Skocz do zawartości

Komputer za 6500zł do gier i filmów


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Gry i oglądanie filmów w  fullHD
  • Maksymalna kwota :6500zł
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : teraz
  • Których części potrzebuję :wszystko, od myszki, przez głośniki, na monitorze kończąc
  • Czy będę podkręcać sprzęt? :możliwe
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : stary i do wyrzucenia
  • Specjalne wymagania :cisza, jakaś fajna stylistyka obudowy, żeby się świeciła w nocy
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : ------------
  • Własna propozycja zestawu : brak
  • Inne : czy ta płyta główna będzie ok? https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z170a-gaming-m5-s1151-z170-4ddr4-usb3-1-atx-skylake-707323/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
Gry i oglądanie filmów w fullHD

Jakie gry ?? W tej kwocie komputer będzie potworem.

Płyta da radę jednak nie widzę sensu dopłacać tyle za nią jak można mieć tego asrocka:

 

MOBO: ASRock Z170 EXTREME 4

GPU: ---

CPU: Intel Core i5-6600K

PSU: XFX Core TS 550W

Chłodzenie: SilentiumPC Fortis 3 HE1425

RAM: G.SKILL DDR4 8GB 2400MHz CL15

Pudło: Nzxt Source 340 //  Nzxt Noctis 450

SSD: GOODRAM Iridium Pro 240GB

HDD: WD Blue 1TB

Napęd: LiteOn DVD+/-RW iHAS122-14

System: Microsoft Windows Home 10 32/64 bit BOX USB PL

 

https://www.morele.net/inventory/info/3sVS2d/

Razem 3780 zł bez grafy i monitora

http://www.x-kom.pl/p/310956-monitor-lcd-led-22-iiyama-ge2288hs-czarny-g-master.html

monitor 600 zł

 

A co do grafy poczekał bym na Radeon R480

Ewentualnie jak jużnie chcesz czekać...

https://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-970-ssc-acx-2-0-4gb-gddr5-256-bit-hdmi-dvi-3xdp-04g-p4-3975-kr-713997/

1289zł dobra wydajność z dobrym chłodzeniem ( ale w tej cenie będzie R9 480 8GB)

 

//brak argumentacji pomijając monitor na TN w zestawie do gier i filmów.

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

Zużyłeś cały budżet, a został jeszcze monitor, głośniki, myszka i klawiatura...

MSI z propozycji wypada dobrze jeżeli zgłosimy je na cashback od Intela:

https://toptechcashback.com/pl/pl/pages/cpumb/qualifying

Jednak taniej wyjdzie Asus Z170 Pro Gaming, który również jest bdb MOBO'asem.

 

 

 

Specjalne wymagania :cisza, jakaś fajna stylistyka obudowy, żeby się świeciła w nocy

To proponuję LEDy podłączyć lub dokupić świecące wiatraczki zamiast pakować pieniądze w obudowę.

Link to post
Share on other sites
Zużyłeś cały budżet, a został jeszcze monitor, głośniki, myszka i klawiatura...

3780 + 600 + 1290 = 5670 zł

Monitor jest podany w linki z x-kom :)

Poza tym dodałem system a nie wiem czy kolega potrzebuje go :)

 

Za pozostałe ~ 800 zł znajdzie się głośniki myszkę i klawiaturę, nawet jakieś w miarę słuchawki ;)

Edytowane przez radek64
Link to post
Share on other sites

Bo edytowałeś post, w którym wcześniej był GTX 1070 i zjadłby 1/3 budżetu...

Swoją drogą dajesz w propozycji budę nie z tej ziemi, zasilacz ze średniej półki i wolne RAMy do Z170 gdzie taniej by było kupić zwykłą budę i LEDy pociągnąć, a wystarczyłoby na dopieszczenie tego co podałem.

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

Owszem dlatego edytowałem go od razu za uwarzyłem, że nie zmieścimy się :)
Co do obudowy to też fakt, zestaw oparłem na drozszym modelu, ale jeżeli chodzi o stylistykę i podświetlenie to faktycznie można by ledy i wentylatory podświetlane dać i wtedy tą tańszą NZXT :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Co do obudowy to też fakt, zestaw oparłem na drozszym modelu, ale jeżeli chodzi o stylistykę i podświetlenie to faktycznie można by ledy i wentylatory podświetlane dać i wtedy tą tańszą NZXT
 

 

 

 

Specjalne wymagania :cisza, jakaś fajna stylistyka obudowy, żeby się świeciła w nocy
 

 

O czym Ty piszesz człowieku ... ? 

Link to post
Share on other sites

https://www.morele.net/inventory/info/OSMrxN/

 

Procesor, Płyta główna polecona przez nos_tro i RAMy. Razem 1973 zł -150 zł późniejszego zwrotu=1823zł

Co dalej?

 

 

 

O czym Ty piszesz człowieku ... ?

 

Lubię wieczorami siedzieć przy zgaszonym świetle lampy. A światło bijące z obudowy robi, moim zdaniem, bardzo dobry klimat.

Edytowane przez Velius
Link to post
Share on other sites

Aaa to ma świecić  :D

 

Daj sobie NZXT 340 z oknem. Mam ten model i serdecznie polecam. Jak chcesz mieć dobry efekt podświetlenia, to nie baw się w żadne wentylatory tylko kupuj taśmę LED i tyle. Popatrz na allegro na zestawy z zasilaczem, paletą RGB i pilotem. Masz masę kolorów do wyboru, ściemnianie, rozjaśnianie etc

 

Jak taniej, to wybieraj sobie stały kolor, kilka złotych na kawałek taśmy + lutowanie pod molexa i wsio.

 

Ktoś w dziale giełdy sprzedaje takiej gotowce po bodajże 7 zł. 

Link to post
Share on other sites
1 x Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/

1 x MSI Z170A Krait Gaming 3X /intel Z170, DDR4, LGA1151/

1 x NZXT Source 340 (biała)

1 x Corsair CX550M 550W 120mm Bronze Semi-Modularny

1 x Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

1 x GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s)

1 x Kingston 8GB 3000MHz CL15 HyperX Savage

 

Tutaj masz 3100 zł

 

Do tego dokładasz chłodzenie Cryorig H5 Universal z białym topem za 200 zł + GTX 1070 za ~ 2300 zł.

 

Za całość wyjdzie ~ 5600 zł

 

Zostaje 900 na szkiełko oraz na peryferia. Powiem tak, trzeba by coś dorzucić żeby miało to ładne wykończenie. 

Chyba, że zejdziesz na RX 480 o wydajności ~ GTX 970 / R9 390 w niższej cenie. Tutaj będziesz mniej więcej około 1000 zł do przodu. Ewentualnie przygotować zestaw pod CrossFire. Wrzucić szkiełko QHD i jakoś to wszystko upchnąć przy małych oszczędnościach

Link to post
Share on other sites

Ja to od początku widziałem zestaw na FHD na RX 480 + monitor Dell'a:

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=44216

+ porządniejsze głośniki:

https://www.morele.net/glosniki-komputerowe-edifier-r1280t-2-0-616725/

i zostaje jeszcze całkiem sporo na myszkę, klawiaturę ewentualne słuchawki / system.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Przyznam, że czekałem aż wyjdzie RX 480 i aż tak bardzo nie porywa. Nie wiem teraz już, czy brać 2x RX480 czy GTX970 czy GTX1070. Orientujecie się, która opcja byłaby najwydajniejsza?

Edytowane przez Velius
Link to post
Share on other sites

Z podanych przez Ciebie opcji ja bym wybrał 1070-tkę - wyjdzie taniej niż crossfire z 480-tki i bardziej przyszłościowo niż 970-tak no chyba, że taka w okolicy 1000 zł jeszcze na gwarancji.

Link to post
Share on other sites

 

 

Przyznam, że czekałem aż wyjdzie RX 480 i aż tak bardzo nie porywa. Nie wiem teraz już, czy brać 2x RX480 czy GTX970 czy GTX1070. Orientujecie się, która opcja byłaby najwydajniejsza

 

Wydajność, wydajność ...

 

Jaki będziesz brać monitor ? Po co Ci CF do FullHD 60 Hz ?  

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jeszcze jaki monitor wziąć. Co do karty to jestem zdecydowany na GTX 1070, ale dziwią mnie ceny. W czasie premiery karta kosztowała 339$ dolarów, czyli jakieś ~1300 zł, a teraz widzę, że kosztuje 250$ więcej. Dlaczego? 

Link to post
Share on other sites

 

 

Co do karty to jestem zdecydowany na GTX 1070, ale dziwią mnie ceny. W czasie premiery karta kosztowała 339$ dolarów, czyli jakieś ~1300 zł, a teraz widzę, że kosztuje 250$ więcej. Dlaczego? 

 

Gdzie ta karta kosztowała 1300 zł ?  Za 1300 zł to sobie mogłeś i nadal możesz kupic GTX 970

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...