Skocz do zawartości

HP Elitebook 850 G3 czy coś innego ?


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez BlurgH,

Recommended Posts

Witajcie Drodzy Forumowicze.

 

Oglądam się ostatnio za lapkiem jak w temacie, ale ilość opinii i miarodajnych testów jest bardzo niewielka ( polskich nie znalazłem, notebookcheck.com - tam wszystkie recenzje są na jedno kopyto, recenzje na YT - przykro mi, nie znam niemieckiego na tyle, żeby zrozumieć, co tam szwargoczą )

Czy ktoś miał już z nim może do czynienia ?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

Gwoli ścisłości:

Laptop przeznaczony wyłącznie do pracy ( głównie z tekstem i arkuszami kalkulacyjnymi, więc przewiduję wariant z integrą i I5 ), trochę rzutniki różnych typów, więc wyjście VGA.

Zależy mi, żeby był chłodny i wygodny do pisania ( wygląd i solidność jako bonus, ale nie chcę ogryzka )

Matowa matryca jest oczywistością.

Siedzę w rozsądnie oświetlonych pomieszczeniach, więc nie potrzebuję jasności na poziomie 450 ani pokrycia barw na poziomie 100% sRGB....

 

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites

Masz w praktyce do wyboru Thinkpady, Elitebooki albo Latitude. Ostatnio w pracy komuś szykowałem Latitude E5550 (i5, 8GB RAMU, SSD). laptop bardzo fajniutki, podczas typowej pracy wentylator się nie włącza. Czasem się tylko uruchamia jak się odpali youtube w FullHD albo jakąś stronę gdzie jest masa filmów i reklam flash. Podobał mi się też bardzo łatwy dostęp do podzespołów. Nie jestem na 100% pewien , ale chyba ten model nie obsługuje dysków m2. Nie ma też CD-ROMU, więc można zainstalować tylko jeden dysk twardy. Niektórzy chcą 1 SSD a drugi 2,5 cala na magazyn danych, Ale to trzeba sprawdzić. W domu mam starego Thinkpada i innego Della latitude. Oba są dość solidne wykonane, nie to co w markecie na półkach. Jak znajdziesz coś z dyskiem SSD, 8 GB RAM i ekranem IPS to będziesz zadowolony. No ale niestety ceny od pięciu tysięcy się zaczynają. Taniej ciężko coś znaleźć.  Poszukaj np. na stronie http://www.kuzniewski.pl/. Na allegro albo ceneo nic godnego uwagi nie znajdziesz

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam świadomość, że bez 5k nie ma co podchodzić, ale konfigurację, która mnie interesuje, w takich pieniądzach nabędę ( na 99% w kuzniewski.pl )

Ze sprzętu, który podałeś, zauważyłem następujące wady/zalety: HP jest z nich najlżejszy (1,88 kg ), najchłodniejszy, moim zdaniem najładniejszy i wydaje się być najsolidniej zrobiony; Dell ma w tej cenie lepszą gwarancję i matrycę IPS ( nie znalazłem informacji, jakoby HP posiadał IPSa ), ale od znajomych słyszałem, że jak się chce chłodnego Della, to trzeba kupić stację roboczą a i to nie zawsze; Thinkpad ma lepszą klawiaturę i wygodniej się na nim pisze ale też jest najcięższy i najdroższy.

Dylemat pozostaje...

Link to post
Share on other sites

Szczerze, to między klawiaturami nie ma praktycznie różnic w tej klasie spezętu. jest inny układ klawiszy, ale po paru tygodniach się przyzwyczaisz. zresztą najlepiej pracuje się na stacji dokującej, monitorze i pełnowymiarowej klawiaturze.  Stacje dokujące są po 20 zł. Ja niedawno kupiłem właśnie nówkę poleasingową na allegro. Z kosztami przesyłki wyszło 27 zł. Monitor IPS i gwarancja to największy atut. Testowałem jakiś czas temu Elite Pro Booka i Della. W HP wentylator się częściej włącza. Dell przy korzystaniu z WWW jest praktycznie niesłyszalny. Wentylator się wcale nie włącza. Poza tym Delle i Lenovo mają lepszy soft do zarządzania baterią. Możesz w nim ustawić , że bateria będzie ładowana  powiedzmy do 80 procent, a zacznie się ładować przy 60. W ten sposób nie katujesz baterii ładując ją non stop na 100%.. Kupując laptopa za 5000 zł w pierwszej kolejności wybrałbym model z porządnym ekranem IPS a potem dostosował inne elementy. Ekranu nie wymienisz. Tym bardziej, że chcesz go wykorzystywać do pracy i się wpatrywać w komórki excelowe. Wygląd to też kwestia subiektywna. Jednym się podobają malowane sprajem srebrne laptopy, które po roku się powycierają i wyglądają jak psu z gardła wyciągnięte, a innym czarne plastikowe niepozorne. De gustibus non est disputandum.

Link to post
Share on other sites

Gdyby nie budżet, to celowałbym w x1 Carbona 4 z WQHD na IPS, ale niestety 5.500 to max, co mogę wydać ;)

Co do wycierania - nie widziałem jeszcze lapka z przedziału cenowego 5k+ PLN, który by się wytarł po 12 miesiącach użytkowania ( a widziałem już kilka takich )...

Co do Della - zainspirowałeś mnie tą matrycą IPS, którą Dell wsadza do swoich laptopów i uzupełniłem wiedzę

( http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Dell-Latitude-E5570.161250.0.html ) - faktycznie robi wrażenie.

Jedyne, co mnie przeraża, to stress test i osiągane temperatury - rozumiem, że jest to maksymalne obciążenie podzespołów, ale Hpek wypadł im tak

( http://www.notebookcheck.net/HP-EliteBook-850-G3-Notebook-Review.164731.0.html ), a ja nie wiem, co będę robił w terminie dłuższym niż 1 rok i czy nie okaże się za chwilę, że będę musiał pocisnąć komputer mocniej...

Generalnie - dalej nie wiem, za który z nich się zabrać...

Link to post
Share on other sites

Tyle, ze jeden ma procek 2 rdzeniowy z 15 W TDP a drugi akcelerator i procek czterordzeniowy z TDP = 45W. Ja sie bawilem Dellem 5550 z i5 5200 i ten model byl bezglosny. Co do rys, to inaczej wyglada na czarnym plastiku a inaczej na czarnym plastiku malowanym srebrnym sprayem. :)

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

Czyli można przypuszczać, że nowszy model na Skylake i z integrą będzie chłodniejszy...

Na kuzniewski.pl jest e5570 z I5 6300 http://www.kuzniewski.pl/p28970,dell-latitude-e5570-n013le557015emea-core-i5-6300u-15-6-full-hd-8192-256-ssd-intel-hd-520-windows-10-pro-lub-7-pro-pakiet-uslug-i-wysylka-w-cenie.html

I ten wydaje się być najbardziej rozsądny, bo T560 o podobnych parametrach jest droższy o prawie 400 PLN...

 

Aczkolwiek najchętniej bym położył sobie HP i Della obok siebie i pomacał... tylko w żadnym sklepie nie znajdę na wystawie takich 2 laptopów naraz :(

Link to post
Share on other sites

Pewnie jakbym pochodził i poszukał, to może gdzieś bym znalazł - oczywiście nie mówię tutaj o chodzeniu po sklepach "nie dla idiotów",a sądzę, że nawet w punktach odbiorów dużych internetówek typu x-kom/morele/komputronik będzie ciężko na coś takiego trafić.

Raczej myślałem o poszukiwaniach w oddziałach takich firm jak kuzniewski.pl, jeśli mają coś w stylu punktu odbiorów/sklepu stacjonarnego - mogą mieć takowy na wystawie....

Link to post
Share on other sites

Pomógł ( mam nadzieję ) fb - okazuje się, że znajomy ma takiego Della 5570 świeżutko otrzymanego i zgodził się na macanko  [ :rotfl:  ], więc w weekend będę troszkę mądrzejszy. Do Wrocławia i Poznania nie planuję się wybierać, bo jechać 300km w jedną stronę na oglądanie laptopa...

W sobotę wieczorem napiszę, co i jak.

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

AKTUALIZACJA:

W związku z referendum w UK - zamawiam HP, bo kuzniewski ma wysyłkę od razu, a obawiam się, że za chwilkę ceny pójdą mocno w górę... :(

Z góry dziękuję wszystkim za poświęcony czas. Temat do zamknięcia...

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...