Skocz do zawartości

Tracer TRO-403


Recommended Posts

Na początku chciałbym odradzić wszystkim tę obudowę, gdyż na najwyższych obrotach napęd DVD wzbudza w niej wibracje co bardzo irytuje, jedyny plus to chłodzenie, mam GTX 460 SOC i dzięki chłodzeniu w obudowie temperatura nie przekracza ~55*C przy dużym obciążeniu, ale to jedyny plus.

 

Zatem przejdźmy do rzeczy przedni panel prezentuje się nie najgorzej głównie dzięki wentylatorowi, chcąc zapewnić lepszą cyrkulację powietrza w obudowie chciałbym dokupić jeszcze jeden wentylator na przedni panel i tutaj zwracam się do specjalistów.

Chciałbym wymienić te 3 kieszenie:

http://img828.imageshack.us/img828/7254/dsc00128ix.jpg

na miejsce na wentylator 120-140mm.

 

Szukałem w googlach, ale żadnych konkretnych sklepów.

Link to post
Share on other sites

Nie jeszcze nie, ale myślę że po niedzieli przejdę się do sklepu.

 

Co do obudów głównie interesuje mnie 2 lub 3 wentylatory z przodu jeden z boku i ewentualnie jeden z góry, ale ten nie jest wymagany. Mogę przedstawić aktualny stan bebechów komputera i wyjaśnię dlaczego.

Link to post
Share on other sites

Mogę przedstawić aktualny stan bebechów komputera i wyjaśnię dlaczego.

Jak najbardziej podaj.

 

Ta noctua to nie jest dobry wybór. Wydajność niewiele wyższa od spartana, lub TX3. Lepszym wyborem będzie zalman performa (będzie wydajniejszy, cichszy i tańszy).

 

Z przodu spokojnie wystarczy jeden wentylator. Jeżeli zależy Ci na dwuch wentylatorach to bierz antec three hunderd.

Link to post
Share on other sites

Zatem oto jego brzuszek:

 

Pierwszą sprawą jest ułożenie HDD + Karta Graficzna:

http://img836.imageshack.us/img836/6664/dsc00131af.jpg

 

Otworzą one taką jakby ścianę dzięki której świeże powietrze z dolnego wentylatora leci wprost do karty graficznej. Nie był to zabieg zamierzony ale tak wyszło bo nie było inaczej jak tego zrobić, sami widzicie ile tam miejsca...

 

Druga sprawa to chłodzenie CPU:

http://img695.imageshack.us/img695/8453/dsc00134al.jpg

 

Chciałbym wentylator drugi z przodu, gdyż przy zakupie nowego chłodzenia do procka ustawiłbym je tak, że gorące powietrze z procesora wywiewane byłoby przez tylni otwór na wentylator.

 

Co na to powiecie? Jakieś rady od specjalistów?

 

Dodam jeszcze, że aktualnie procesor ciągnie świeże powietrze przez tubę zamontowaną na bocznym panelu obudowy.

Link to post
Share on other sites

No w końcu jakiś temat gdzie mogę zabłysnąć doświadczeniem ponieważ przed CM 692 miałem nią właśnie nie pchaj się w ta noctue priorytet to dobra buda naprawde możesz wierzyc czy nie ale w starej tempy miałem ok 50 stopni.W CM'ie mam 22 na chłodzeniu Noctua nh-u12p olej chłodzenie bierz budę może Gladiusa 600 ? no albo Antec Three Hundred .Co do ułożenia dysk na sam dół wogóle napęd na samą góre i po upychaj kable w 5.25 nochyab ze chcesz mieć ten dodatkowy wiatraczek dziwie się że Ci grafika weszła ja musiałem blacha wyginac bo mi się nie chciała zmieścić na długość. Poza tym przepływ jakikolwiek w tej budzie jest praktycznie nieosiągalny/niemożliwy pamiętam że też zrobiłem ten błąd pierwsze kupiłem cooler a później budę.I bardzo tego żałowałem .

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...