Skocz do zawartości

Zestaw komputerowy (do gier) do 4000zł


Recommended Posts

Dzień dobry.

Byłbym niezmiernie wdzięczny za pomoc tutejszych "weteranów" w wybraniu dla mnie zestawu komputerowego, mieszczącego się w 4000zł (oczywiście jeżeli za +100zł będzie już coś zauważalnie lepszego, to proszę się nie krępować i nieco zwiększyć budżet).
Jak wspomniałem w temacie, zakupiony sprzęt miałby mi służyć w znacznej mierze do grania, jednak mam nadzieję, że przy funduszach, jakie jestem w stanie na niego przeznaczyć, będzie on potrafił znacznie więcej :)
Jedynym, na czym mi zależy jest dysk SSD (do 128GB), aby móc tam trzymać system/sterowniki/programy. W związku z tym dysk "zwykły" może mieć do 500GB.

 

Jeżeli do określenia mojego "celu" są potrzebne jakieś dodatkowe informacje, to służę stosowną pomocą ;)

Z góry dziękuję za zainteresowanie!

 

Z poważaniem,

Marek Tarek

 

PS

Zauważyłem, że co jakiś czas pada pytanie "jaki komputer za ...zł" jednak wiem, że moda szybko się zmienia, więc Wasza oferta sprzed dwóch tygodniu może być już nieaktualna- stąd nowy temat.

Link to post
Share on other sites

  • Zastosowanie komputera :

  • Maksymalna kwota :

Kiedy zamierzam kupić komputer? :

Których części potrzebuję :

Czy będę podkręcać sprzęt? :

Rozdzielczość mojego monitora i model :

Specjalne wymagania :

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) :

Własna propozycja zestawu :

Inne :

Link to post
Share on other sites

  • Zastosowanie komputera : Granie/ programy typu Matlab

  • Maksymalna kwota : 4000zł (+/- 500zł, ale im taniej tym lepiej- jednak lepiej więcej, a wydajniej)

Kiedy zamierzam kupić komputer? : w przeciągu dwóch tygodni, chyba, że radzicie później- wtedy we wrześniu

Których części potrzebuję : wszystkie podzespoły komputera włącznie z obudową (i monitorem- ale ten nie jest wliczany w budżet)

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie wiem jak, nie wiem czy to bezpieczne- jeżeli poradzicie, że warto, to będę http://forum.komputerswiat.pl/public/style_emoticons/default/tongue.png

Rozdzielczość mojego monitora i model :

Specjalne wymagania :

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : myślałem o http://allegro.pl/mo...6253830849.html- macie coś lepszego do polecenia w tej cenie albo może tańszy?

Własna propozycja zestawu http://allegro.pl/vr...6149239399.html, ale co ja tam wiem :/

Inne : liczę na Waszą pomoc- postaram się Wam ją wynagrodzić http://forum.komputerswiat.pl/public/style_emoticons/default/smile.png

Link to post
Share on other sites

CPU: Intel Core i5-6600K /3.5GHz, 6MB, LGA 1151, BOX/
GPU: 
EVGA GeForce GTX 970 SSC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1342/7010)

EVGA GeForce GTX 970 SSC ACX2.0 4GB DDR5 256bit (1342/7010)Chłodzenie CPU: bequiet! Dark Rock 3
MOBO: 
AsRock B150M-HDS /intel B150, DDR4, LGA1151/
RAM: 
Kingston 16GB (2x8GB) 2133MHz CL14 HyperX Fury Black
HDD: 
Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600
Napęd: LG GH24NSD1 SATA (black)
Obudowa: 
SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)
PSU: 
Antec VP-PC 500W 120mm


B.dobry procek, którego  możemy ładnie podkręcić.Karta po OC w dodatku bardzo wydajna. Obudowa jest jedną z lepszych w tej cenie , posiada filtry przeciw kurzowe, regulatory prędkości wentylatorów, 2 komory (dzięki czemu jest lepszy obieg powietrza), na start są tutaj 2 wentylatory :).
Razem: 3907 zł.
 
Kod na darmową wysyłkę i złożenie w sklepie esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia :  
X98TY2AZ + dostawa

 

//niekompetencja

Edytowane przez kajtek.
Link to post
Share on other sites

Co do karty. Możesz też poczekać do premiery rx 480. Jak na razie wiele osób twierdzi , że pobije ona gtxa 970. Ale to się zobaczy :)
ps; premiera ma być pod koniec czerwca.


Dlaczego dajesz mu procesor oc i plyte która mu na re oc nie pozwoli ?? Do tej konstrukcji lepszy by byl zasilacz xfx 550 80 plus bronze tak mi się wydaje. A chlodzenie po co takie drogie lepiej dolozyc do ssd

A po co inwestować w jakieś badziewne chłodzenie ...
Jeśli chce wybrać budżetówkę , to niech weźmie np Fera 3 i tyle..Ale z takiego chodzenia na"start" to bym zrezygnował.. Zasilacz wystarczy. CPU z zaokrągleniem nie pociągnie więcej niż 100W + grafika po oc +/- 250 w = 350 W  Antec na lini +12V posiada 408W, więc jest jeszcze zapas.

Link to post
Share on other sites
A po co inwestować w jakieś badziewne chłodzenie ... Jeśli chce wybrać budżetówkę , to niech weźmie np Fera 3 i tyle..Ale z takiego chodzenia na"start" to bym zrezygnował.. Zasilacz wystarczy. CPU z zaokrągleniem nie pociągnie więcej niż 100W + grafika po oc +/- 250 w = 350 W  Antec na lini +12V posiada 408W, więc jest jeszcze zapas.

A niby od kiedy to Fortis 3 jest badziewny ? Drogi nie jest i swoje uznanie ma nie tylko w kraju:

https://www.techpowerup.com/reviews/SilentiumPC/Fortis_3_HE1425/

 

B.dobry procek, którego  możemy ładnie podkręcić.

 

Możemy, ale na pewno nie na tym MOBO. Ponawiam pytanie - po co 6600k do B150 ? 

 

MOBO: MSI Z170A Tomahawk /intel Z170, DDR4, LGA1151/ 

RAM:  Kingston 8GB 3000MHz CL15 HyperX Savage 

CHŁODZENIE CPU:  SilentiumPC Fortis 3 HE1425 

BUDA:  SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black

PSU:  XFX Core TS 550W 120mm Bronze [P1-550S-GREN] 

 

Dobre MOBO pod OC - niemalże ten sam laminat co model G43, MOBO podlega pod zwrot pieniędzy od Intela:

https://toptechcashback.com/pl/pl/pages/cpumb/qualifying, 8 GB szybkiego RAMu na start, wydajne chłodzenie do CPU w rozsądnej cenie, buda z trochę gorszym wykonaniem, ale równie dobra, zasilacz z zapasem mocy do OC CPU. Warto pomyśleć też o ewentualnej zamianie HDD na SSD: GoodRAM Iridium Pro 240 GB- dobra cena jak za objętość i bdb warunki pięcioletniej gwarancji.

 

 

CPU z zaokrągleniem nie pociągnie więcej niż 100W + grafika po oc +/- 250 w = 350 W  Antec na lini +12V posiada 408W, więc jest jeszcze zapas.

Takiego zapasu nie poleciłbym nikomu... CPU weźmie więcej pod obciążeniem niż podane 100 W. TDP w specyfikacji to nie wszystko... 

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy w sumie nie robi to różnicy i do 6600 i 6600k i tak trzeba kupić coś w stylu msi z170a?

Do 6600 kupuje się H110 / B150, natomiast do 6600k kupuje się koniecznie Z170. 

 

Do 6600 wystarczy nawet MSI H110M PRO-D.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

up 

 

Sorry, ale zgubiłem się w Twoim toku myślenia. Spytałem czy karta proponowana przez dgeeepl b150 jest wystarczająco dobra dla i-5 6600, napisałeś, że nie, a potem poleciłeś mi.... b150. Aaaa jużwidzę, gdzię się zgubiłem. Sorry za zawracanie d... dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez weres
Link to post
Share on other sites

Jeszcze tak na szybko...
Jako monitor zaproponowałem Wam : http://allegro.pl/monitor-lg-24gm77-b-24-tn-1ms-144hz-gaming-i6253830849.html
Czy jednak lepszym nie będzie http://www.x-kom.pl/p/205609-monitor-lcd-led-24-iiyama-ge2488hs-czarny-g-master.html?gclid=CISom4n8tM0CFcsLcwody-YAWA ?

 

Jaka jest różnica między nimi, pomijając cenę (450zł!)?

Link to post
Share on other sites

Do w/w tytułów nie potrzebujesz jakiegoś super mocnego sprzętu. Są to gry, których wymagania spełni na dzień dzisiejszy dość średni konfig. Z mojej strony ....

 

1 x  AOC G2460FQ (1ms, DVI/HDMI/DP, 144Hz) 1 x  Intel Core i5-6600 /3.3GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  MSI B150M Night Elf /intel B150, DDR4, LGA1151/ 1 x  Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) 1 x  Kingston 8GB (2x4GB) 2133MHz CL14 HyperX Fury Black 1 x  Gigabyte GeForce GTX 950 WF2 OC 2GB DDR5 128bit (1279/6610) 1 x  SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black (b/z) 1 x  Corsair VS 550W 120mm 1 x  SilentiumPC Fera 3 HE1224

 

4240 zł +  Kod na darmowe złożenie i wysyłkę w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówienia: X98TY2AZ + dostawa

 

Zestaw razem z monitorem 144 Hz. Procesor bez możliwości OC, płyta mATX, zasilacz z sporym zapasem mocy na +12V. Buda w pełnym ATX z dwoma wentylami i piwnicą na PSU. SSD na system i soft + najczęściej grane gry + HDD na dane. Na start 2 x 4 GB DDR4 2133 MHz z możliwością dalszej rozbudowy. 

 

Mała dopłata i masz możliwość OC CPU. Wrzucasz do w/w zestawu mobo w postaci chochiażby AsRock B150 Fatal1ty Gaming K4/Hyper /intel B150, DDR4, LGA1151/ i masz możliwość OC CPU za pomocą BCLK. Nawet na auto 6600 poleci znacznie powyżej 4.0 GHz. Kwestia wciśnięcia "X" podczas uruchamiania. 


Z drugiej strony dopłata do 6600K + Z170 przy cashbacku wyjdzie na zero. 

Link to post
Share on other sites

Wspomniałem, że chociaż mój asortyment gier nie jest na chwilę obecną zbyt wymagający to może się to w najbliższym czasie zmienić, stąd też dopiska "na chwilę obecną".

Powiedzmy, że będę chciał pograć w: Battlefield 3, Skyrim, Batman: Arkham City, Wiedźmin III i inne tytuły mające spore wymagania (proszę sobie wybrać ^^)... Czy w takim wypadku znalazłby się dla mnie komputer za 4000zł (+/- paręset zł) sprawiający, że powyższe tytuły chodziłyby płynnie na najwyższych wymaganiach? A jeżeli nie, to jaką kwotę musiałbym przeznaczyć na taki sprzęt?

PS
O ile to możliwe, zamiast dysku 1TB wolałbym: 128GB SSD (na Windows'a i programy) oraz 250-500GB "zwykłego" (na pliki i gry) :)

Edytowane przez Marek Tarek
Link to post
Share on other sites

To w takim przypadku musiałbyś z monitora 144 Hz na AOC i2369Vm (LED, IPS, 6ms, HDMI, DP) i włożyć znacznie wydajniejszą GPU w postaci R9 390 / GTX 970 albo coś nowego z Polarisa. 

 

1 x  AOC i2369Vm (LED, IPS, 6ms, HDMI, DP) 1 x  Intel Core i5-6600 /3.3GHz, 6MB, LGA1151, BOX/ 1 x  MSI B150M Night Elf /intel B150, DDR4, LGA1151/ 1 x  GoodRam Iridium PRO 240GB SATA3 (560/530MB/s) 1 x  Kingston 8GB (2x4GB) 2133MHz CL14 HyperX Fury Black 1 x  SilentiumPC Regnum RG3 Pure Black (b/z) 1 x  Corsair VS 550W 120mm 1 x  MSI Radeon R9 390 Gaming 8GB DDR5 512bit (1060/6100)

 

 

4060 zł + kody podane wcześniej

 

Przeszło 40% wydajniejsza GPU. W przyszłosci jak będzie za głosno to cooler na CPU oraz HDD na dane jakaś używka z allegro. Różnica w cenie pomiędzy nowymi 500GB a 1TB to jakiś 30-40 zł. Nonsens. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...