Skocz do zawartości

Jaka karta graficzna do gier DX9


Recommended Posts

Potrzebuję podpowiedzi.

Jak w temacie - gry starsze, bazujące na m.in. Unreal Engine 2.

Procesor: 2 rdzeniowy, podkręcony do ~4,5GHz

GPU: celuję w używaną 580-tkę, czy dobrze kombinuję?

 

Jakieś inne sugestie, uwagi? Nie potrafię znaleźć testów nowszych grafik w DX9.

Link to post
Share on other sites

XD jaki ty masz CPU 2x 4,5 ghz

stary pentium 4 ?

 z używek nie polecam nividi bo zabija wydajność sterownikami  

do 500zł bierz hd 7850 7950 

ale najpierw jaki masz procesor zasilacz ile ramu jaka płyta główna bo CPU na10000 % trzeba wymienić 

bez wymiany możesz tam wpakować max gts 450 hd 5770 co jest kompletnie nie opłacalne 

Link to post
Share on other sites

XD jaki ty masz CPU 2x 4,5 ghz

stary pentium 4 ?

z używek nie polecam nividi bo zabija wydajność sterownikami

do 500zł bierz hd 7850 7950

ale najpierw jaki masz procesor zasilacz ile ramu jaka płyta główna bo CPU na10000 % trzeba wymienić

bez wymiany możesz tam wpakować max gts 450 hd 5770 co jest kompletnie nie opłacalne

A Ci dalej z tymi sterownikami... Kto Wam takich bzdur naopowidal? Niedlugo powiecie ze 364.47 to tez byl plan nv zeby zniszczyc ludziom karty zeby pascale kupili? Kazdy sterownik w jednej grze cos poprawi w innej pogorszy. Wydajnosc mieszy danymu wersjami skacze i to ze Wasza gra po zainstalowaniu nowego sterownika dziala gorzej to nie znaczy ze to celowe dzialanie... Aha, i jak wierzycie w te bzdury to zostawcie je dla siebie a nie rozpowiadacue bzdury nie popierajac ich zadnymi dowodami
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, że nie podałem takich szczegółów.

Oczywiście chodzi o G3258, zasilacz Thermaltake 530W lub SilentiumPC 600W.

Budżet? 400-500 PLN, chyba że jest sens dopłacić, to można zwiększyć nawet dwukrotnie (ale chyba nie ma takiej potrzeby?)

Link to post
Share on other sites

@@TracePL, uwzięli się czy nie, ale jedno wiem. NV obniża wydajność poprzednich serii zapominając o nich. Dziwna sprawa np.: z DS3. Na najnowszych sterownikach miałem ~20FPS i procesor mi się dusił. Przeszukałem internety, zainstalowałem starsze sterowniki i okazało się że procesor był ok ~80% zamiast 100%, a FPS skoczył do 40. Więc po części prawdą jest że obniżają wydajność - i możliwe że nie przypadkowo. 


Zacytuję odpowiedź:

 

750ti

Prawdopodobnie najlepszy wybór - chyba że znajdzie się GTX950. 

Edytowane przez PLSBX
Link to post
Share on other sites

Tracę nie będę ci się tłumaczył bo i tak pewnie jesteś niebieski czerwony zielony mało mnie to

Ale każdy NORMALNY użyszkodnik ci potwierdzi że nvidia jest chamska tak samo jak Intel i zabija stare architektury kart

Zobacz 970 vs 390 teraz i na premierze 970

780 ti vs 970 gtx 680 dostaje baty od 7970

Zmieniłem gts 450 bo nvidia mi tą kartę zabiła w bf 3 na nowszych nie mogłem grać bo dusił mi procesor w GTA na oficjalnych sterownikach do GTA miałem 5 fpsów mniej w min i average niż na starszych przed premierą tej gry więc przestań pieprzyć i przejżyj na oczy

Edytowane przez tobexor
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Że tak wrócę do tematu i spróbuję podsumować:

- rozumiem że wiele osób poleca rozwiązanie AMD, które znacznie częściej, lepiej radzi sobie wraz z 2-rdzeniowym procesorem

- rozumiem, że lepiej iść w nowsze karty (np. 750ti) ze względu na pobór prądu / gwarancję

 

Jednak temat dotyczy starszych gier.

Czy taki UT3 rzeczywiście będzie lepiej działał z 750ti niz GTX480/580 (które są dostępne za grosze)?

Czy skoro 8800 Ultra zapewnia 90+ FPS w FHD, czy jest sens inwestowania w coś tak mocnego jak powyższe, aby pograć w stałych 60 klatkach/sek?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...