Skocz do zawartości

Urządzenie wielofunkcyjne do małego biura


Recommended Posts

Witam. Panowie posiadam starego hp k209 i niestety dziś padł w nim skaner (skanuje ale na czarno, całe czarne strony). Chyba się z tym nie da nic zrobić?

 

Ogólnie to szukam urządzenia wielofunkcyjnego do małego biura.

Zapewne atrament gdyż w miesiącu drukowanych jest do 70-100 kartek (głównie treści). 

 

Nie zależy mi na szybkości drukowania czy na głośności pracy podczas druku.

 

Ważne jest to aby w łatwy sposób kopiować dokumenty bez użycia komputera + standardowe wydruki z komputera :P

 

W starym hp'ku płaciłem ok. 60-70zł za komplet oryginalnych tuszy. Starczały one na długo.

Zamienniki niestety nie działały w tym hpku (wydrukował 3 strony i zaraz wołał że mało tuszu, mimo że był pełny). 

 

Coś ekonomicznego polecicie?

Budżet +/- 500/600zł.

 

Myślałem nad:

http://www.benchmark.pl/produkt/brother-dcp-j105-inkbenefit

 

Ale czekam na opinie.

 

PS. Miał ktoś już przypadek że skaner nagle (wczoraj działał, dziś już nie a drukarka nie była przestawiana) się zepsuł i skanuje tylko całe czarne strony?

Edytowane przez krzysiuus
Link to post
Share on other sites

Faktycznie ten HP jest ekonomiczny, ale Twój wybór brothera jest jeszcze lepszy (o ile nie zdarzają Ci się przestoje w drukowaniu?), zamienniki powinny Ci na niej pójść (brother nie ma aż takich zabezpieczeń), czarny tusz wystarcza na ok 2500 str wydruku. Tylko musisz pilnować żeby raz na jakiś czas coś wydrukować, żeby głowica Ci nie zaschła.

Link to post
Share on other sites

Właściwie tylko tym, że j105 ma wifi a J100 nie.

Jeśli nie masz przestojów w drukowaniu to bardzo ekonomiczny jest Epaon z ITS czyli z wbudowanym systemem uzupełnień, dolewasz tylko tusze do wbudowanych w drukarke pojemników. Oryginalne butelki maja 70 ml czyli ok. 3-4 tys stron wydruku a ich koszt to ok 30 zl.

W sferisie widziałem, że do drukarki dorzucaja 2 butelki czarnego a kolory po 1 szt przy zakupie drukarki, więc już na start masz na chwilę spokój.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No właśnie wolałbym coś z chowaną tacką na kartki bo mnie to straszenie irytowało coś wystającego ze starej drukarki. A ten epson ma tackę wystającą z tego co widzę.

 

Połączenie po wifi mi niepotrzebne więc jeżeli nie znajdę innych ciekawych propozycji to pewnie ten brother j100 zamówię (stówka tańszy od wersji z wifi).

Link to post
Share on other sites

Jak nie potrzebujesz wifi to weź dcp-j100, chodź powiem Ci, że wifi jest przydatne, i jak nie teraz to w przyszłości się na pewno może przydać, ale rozumiem, że nie chcesz wydawać pieniędzy na coś co nie będzie Ci prawie w ogóle potrzebne :) j105 i j100 mają te same tusze, generalnie to te modele są tanie w eksploatacji, rzuć okiem chociażby na taki tusz http://dobretonery.pl/tusz-black-brother-lc-529bk-zamiennik-lc529xlbk-58-ml-p-18392.html dcpj100 myślę, że będzie dobrym wyborem, sprzęt naprawdę dobry i cenowo też nie najgorzej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki. A te zamienniki tuszy działają ok sprzęt je prawidłowo wykrywa? W hp'kach (miałem już 3szt) zamenne tusze zawsze nie funkcjonowały prawidłowo.

Zwykle z zamiennikami nie ma problemów, ale czasem producenci wypuszczają co chwilę nic nie wnoszący update firmware, który gryzie się z zamiennikami. Jak kupiłem sobie Asarto to w instrukcji wszystko było napisane, że jeśli chce się korzystać z zamienników to lepiej nie wrzucać nowego oprogramowania, bo ono często nic nie zmienia a służy tylko 'wyeliminowaniu' zamienników.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki. A te zamienniki tuszy działają ok sprzęt je prawidłowo wykrywa? W hp'kach (miałem już 3szt) zamenne tusze zawsze nie funkcjonowały prawidłowo.

Jasne, że działają, te, które wymieniłem do brothera stosuje od dłuższego czasu i zawsze wszystko z nimi ok.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...