Skocz do zawartości

Tani DAP do 150 zł, niewielki, funkcjonalny, o przyzwoitym SQ


Recommended Posts

Witajcie.

Mój ulubiony Clip+ umarł.

Muszę go czymś zastąpić. Jako-takie rozeznanie dźwiękowe mam, miałem T4G, miałem Clipa+, miałem kilka DAPów od Sony, słuchałem paru lepszych smartfonów.. Nie jestem jednak wymagający, aktualnie DAPem jest iPhone 5S, jednak z racji małej pamięci muszę kupić coś osobnego.

 

Szkoła grania Clipa+ mi pasowała, w dodatku jego EQ bardzo fajnie korygował niedociągnięcia w różnych modelach słuchawek.

 

Słuchawki jakie pod to będą podpinane to EarPods (czy player obsłuży zmianę utworów i głośności?), EX15LP, CAL!, SRS300 i czasem SHE3590.

 

Musi mieć:

-slot kart microSD

-wyświetlacz

-sensowne SQ

 

 

Clip Zip nie dostanę już chyba - może Clip Sport?

Ew coś od Apple, aczkolwiek tutaj brak slotu na karty microSD mnie trochę boli.. 7GB muzyki i stale rośnie..

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites

Tak jak UP + zainteresuj się ipodem nano 2g black edition. Mają one 8GB pamięci. Jest rockbox na niego.

Ostatnio mocno potaniały. Boli brak pamięci zewnętrznej jednak dźwięk jaki zapodaje w zupełności to rekompensuje. Przyciski z earpadów nie działają. Można kupić takie pierdółko (nie pamiętam jak to się zwie) - podpinasz pod złącze do ładowania i masz wejście słuchawkowe ze wzmocnieniem. Nie wytłumaczę tego dokładnie bo sam nigdy tego nie potrzebowałem, lecz widziałem już to kilka razy.

Używam wraz z nim także earpadów, k518dj, brainwavz alpha, hm5 (lecz tylko do testów).

Gdybym teraz miał coś wybierać raczej bym się pokusił o xduoo x2 jednak, bo już tyle nie biegam i waga odtwarzacza nie jest dla mnie ważna.

Link to post
Share on other sites

 

 

xDuoo X2

Poczytałem o tym sporo - niestety chciałem tylko nówkę, a to trochę przekraczało budżet, poza tym ważna była dla mnie pełna dwuletnia gwarancja w znanym sklepie, w razie jakichś awarii.

 

iPod też był brany pod uwagę, ale niestety 8GB może być niewielką ilością za jakiś czas, podobną ilość miejsca jestem w stanie wygospodarować w iPhonie, więc to mnie nie ratuje.

 

Ostatecznie zakupiłem swojego faworyta - Sandisk Sansa Clip Sport. Nie jest zły, ale jednak Clip+ był IMO lepszy, tyle, że już go nie produkują. Muszę jeszcze się z nim osłuchać, pobawić się nim, wtedy przyjdzie czas na werdykt. Póki co odnotowałem SQ na podobnym poziomie co iP5S czyli naprawdę bardzo fajnie, sporo mocy, sam soft ma jednak sporo niedoróbek, nie jest tak płynny jak soft na Clip+ i IMO znacznie brzydszy, mimo że Clip+ miał malutki, dwukolorowy wyświetlacz ;)

Link to post
Share on other sites

 

 

rzyciu
 

Weźcie czasem przeczytajcie co piszecie. W ogóle w dziale "audio" z ortografią i gramatyką jest gorzej niż źle.

 

Kupuj kolejnego Clipa. Dostaniesz każdy model - "+", "Jam", "Sport". Dołożysz kartę i będzie miejsca aż nadto. Jeśli chcesz zmiany to dobrą propozycję podał adivxv.

Link to post
Share on other sites
Xduoo X2 to bardzo dobra propozycja w tej kasie. Nowsze wersje są poprawione, zminimalizowano problemy wieku dziecięcego.

Co do gwarancji to jest ona roczna, ale nadal przecież mamy rękojmię. Oficjalny dystrybutor Audioheaven tj. Bigmaras z mp3store działa sprawniej niż niejeden znany sklep :)

Link to post
Share on other sites

 

Weźcie czasem przeczytajcie co piszecie. W ogóle w dziale "audio" z ortografią i gramatyką jest gorzej niż źle.

 

Kupuj kolejnego Clipa. Dostaniesz każdy model - "+", "Jam", "Sport". Dołożysz kartę i będzie miejsca aż nadto. Jeśli chcesz zmiany to dobrą propozycję podał adivxv.

 

Złóż wniosek o warna, pośmiej się i wypij za to, że popełniłem błąd. Śpij po 3/4h dziennie, resztę czasu siedź przy książkach i w robocie. 

Człowiek raz na jakiś czas walnie gafę i już z gębą wylatują.

Co do tej wielkiej ilości błędów.. Pędź i zacznij je podkreślać. Znając ŻYCIE będą to młodzi twórcy tematu szukający słuchawek, a i oni nie robią ich tak dużo jak piszesz.

Link to post
Share on other sites

neckol wydaje mi się, że NewSky nie pił bezpośrednio do Ciebie, dostałeś rykoszetem :)

 

Najlepszy i tak jest @bleck55 :P

 

Clipa Sport miałem dopóki nie dałem żonie, a ta zgubiła w pociągu... Służył mi głównie przy jakiś aktywnościach, brakowało mi mocy w nim, miał problem napędzić nauszne, a Xduoo X2 spokojnie sobie radzi z moimi słuchawkami i brzmi naprawdę dobrze.

 

Używkę X2 kupiłem parę miesięcy temu za niecałą 100 z przesyłką, więc też cenowo dobrze to wygląda.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@bleck55

Ciężko się Ciebie czasem czyta, masz coś do powiedzenia, ale bywa, że czytam coś kilka razy żeby zrozumieć, co miałeś na myśli :P

 

Freso rozumiem podejście, Clip Sport to lekki, mały player przeznaczony do niewymagających pchełek czy doków i tutaj się sprawdza. Xduuo X2 ma moc, ale na niektórych skutecznych słuchawkach szumi, za to nauszne to dla niego nie problem.


Tutaj Inszy z mp3store fajnie opisał kilka odtwarzaczy

 

https://muzostajnia.wordpress.com/2015/02/11/niedrogie-granie-czyli-sansa-clip-xduoo-x2-fiio-x2-oraz-ipod-video/

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...