Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

Posiadam komputer z przed 2giej wojny światowej, czyli jeszcze na AGP w którym na dodatek właśnie padła grafika. Nadszedł więc moment żeby rozbić świnkę skarbonkę i kupić coś nowego. Ze starego komputera nic się nie nada i już nie mogę na niego nawet patrzeć :hahaha:

Przyznam szczerze iż na komputerze tylko gram w starsze tytuły jak: CoD2, Warcraft 3, Counter Strike 1.6 i tym podobne gierki, więc sądzę iż 1200zł to dobry budżet na złożenie komputera. Te 1200zł to raczej sztywny budżet ;/ Oto co złożyłem:

 

Procesor: AMD Athlon II X2 250 /3.0GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/ 210 zł

Płyta główna: Gigabyte 880GMA-UD2H /AMD 880G/ 349zł

Pamięć RAM: Geil 2GB 1333MHz CL9 Value 90 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 149 zł

Obudowa: Tacens Prior Limited 130 zł

Zasilacz: Fortron FSP460-60GHN 460W 169 zł

Nagrywarka DVD: LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black) 99 zł

1196zł

 

Czy ta zintegrowana karta udźwignie gry na których mi zależy? W nowsze tytuły rzadko gram i nawet mnie jakoś szczególnie nie ciągnie. Plan jest taki żeby powyższy zestaw pozwalał na płynna grę w te starocie a jednocześnie była możliwość dokupienia grafiki powiedzmy za pół roku i móc wtedy grać w coś nowego.

 

Pozdrawiam i dziękuje za wszelką pomoc

Link to post
Share on other sites

Płytę zamień na: http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=29347

-35 zł

Procesor zmień na: http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=29342

+60 zł

Nagrywarkę na: http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=23509

-10 zł

Zasilacz na: http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=30986

-10zł

 

No i masz lepszy procek, lepszy zasilacz i lepszą płytę. Co do grafiki zintegrowanej - powinna sobie poradzić, a jeśli nie - to masz możliwość rozbudowy. Nic nie ogranicza - procek w porządku, zasilacz tez gotowy pod modernizację.

Link to post
Share on other sites

Jak to jest z tymi pamięciami RAM ? Taka za 90 zł 2GB od GEILA jest dużo gorsza od takich za 150 zł ? czy to jest tylko różnica paru procent na wydajności ? Czy może te droższe różnią się tym, że mają radiatory i można większe OC zrobić ? A te tańsze też są dobre tylko się nie podkręcą ?

Link to post
Share on other sites

Chyba zdecyduje się na taki oto zestaw:

Procesor: AMD Athlon II X2 250 /3.0GHz, 2x1MB, 65W, BOX, AM3/ 210 zł

Płyta główna: Asus M4A88T-V EVO/USB3/ 362zł

Pamięć RAM: Geil 2GB 1333MHz CL9 Value 90 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 149 zł

Obudowa: Tacens Prior Limited 130 zł

Zasilacz: Fortron FSP460-60GHN 460W 169 zł

Nagrywarka DVD: LG GH22LS50 SATA SecurDisc LightScribe (black) 99 zł

1209zł

 

Jednak 3rdzeniowy procesor nie jest mi potrzebny, Forton wydaje mi się lepszym zasilaczem. jedyny problem to z tą płytą główna. Tutaj w temacie proponujecie AsRocka który byłby z 50zł w sumie tańszy. Nawet nie wiem czym się za bardzo te karty różnią bo jeśli chodzi o chipset i integre to mają dokładnie to samo.

Link to post
Share on other sites

X3 jest dużo lepszym procesorem od X2. Dopłacasz 50zł i masz dodatkowy rdzen i szansę odblokowania więcej. Można zaoszczędzić te 50zł na płycie, wyjdzie lepiej i tak. A co do zasilacza - Seasonic jest zdecydowanie lepszy, przecież gorszego byśmy nie polecali, nie? Mocniejszy, sprawniejszy i cichszy. Pamięć Geila niby ma radiator, ale jest ponoć bardzo kiepska (nawet minimalne OC jej nie odpowiada), więc może zawadzać podczas prób podkręcania.

 

Tak więc ja pozostaje przy swoich propozycjach - będzie to sporo lepszy zestaw.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...