Skocz do zawartości

Ulepszenie kompa


Recommended Posts

Witam,

 

jestem tu nowy, ale proszę o pomoc w sprawie ulepszenia komputera. Mój obecny sprzęt był składany i dobierany prze gościa w sklepie kilka lat temu i ogólnie już nie wydaja w nowych grach. Czas wiec na zmianę. Obecnie mam:

 

OS: Windows 10

CPU: Intel Core i5-3470 3.2 GHz

Karta: GeForce GTX 650Ti 2GB

RAM: 8 GB Kingston coś tam 800 MHz

Płyta: GIGABYTE B75-D3V

Zasilacz: no name - do wymiany

 

I teraz tak, zależy mi na zabawie w 1080p w wysokich ustawieniach. Gry typu Wiedźmin 3, Dark Souls 3, Rise of the Tomb Raider, no i nadchodzące. Czy da się coś z tego mojego złomu uratować i kupić np. tylko nową kartę, która to uciągnie (i czy procek nie będzie jej blokował czy coś - nie znam się). Myślałem nad zakupem jednego z GTX 970, ale ostatnio AMD zapowiedziało ponoć fajnie zapowiadającą się, a tanią kartę Radeon RX 480. Co o tym myślicie, jakie macie propozycje?

 

Aha, budżet jeszcze. Na zasilacz chciałbym przeznaczyć do 250 zł. Na kartę max 1400, choć wolałbym zmieścić się w tysiaku :) Jeżeli natomiast wszystko jest do wyrzucenia na śmietnik, to na zupełnie nowego kompa mógłbym przeznaczyć do 2,5 tys., ale ze względu na ewentualną wojnę z żoną wolałbym tego uniknąć i ocalić co się da z obecnego sprzętu :)

Link to post
Share on other sites

OPCJA FULL WYPAS

 

Płyta nie nadaje się do OC, procesor i kartę trzeba trzeba wymienić.

 

Możesz zainwestować w i5 3570k (LGA1155) // i5 4690k (LGA 1150) + odpowiednią do nich płytę (1155 - Z67/77 \\// 1150 - Z97), nadającą się do OC. Plus do tego bierzesz chłodzenie pozwalające na min. 4,2Ghz.

 

Karta - na gwałt to możesz kupić używkę GTX970 za ~900zł, ale ja radzę poczekać do premiery nowego układu od AMD, RX 480. Najniższa zapowiadana wydajność (z tego co ja słyszałem) to poziom pomiędzy 970 a 980, a najnowsze wycieki sugerują, iż może to być nawet nieco szybsze od GTX980! Ale spokojnie, czekajmy na testy.

 

Zasilacz... Nada się jakikolwiek solidny 550W. Na przykład taki XFX TS550W, nowy kosztuje jakieś 240-260zł.

 

Podsumowując: zasilacz 250zł + (tu już używki) płyta ~300zł + procek 600-700zł + karta (nowa/prawie nowa) ~1100zł.

 

No i pamiętaj, to co masz obecnie najlepiej będzie sprzedać i zebrać jak najwięcej pieniędzy.

Edytowane przez Fanbooj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Najlepiej poczekaj do 29 czerwca na wyjście polarisów,wtedy będziesz mógł podjąć najlepszą decyzję,jeśli zapowiedzi się potwierdzą to polaris będzie oczywistym wyborem w tej cenie.

Zasilacz możesz np taki

Sprzedawaj też tego gtx'a co masz,daj na forum/allegro/olx za 150-200 zł i powinieneś pójść bez problemu.

Także sytuacja przy tym budżecie wygląda dobrze tyle że trzeba ciut poczekać :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odp. A Fanbooj mam jeszcze pytanie, bo to co podałeś to "OPCJA FULL WYPAS", a jakąś gorszą opcję byś zaproponował? Nie znam się nic a nic na podkręcaniu i bałbym się kombinować, a dodatkowo lubię kupować nowe rzeczy nie używane. Choć propozycja jest bardzo interesująca.

 

PS. Spokojnie mogę poczekać z wymianą tak do 10 lipca, do tego czasu już chyba wyjdzie ten nowy Radeon.

PS2. Sprawa zasilacza załatwiona - XFX TS550W, który zaproponował Fanbooj jest chyba bardzo w porządku, więc nie ma sensu dalej kombinować :)

Edytowane przez abcdefghijklmn
Link to post
Share on other sites

Wiesz, poczekajmy z wymianą do tego 10 lipca, jak już wyjdzie nowy Radeon, Ty możesz do tego czasu zebrać więcej pieniędzy, lub zorientować się lepiej ile konkretnie możesz wydać.

 

Opcja gorsza to tylko zasilacz + nowa karta. Podkręcanie wbrew pozorom jest bardzo proste i trzeba mieć z kompa zrobioną Puszkę Pandory, żeby coś uszkodzić. Jest wiele bardzo dobrych poradników online jak takie OC zrobić + masz wsparcie nas, forumowiczów. Od tego masz osobny dział.

Link to post
Share on other sites

 

 

RAM: 8 GB Kingston coś tam 800 MHz

Chyba nie bardzo, ponieważ nie ma takiego DDR3 a tylko DDR3 wspiera twoja płyta główna. Jeśli sprawdzałeś to w programie CPU-Z to pamiętaj że mnoży się tam razy 2, czyli wychodziło by 1600. Ogólnie najlepiej w CPU-Z sprawdzić part number i wyszukać w google. Zazwyczaj można znaleźć pełną specyfikację

 

Na twoim miejscu wymieniłbym tylko zasilacz (jak rozumiem to właśnie zrobiłeś?) i poczekał aż wyjdzie układ od AMD, ewentualnie w między czasie zastanowił się nad wymianą całości (chwilowo może po za grafiką), bo tu nie ma co ratować, ewentualnie jeśli zostałbyś na jakiejś starej podstawce (1155 / 1150) można oszczędzić zostawiając ram, jednak obecnie to mała oszczędność bo ram nie taki drogi.

 

Czy używki wchodzą w grę?

Link to post
Share on other sites

Czy używki wchodzą w grę?

Wolałbym nowe, choć zdecydowanego NIE używkom nie mówię :)

 

Zasilacz już załatwiony, zamówiłem tego XFX TS550W.

 

PS. Sprawdziłem ten RAM i mam to to: http://www.kingston.com/datasheets/khx1600c9d3k2_8gx.pdf

Edit 2: Jednak nie, ten :D W tym CPU-Z pisze "Kingston KHX1600C9D3/8GX", ale coś znaleźć nie mogę :P

Edytowane przez abcdefghijklmn
Link to post
Share on other sites

Jeśli nie grasz w gry mocno procesorów to wymień tylko zasiłkę

Poczekaj do końca m-ca na nowe karty AMD i wtedy podejmij decyzje

Na ten moment nowy gtx 960 4gb lub uzywka z gwarancją gtx 970 - nVidia ze względu na mniejszy narzut sterownika

Link to post
Share on other sites

Witam ja tez jestem nowy i bardzo potrzebuje porady.Mam starego Dual Core E8500 podkr.na 3.8Ghz,Asus P5Q ,8 gb DDR2 1066,480 zasil.Corsair,Dysk SSD 500gb Evo+W7-64 Ultimate.Pytanie jest moje czy moge dokupic Karte GeForce MSI GTX 950 2 gb(jest to ta wersja z jednym wiatrakiem).?Chcialbym choc troche jeszcze pograc w Doom,Wiedzmina 3,Fallout4 w mniejszych rozdzielczosciach ale w miare plynnie.Porosze o porade.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez wolek7
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...