprawdę chce się tym zająć i jak to się kończy a nie latanie z jednym obiektywem w korpusie nie zdejmowanym przez x lat ,właściwie mógłby być przyspawany do aparatu :rotfl:

I to nazywa się poważne podejście do fotografii które w końcowej fazie stało się pracą tej pani.

 

 

Tymczasem ta jakość to dobry obiektyw który jest zawsze w cenie. :P

 

Natomiast z tego co tam wyżej wypisałeś niestety... Mało to konkretne a dokładanie

Ale ja wiem,jaki efekt chce uzyskać autor tyle,że nie pogodzi to z całą resztą filmy,obrotowy ekranik itd. Co za dużo to i świnia nie zezre. Na przykładzie jego zdjęcia (autora) to 70-200 z dodatkami,zdjęcia Magdy Wasiczek to praca nie ostrością.

 

idealna sytuacja dla uzytkownika to przemiał tych zabawek,rozeznania w jakim kierunku pójść i zorientować się po kilku miesiącach czego nam brakuje.Jak wygląda to w praktyce ? ja wiem,ty nie wiesz,na pewno nie na skalę jaką sobie wyobrażasz. :P

 

eh szkoda z tobą dyskutować.

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Panowie, spokojnie.

Z dialogu  prowadzonego między Wami staram się wyłapać wskazówki, rozwiązania, porady. Muszę zainwestować dla mnie niemałą kwotę w coś, na czym się nie znam i to jest trudne dla mnie.

 

Byłem teraz w różnych sklepach i bawiłem się kilkoma sprzętami.

Lustro + obiektyw makro - możliwości spore, ale uświadomiłem sobie, że  byłaby to studnia bez dna. O ile byłbym w stanie doposażyć się z czasem w taki obiektyw, to i tak nie jestem i nie będę profesjonalistą, więc pieniądze wydane na taki sprzęt będą trochę "na siłę". Uwielbiam wszystkie rzeczy dobrej jakości i lubię się nimi otaczać oraz inwestować w nie, ale ......trochę mi szkoda kasy.

Obiektyw dodawany do zestawów, czyli AF-P DX 18-55 mm f/3.5-5.6G VR, Tamron AF 70-300 f/4-5,6 DiLD Macro 1:2 to dno. Jego makro jest na poziomie ....nawet nie wiem jakiego porównania użyć.

 

Niestety nie miałem możliwości przetestowania pierścieni pośrednich ani mieszka makro - ze względu na cenę, to bardzo kusząca propozycja, którą nie wykluczam, zostawiam otwartą furtkę dla takiego rozwiązania. Nikon D3300 lub D5300 z kitowym obiektywem, do tego stałka 50mm f/1.8 i pierścienie lub mieszek powinno spełnić moje oczekiwania.

 

Moją uwagę zwrócił też Panasonic FZ 1000 (o którym wspomniałem). Wcześniej tylko czytałem o nim i ze względu na jego możliwości (w różnych opisach) postanowiłem przyjrzeć się mu bliżej.

Kompakt, który ma wszystko czego potrzebuję bez dodatkowych kosztów (kupno pierścieni, obiektywów itp.). W użytkowaniu również byłby wygodniejszy - nie trzeba zmieniać obiektywów, nakładać pierścieni. itp.. po prostu jedna , zwarta konstrukcja do wszystkiego.

Bawiłem się nim dzisiaj i mogę przedstawić wam krótkie porównanie.

 

Makro.

http://i.imgur.com/o5EYuTb.jpg

 

Makro:

http://i.imgur.com/eGjNq9i.jpg

 

http://i.imgur.com/DwTe3w7.jpg

 

http://i.imgur.com/JcNozPf.jpg

 

Pomijając gabaryt, bo do najmniejszych nie należy, to ten aparat radzi sobie bardzo dobrze. 

 

Szybki i przykładowy test filmu 4K:

 

https://youtu.be/HOFRxPYD3dU

 

Wrzucę jeszcze GIF'a z tego filmu jak się zrobi - trochę to trwa ;).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli sporo się wyjaśniło po wizycie w sklepie. Ten Panas ma matrycę 1 calową, większą niż standardowe kompakty. Będzie swojego rodzaju kompromisem pomiędzy systemem a typowym kompaktem z małą matryczką. Może w Twoim przypadku być strzałem w 10 :D

Link to post
Share on other sites

...i gif, taki na szybko zrobiony.

 

giphy.gif


e://

 

 

OK - wymieniłem GF6 na FZ1000.

 

Poniżej zdjęcia makro do porównania.

 

LG G4

http://i.imgur.com/QjQl3Ro.jpg

 

Panasonic DMC-GF6

http://i.imgur.com/r0LiwhR.jpg

 

Panasonic FZ1000,

http://i.imgur.com/ngOEgSx.jpg

 

z którego można wyciągnąć jeszcze więcej

http://i.imgur.com/ywVRH6F.jpg

Link to post
Share on other sites

Zwiększ przysłonę to będziesz miał większą GO. Fotkę rób oczywiście ze statywu. Jak znajdę trochę czasu to potestuję tryb makro w X10. Podejrzewam, że będzie dobrze a gabaryt znacznie mniejszy. Pisałem o X30 żeby dać mu szansę to poleciałeś po jakiś bezlusterkach i luszczankach... A co do tej dywagacji o przekątnych matryc to pragnę zauważyć, że mniejsza matryca na tej samej ogniskowej to większe GO.

Edytowane przez cooger
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...