Skocz do zawartości

Spore spadki fps w większości gier


Recommended Posts

Witam, obecnie próbuję sobie poradzić z problemem spadków fps. Niestety występuje to w większości gier, takich jak: Wiedźmin 2,3, GTA V, Far cry 4. W civilization V nie ma tego problemu.


1. Intel i5 4690


R9 380 4GB


Msi H97 s1150


8GB RAM


XFX TS550W


2.System operacyjny: 7 64bit


3.Zmiany wprowadzone w systemie i sprzęcie przed wystąpieniem kłopotów: Na poprzedniej karcie miałem problem z artefaktami, mimo to nie było żadnych większych spadków fps. 


4.Używany program antywirusowy: Norton


5.Wykonane czynności w celu naprawy problemu: 2 razy przeinstalowywałem stery od karty


 


 

Link to post
Share on other sites

Na przestrzeni lat narosła cała masa legend na temat Nortona drastycznie obniżającego wydajność komputera więc na wszelki wypadek wyłącz go na chwile(jak się obawiasz włamania/wirusa możesz odłączyć kompa od internetu) i sprawdź czy coś się zmieniło.

Link to post
Share on other sites
Gość Jacojj

Zrób podstawową diagnostykę sprzętu, czyli zainstaluj jakieś HWinfo (albo coś podobnego) włącz logowanie do pliku i pograj przez dłuższy czas. Będziesz miał wszystkie dane do analizy: napięcia, temperatury i taktowanie CPU, GPU - być może przegrzewa Ci się karta graf. albo procek i automatycznie obniża taktowanie aby się nie spalić. Nie zapomnij wyłączyć antywira.

Link to post
Share on other sites

Po wyłączeniu nortona sytuacja częściowo się poprawiła, bo większych spadków nie było. Wszystkie ustawienia mama na średnie. W zakładce postprocessing zmniejszyłem na niskie i obecnie gra działa dosyć płynnie. Temperatura gpu max 70C po 2h grania. Jednak zmartwiła mnie pewna rzecz, a mianowicie występowanie artefaktów. Poprzednia karta poszła na gwarancję właśnie przez to.

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/JR0Dgpv5QhlXWxizI7e196CdO_8mly

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/5cpNOdHDD~FCot7iyAi4c41Q1e7MoF

Link to post
Share on other sites

Żadnego błędu nie wykryło, więc to raczej nie RAM. Teraz jak grałem to z 4 razy mnie wyrzucało do pulpitu w prawie tych samych miejscach w Wiedźminie 3. Już nawet nie próbuję, bo znowu mnie wywali. Nie ma żadnego błędu, gra po prostu się minimalizuje i już nie mogę do niej wejść. Jakieś porady, bo tracę siły, kolejna karta i znowu muszę się z tym użerać ;(


@edit:

http://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/NQjLNSZWwzAIezEMgsDWJ5xYyqhxJj

tu jest zdjęcie z hwifno. Nie wiem czy coś to pokaże. Spróbuję jeszcze przeinstalować Wiedźmina. Ma ktoś jakieś inne porady ?

Edytowane przez Pankrat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...