Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna? (960/970...?)


Recommended Posts

Cześć.

 

Dzisiaj okazało się, że moja karta padła - GIGABYTE Radeon HD 7950.

 

 

Zastanawiam się nad wyborem karty. Nie potrzebuję nie wiadomo jak mocne karty, gdyż nie gram w żadne nowsze tytuły, lecz mimo wszystko chciałbym też w miarę przyszłościowo myśleć, żeby nie było potrzeby w 'razie wu' wymieniać.

 

Do tej pory zastanawiam się nad MSI GTX 960 (4GB), a MSI 970 - problem jest jeden; cena. Nie wiem czy warto dopłacać do 970, czy różnica jest odczuwalna/spora?

Myślę, że powyżej 1500zł nie ma szans, ale to nie znaczy, że liczą się karty tylko ~1500zł. Im mniej wydam, tym lepiej, ale też bez przesady.

 

Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć jak odnosi się 960 oraz 970 do mojej byłej karty, czyli GIGABYTE Radeon HD 7950. Z tego co lookałem 960 we wszystkim kosi Radka, natomiast boli mnie ta szyna 128.

 

Dodatkowo o czym świadczy ta szyna? Czy przez to, że z 356(? nie pamiętam dokładnie) zejdę na 128 w np. grach będzie jakaś odczuwalna różnica?

 

Obecny zestaw:

8 GB RAM

P67 PRO3

I5 2500K

THERMALTAKE SMART SE MODULAR 530W

 

Czy zasilacz 530W Thermala Smart SE modular (TOP1 na morele) uciągnie to wszystko oraz czy nowa karta (którą mi zaproponujecie) bez problemu zmieści się/będzie kompatybilna z resztą?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Link to post
Share on other sites

Tak więc różnica jest spora, 970 miażdży 960. 

Jeśli karta musi być nowa, to masz MSI w Proline w stosunkowo niskiej cenie.

http://proline.pl/?p=GTX+970+GAMING+4G&utm_source=ceneo.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=ceneo

 

Ceny te jednak za miesiąc będą prawdopodobnie jeszcze niższe lub będą opłacalniejsze karty.

 

A co znaczy "raczej"? To jesteś czy nie jesteś w stanie?

Link to post
Share on other sites

a jaki masz procesor,moze masz wbudowany gpu 

i chyba masz hd 3000 w swoim procku , , ,aktywuj spod biosa i podlacz hdmi na monitor . . . . masz sprzet a nawet nie wiesz co w nim siedzi 

jak cos mam na sprzedaz gtx 980 za 350 $ plus wysylka 

 

o wlasnie problem znalazlem twoja plyta nie obsluguje integrated gpu zonk

 

wymien plyte i uzywaj integrated gpu ^^ tak bywa jak sie tnie koszta systemu nie na tym co trzeba 

Edytowane przez kulkiet
Link to post
Share on other sites

Podoba mi się że wszyscy po 1 prezentacji Radeona 480 już nazywają 390/970 przeżytkami. Jednak z opiniami a propos opłacalności , wydajności itd. poczekałbym do premiery bo może się okazać że cena 1000 zł ulegnie nieco zmianie.

 

Poszukaj najlepiej używanej 970-tki , można w dobrym stanie dorwać za ok. 1000 zł bardzo dobre wersje autorskie (MSI, Gigabyte). Sam używam MSI 970 GAMING z tym samym procesorem co masz I jestem bardzo zadowolony.

 

Ew. gdybyś szedł w nową generacje , kup karte na przeczekanie ( coś w okolicach 200-300 zł co nie straci już mocno na wartości przy premierze nowych kart).

Link to post
Share on other sites

Czy to prawda ze do MSI GeForce Gtx 960 2 GB potrzeba sa pamieci ddr3 na plycie a do Gtx 950 2gb wystarcza ddr2?Pozdrawiam i prosze o potwierdzenie Sent from my iPhone using Tapatalk

Kto Ci takie głupoty gada.

Autorze jak musisz to łykaj GTX 970 ale używkę z gwarancją bo jak inni piszą NOWEJ ze sklepu się nie opłaca gdzie za rogiem jest AMD z nowymi kartami a niebawem też 1060. Co do AMD trzeba czekać do testów bo to tylko papierówki. Więc albo poczekasz albo łykasz używkę z gwarancją 970.

Edytowane przez kamil_18_19
Link to post
Share on other sites
Kto Ci takie głupoty gada.

Autorze jak musisz to łykaj GTX 970 ale używkę z gwarancją bo jak inni piszą NOWEJ ze sklepu się nie opłaca gdzie za rogiem jest AMD z nowymi kartami a niebawem też 1060. Co do AMD trzeba czekać do testów bo to tylko papierówki. Więc albo poczekasz albo łykasz używkę z gwarancją 970.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160616/421dcdd7372aa265d534b7081d034bc0.jpg

Zobacz tak znalazlem w specyfikacjii.

 

 

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to post
Share on other sites

Bez znaczenia, a wracając do tematu ja bym doradzał jeszcze przetrzymać na Integrze szczególnie że już ludzie skarżą się na spadek wydajności w grach po instalacji najnowszych sterowników Nvidi a skoro chcesz kartę na przyszłość to zdecydowanie coś z najnowszej generacji bo jeśli AMD odniesie spory sukces to pewnie również skupiać się będą na Pascalu i Vega .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...