Skocz do zawartości

Pomoc w doborze brakujących elementów do złożenia komputera


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez szybki10,

Recommended Posts

Witam posiadam:

 

SilentiumPC Gladius GD-X60 Pure Black-obudowa
Corsair VS 550W CP-9020097-EU-zasilacz
Samsung 850 Evo 250GB-dysk systemowy
WD Red 1TB-dysk na dane

 

potrzebuje:

 

Płyty głównej

procesora

pamięci-minimum 8GB

 

Mogę wydać 2 tysiące. Poproszę o jakieś podpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Gry nie tylko programy:

 

Install soft 5

 

- minimalne wymagania to:

2 Ghz procesora i 1 GB ram

 

IronCad 2016

Minimalne wymagania sprzętowe
  • Procesor: Intel Pentium 4/AMD Athlon 64 (lub lepszy);
  • Pamięć RAM: 2 GB lub więcej;
  • HDD: 2 GB wolnego miejsca na dysku twardym;
  • System operacyjny: Windows Vista, 7, 8, 8.1 i 10 (32-/64-bit).

 

ArCADia 10 PLUS PL

 

Wymagania systemowe programu :
  • komputer klasy Pentium 4 (zalecany Pentium Core 2 Duo)
  • 2 GB pamięci operacyjnej (zalecane min. 4 GB)
  • około 1 GB wolnego miejsca na dysku na instalację
  • karta graficzna kompatybilna z DirectX 9.0
  • napęd DVD-ROM
  • system: Windows 10 PL lub Windows 8 PL lub Windows 7 PL lub Windows Vista PL

Cert 2015

WYMAGANIA SPRZĘTOWE

  • Komputer PC z dostępem do Internetu (tylko w celu pobrania danych klimatycznych oraz aktualizacji programu)
  • CERTO działa na platformie © Microsoft .NET 3.5 SP1. Systemem operacyjny: Microsoft Windows XP SP2, Microsoft Windows Vista, Microsoft Windows 7, Microsoft Windows Server 2003 lub Microsoft Windows Server 2008
  • Przeglądarka internetowa: Microsoft Internet Explorer (5.01 i nowsze) lub Mozilla Firefox
  • Windows Installer 3.1, Microsoft .NET Framework 3.5 SP1 oraz Crystal Reports Basic for Visual Studio 2008 są w razie potrzeby instalowane w ramach procesu instalacji CERTO.
  • Do oglądania wydruków Adobe Reader 8.1.0 lub nowszy (dotyczy pełnej wersji CERTO).
  • Minimalna rozdzielczość ekranu 1024x768.

To są najważniejsze aplikacje.

Link to post
Share on other sites

Podkręcasz?

6600k + asrock z170 gaming k4+8/16gb ram + grandis. W opcji z 16gb ram wyjdzie ~2100zł. Masz tu 4 mocne rdzenie/ 4 wątki pod oc, płytę z mocna sekcją zasilania i wydajne chłodzenie na cpu.  

 

Żadnego podkręcania nie używam i w to się nie bawię, bo mówiąc szczerze nie umiem. Wszystko mi bardzo pasuje, powiedz mi tylko gdzie to liczyłeś,bo ja jak patrzę wychodzi mi najtaniej 2332.50

Edytowane przez szybki10
Link to post
Share on other sites

SPC Fera 3 /Fortis 3.

 

Dziękuje bardzo za podpowiedzi, reasumując całość tematu, pierwszy z zestawów podany przez kolegę Lewiisa (przepraszam jeśli źle odmieniłem) nadaję się bardziej do gier i do podkręcania. A drugi bardziej do obsługi wyżej wymienionych programów. Czy tak ?

Link to post
Share on other sites

Pierwszy to przede wszystkim do podkręcania. Ciężko powiedzieć czy pierwszy nie będzie tak wydajny na drugi ze względu na przyrost mocy po OC względem CPU bez OC. Drugi jest bardzo opłacalny do gier.

Link to post
Share on other sites

Pierwszy to przede wszystkim do podkręcania. Ciężko powiedzieć czy pierwszy nie będzie tak wydajny na drugi ze względu na przyrost mocy po OC względem CPU bez OC. Drugi jest bardzo opłacalny do gier.

 

A jeśli zrobimy taki misz-masz

 

GoodRam 16GB (2x8GB) 2133MHz CL15

 

 

Intel Core i7-6700 /3.4GHz, 8MB, LGA1151, BOX/

 

AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty /intel Z170, DDR4, LGA1151/

 

i założymy że nie podkręcam a chcę postawić na wydajność to czy nie będzie najlepsza opcja +ewentualnie jakieś chłodzenie najlepiej dostępne w tym samym sklepie.

 

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

 

 

Intel Core i7-6700 /3.4GHz, 8MB, LGA1151, BOX/   AsRock Z170 Gaming K4 Fatal1ty /intel Z170, DDR4, LGA1151/   i założymy że nie podkręcam a chcę postawić na wydajność to czy nie będzie najlepsza opcja +ewentualnie jakieś chłodzenie najlepiej dostępne w tym samym sklepie.

Nie podkręcisz proca bez 'k' na Z170, a jeżeli nie podkręcasz to Z170 nie ma najmniejszego sensu.... 


 

 

i założymy że nie podkręcam a chcę postawić na wydajność to czy nie będzie najlepsza opcja +ewentualnie jakieś chłodzenie najlepiej dostępne w tym samym sklepie.

Masz już propozycje na wydajność w poście #10 - nic lepszego bez OC nie wykombinujesz. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...