Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy (do gier) do 4000zł


Recommended Posts

Ołki, dzięki za pomoc.

Raczej zastosuję się do Twojej propozycji, ale w międzyczasie dostałem jeszcze jakąś "ofertę"- co o niej sądzicie?

 

https://postimg.org/image/q6ip9hc5d/

 

Już na pierwszy rzut oka widać, że podany przez firmę RAM ma mniejszą częstotliwość... A jak reszta, też do chrzanu?

Edytowane przez Marek Tarek
Link to post
Share on other sites
Już na pierwszy rzut oka widać, że podany przez firmę RAM ma mniejszą częstotliwość... A jak reszta, też do chrzanu?

Cały zestaw biorąc pod uwagę zastosowanie jest do chrzanu. Proponowanie DDR3 do LGA 1151, a tym bardziej do Z170 to patologia.

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że odświeżam temat, jednak nastąpiły drobne zmiany w doborze sprzętu. Uwierzcie mi, że pisałem już do dwóch sklepów- jednego wybór sami "s'hejt'owaliście", natomiast drugi podał mi cenę, która jest o 1,6tys. zł większa, niż koszt podzespołów kupowanych osobno. W związku z tym postanowiłem, że posłucham Waszych rad- proszę jednak, aby były one szczere i z korzyścią dla mnie.

 

Zauważyłem, że użytkownicy tego forum starają się, aby dobrany przez nich zestaw był ściśle dopasowany do obecnych potrzeb autora postu. Nie uważam, że to ZŁE, jednak fakt, że planuję w najbliższym czasie grać w gry A,B,C (z gatunku 1,2,3) oraz korzystać z programów X oraz Y nie oznacza, że po roku nie "ruszę dalej" i nie zechcę pobawić się z czymś bardziej wymagającym- wtedy jednak może okazać się, że dobrany przez Was sprzęt będzie już na styk spełniał dane wymagania, ponieważ nie był wybierany "przyszłościowo". Jako, że nie chcę zmyślać tytułów gier i programów proszę, abyście patrzyli nieco dalej, niż przedstawione przeze mnie zastosowania komputera, abym nie musiał zmienić niektórych części za mniej, niż parę lat (może 4? ^^). Tak więc nie chcę widzieć słów typu "w przyszłości"! :[:P

 

W razie, gdybyście nie mogli się zmieścić w budżecie, to zamiast "cięć kosztów" napiszcie ile musiałbym dołożyć ;) Czas na "Szablon"!

 

- Zastosowanie komputera :

* Gry: HOTS, Overwatch, Diablo III, CS: GO, Darksiders 1&2, Wiedźmin 3,Metro:Last Night,DmC,BF3,Skyrim,

* Programy: Matlab, Simulink, Photoshop, GIMP;

- Maksymalna kwota : 4400zł - max. +500zł, ale im bliżej 4400zł tym lepiej (w tym cena monitora);

- Kiedy zamierzam kupić komputer? : w następnym tygodniu, chyba, że mam czekać do 29.06.;

- Których części potrzebuję : wszystkich, jakie Świat widział (włącznie z monitorem)

- Czy będę podkręcać sprzęt? : nie wiem czy to bezpieczne- musielibyście mnie wtajemniczyć, czy to trudne i czy warte zachodu;

- Rozdzielczość mojego monitora i model : zależy jaki dla mnie znajdziecie (myślałem o FULL HD 24'', ale czy to dobre?);

- Specjalne wymagania : Byłbym wdzięczny za 16GB szybkiego RAMu (chyba, że znowu odradzicie :) ) oraz dysk SSD + HDD; Czy HDD z mniejszą pamięcią nie będzie chodził szybciej ze względu na mniejszą pojemność do "przeszukiwania"?

- Części z poprzedniego komputera: BRAK

- Własna propozycja zestawu :

* RAM : 2 x http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=113_425&products_id=68194

* Dysk HDD : http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=14459

* Dysk SSD : http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=27112

Powyższe podzespoły podane w Waszych poprzednich postach jakoś mi się spodobały :) Teraz radzicie coś innego?

- Inne : Naprawdę na Was liczę- nie zawiedźcie mnie!

 

Z niecierpliwością czekam na odpowiedzi i z góry niezmiernie dziękuję za wszelką pomoc!

Przed 15:00 powinienem być z powrotem w mieszkaniu, to przeczytam Wasze wszystkie porady ;)

Edytowane przez Marek Tarek
Link to post
Share on other sites

Nie powinno to być problemem.

Pyt.1- Czy już w dniu premiery będzie wiadomo czy warto go kupić?

Pyt.2.- Jak może być warto czekać na kartę graficzną, która w dniu premiery będzie kosztowała przeciętne 1200zł (cenę podał jeden z forumowiczów), czyli tyle co teraźniejsza ponadprzeciętna, ale nie najlepsza karta graficzna?

Link to post
Share on other sites

 

 

Pyt.1- Czy już w dniu premiery będzie wiadomo czy warto go kupić?

Będzie - redakcje już mają testowe modele referencyjne, więc czekamy tylko aż minie NDA i testy ujrzą światło dzienne.

 

 

 

Pyt.2.- Jak może być warto czekać na kartę graficzną, która w dniu premiery będzie kosztowała przeciętne 1200zł (cenę podał jeden z forumowiczów), czyli tyle co teraźniejsza ponadprzeciętna, ale nie najlepsza karta graficzna?

1200 to będzie pewnie najwyższa cena za wersję 8 GB niereferencyjną. Wydajnościowo będzie przebijać ten średni segment, który kosztuje podobnie. 

Link to post
Share on other sites

Super. Dziękuję za szybkie i satysfakcjonujące odpowiedzi.
W związku z powyższym czekam do 29.06 (o ile się nie mylę), a następnie odświeżam temat- a nuż, zwiększy mi się budżet czy inne składowe "szablonu" :D

Udanego dnia i do niedługo!


Szanowni Benchmark'owcy!

Doszły mnie słuchy, że Polaris RX480 "posysa niczym pijawka lecznicza". Czy mam więc czekać na jakieś nowe, domniemane cudo (zapewne tym razem ze strony nVidii), czy za 4500zł uda mi się już teraz zakupić sprzęt, który najnowsze gry będzie wciągał nosem? Jeżeli jest nadzieja, to zaktualizuję szablon (wklejałem go już parę razy, lecz co chwila pojawiają się kosmetyczne zmiany), a jeśli warto czekać... to oświećcie mnie, proszę, do kiedy ;)

 

Pozdrawiam,

Marek Tarek

Edytowane przez Marek Tarek
Link to post
Share on other sites

RX 480 nie zawracaj sobie głowy w wersji referencyjnej, natomiast 970-tka to zakup wątpliwie przyszłościowy - poczekałbym na testy rx 480 w wersji autorskiej oraz na 1060, bo raczej w to będziemy celować w tym budżecie.

Link to post
Share on other sites

No dobra, w takim razie odezwę się 7-go lipca. Jeżeli okaże się, że GTX1060 będzie rozczarowaniem na miarę RX480, to pomyślimy co dalej- jeśli jednak będzie zadowalającą kartą graficzną, to dobierze się resztę podzespołów :)

 

Do siódmego lipca!

Link to post
Share on other sites

Ekhm... Raz, dwa... Raz, dwa, próba klawiatury..

 

Kiedy RX wyszedł- sami dobrze wiecie-

Nie okazał się najlepszą kartą w Świecie.

Dziś na GieTeIksa przyszedł wreszcie czas,

więc po zobaczeniu testów oświećcie wszystkich Nas-

warto go kupować, czy jednak lepiej zwlekać?

Dla idealnego sprzętu mogę długo czekać ;)

Link to post
Share on other sites

Teraz sprawa wygląda tak, że jest budżet MAXXX 5000zł, ale z monitorem, jakąś klawiaturą (do 160zł) oraz głośnikami (do 320zł). Wychodzi na to, że na komputer i monitor zostaje 4520zł.

Reszta szablonu ( zastosowanie, wymagania, predyspozycje sprzętowe) tak, jak w niedawnym poście mojego autorstwa.

W razie dalszych niejasności proszę pytać ;)

Edytowane przez Marek Tarek
Link to post
Share on other sites

I tę też zamierzam kupić. Co do głośników to chyba zdecyduję się na Edifier R1100- chyba, że macie lepsze typy w tej cenie (w takim wypadku czytam uważnie :P ).

Pozostaje kwestia monitora i komputera? Jakieś sugestie? Jaki ekran będzie dla mnie najbardziej odpowiedni? Czy można mi już składać komputer czy nadal powinno się czekać?


Zero pomysłów?
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...