Skocz do zawartości

Chłodzenie obudowy Logic A10


Recommended Posts

Witam,

Chciałbym prosić o pomoc i radę na temat efektownego chłodzenia mojej obudowy Logic A10.

Są dostępne tylko 2 miejsca na wentylatory (oba zamontowane). Planuje wymienić boxowe chłodzenie CPU od Intela na SilentiumPC Spartan LT HE 922. Myślałem też nad wycięciem w obudowie dodatkowych miejsc na wentylatory.

Pozdrawiam  ;)

Link to post
Share on other sites

Sprzęt:

GPU: Gigabyte GTX 750Ti (wymieniam na 970 lub RX 480),

CPU: i5-4440

RAM: 8GB

Płyta główna: Msi H81M-E33

Zasilacz: Modecom Feel 500W

 

Na tylnej ścianie do środka dmucha wentylator Revoltec (RL026) DARK BLUE. Na bocznej siedzi jakiś stary i bardzo słaby (ze starego komputera znalezionego na strychu  :D ).  

 

 
Link to post
Share on other sites

Jeżeli już ten na bocznej zrób wlotowy, ten z tyłu jako wylotowy. Teraz masz jeden wielki młyn w obudowie a żadnego przepływu. Nie wiem czy zmieścisz w przyszłości te karty które wymieniłeś. Ta obudowa może być zdecydowanie za mała, że o prawidłowej wentylacji nie wspomnę. Kup jakiegoś używanego Anteca, w cenie +/- 100 zł, porównanie z twoją obecną to jak dzień i noc. Jeżeli już się zdecydujesz na wentylatory 80 to w dosyć dobrej cenie są Arcitici F8. W przyszłości zasilacz też będziesz wymieniał?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zostaw jak są nie ma sensu dziurawić tej obudowy, raczej nic albo niewiele na tym zyskasz, Zrób tak jak Ci napisałem, ten boczny ustaw jako tłoczący powietrze do środka, a ten na tylnej ściance jako wylotowy bo w tej chwili jak pisałeś na tylnej masz nawiew i ciepłe powietrzenie nie ma gdzie uciec, no niby pomaga mu w tym wentylator z zasilacza ale to nie to samo. Dokup tego Arctica lub podobnego Revolteca i wymień tego z bocznej ścianki.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Obudowa Antec Three Hundred (używana)?

Co o niej sądzisz? Opłaca mi się szukać obydowy z jakimś porządniejszym zasilaczem?

Tak to dobra obudowa a w porównaniu do Twojej obecnej to kosmos ;)  Lepiej na przykład tę obudowę i osobno zasilacz. Co do zasilacza  to na forum w dziale zasilacze i obudowy koledzy podpowiedzą jaki zasilacz kupić, żeby odpowiednio zasilił przyszłe karty i żeby nie przepłacić.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie przepływ powietrza powinien się trzymać poniższej grafiki

 

http://realitynet.pl/e107_images/newspost_images/7693b.jpg

 

W pewnej firmie na V byłem na praktykach. Montowali w tych śmiecianych obudowach Logic komputery z zasilaczami podobnej klasy.

Nic tam nie wytniesz bo się rozpadnie.

 

Jakieś wykresy z OCCT dostaniemy? Jak jeden wentylator będzie podawał powietrze na kartę zielonych powinno być ok.

Edytowane przez helfi
Link to post
Share on other sites

Ok dzieki :)

Będę się zastanawiał nad kupnem nowej obudowy i zasilacza a na drugim miejscu chłodzenia CPU.

Wiem że to nie ten dział ale mam pewien problem. Od dłuźszego czasu mój zasilacz, gdy wyłączę komputer czasmi dziwnie pyka a wiatrak z ledami miga. Wygląda to jakby włączal się on i wyłączał :/

Link to post
Share on other sites

Sprawdź wszystkie połączenia, może jakiś kabel ma zły styk, chociaż to po wyłączeniu komputera, być może jakiś kondensator pada. Gdybyś nie znalazł to sugeruje jak najszybszą wymianę zasilacza bo jak pyknie to tylko raz i po ptokach :/

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...