Skocz do zawartości

AOC G2460PG 1ms, 144Hz, G-Sync test


Recommended Posts

Witam i mam pytanie.Obejrzałem ten test monitora:

   AOC G2460PG 1ms, 144Hz, G-Sync i w 6 minucie 51 sekundzie recenzent twierdzi że przy technologii G-Sync w tym monitorze gry działające na przykład w 40 FPS będą wyglądały jakby działały w 60 FPS czyli o wiele płynniej.Chciałem zapytać czy to rzeczywiście prawda i czy jest takie właśnie odczucie.Może ktoś ma akurat ten model monitora,lub jakiś inny monitor z G-Sync.Polecam obejrzeć cały ten test bo wydaje mi się że człowiek mówi bardzo sensownie i dokładnie wyjaśnia o co chodzi w ogóle z synchronizacją pionową.Proszę o odpowiedzi bo jestem zainteresowany tym monitorem a wydatek ponad 1600 zł. jest dość spory i nie chciałbym się zawieść na tym monitorze.Pozdrawiam.

 

A może po prostu sprzedać mojego GTX-a 970 za 1000 zł.,dołożyć 1000-1300 (zobaczymy jak będzie) do GTX-a 1070 i jeszcze 600-300 zł. zostanie w kieszeni?:)Bo przecież z GTX 1070 każda topowa w tej chwili gra będzie miała 60 FPS...Aha, w tej chwili mam 60 Hz Iiyamę 24 cali z tym że upadł mi z biurka i w 1/5 mam kolorowe paski z prawej strony monitora.Oczywiście gram na nim bez przeszkód ale jednak dyskomfort jest.

Edytowane przez login1969
Link to post
Share on other sites

Jak masz monitor popsuty to wymien monitor a nie karte.

G-Sync duzo daje w wymagajach granch - niektore gry typu arkham knight sa po prostu popsute i nigdy nie bedziesz mial duzo fps wiec gsync sie przyda.

A 144Hz na nowym monitorze to lepiej niz gtx1070 + popsuty monitor i 60Hz.

144Hz sie przydaje nawet na pulpicie i do CSa.

 

Kolejna sprawa to nie sprzedasz gtx 970 za 1000PLN moim zdaniem.

Link to post
Share on other sites

No tak tylko wychodzi na to że monitor z G-Sync zaczyna zastępować kartę graficzną ale to chyba nie jest tak do końca bo na przykład w grze gdzie generowane jest tylko 20 klatek na sekundę to chyba nawet monitor z G-Sync już nie pomoże.Najlepiej byłoby wypróbować taki monitor i ewentualnie oddać jeżeli nie będzie spełniał oczekiwań ale nie wiem czy to jest możliwe.W tej chwili najtańszy model posiada między innymi Komputronik w cenie 1629 zł.(o dziwo!!!).Chyba będę mógł go zwrócić jeżeli zamówię przez internet z odbiorem własnym w salonie...muszę do nich zadzwonić i dowiedzieć się.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

No właśnie.Monitor nie zastąpi karty graficznej.Byłoby to za proste.Jeszcze się zastanawiam bo nie wiem czy jednak nie lepiej zamienić moją GTX 970 na GTX 1070 lub nawet 1080 niż brać ten monitor.Puki co na razie zostaję przy tym co mam.Nowe GTX-y nie dosyć że są trudno dostępne to cena z kosmosu.Niech się to wszystko unormuje.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...