Skocz do zawartości

Recommended Posts

Siemka :) Chciałbym się zapytać jako iż jestem totalnie zielony w tych sprawach czy moją kartę (ati radeon hd 3600 series (ddr2) ) można by zamienić na jakąś z Gddr3+ ? Czy jest to w ogóle możliwe jeśli tak to na jaką ? (najlepiej żeby działały na niej np bf 3 albo hurtworld chociaż ten bf nie jest konieczny) mój sprzęt to:
Procesor: Amd phenom x3 8450 

Karta graficzna: Ati radeon hd 3600 series
4 gb ramu 

Zasilacz (nie wiem jaki nie ma nazwy) 335W

Jeśli byłaby jakakolwiek możliwość wymiana karty na lepszą do tych gier to prosiłbym o informację (zasilacz też mogę wymienić) 

Z góry dziękuję :) 

Link to post
Share on other sites

Z zasilaczem no name 335W to życzę powodzenia. Ten procesor to również relikt. Wydaję mi się że tutaj cały komputer nadaje się do wymiany. A karty do tego zasilacza żadnej Ci nie zaproponuję, tym bardziej nie znając budżetu.

 

Tak samo chcesz karty z GDDR3... nie wiem po co miałbyś chcieć staroć z GDDR3. Jeśli już coś z low-endu to 750Ti ale to nie na ten zasilacz...... Za 400 zł można dorwać. Ewentualnie jak tyle nie masz to R7 260X za 330zł. Mamy już GDDR5X, HBM, zaraz HBM2 a Ty chcesz się pakować w GDDR3. To równie dobrze mi daj pieniądze to chociaż coś mądrzejszego z nimi zrobię. Wydasz ze 100-200 zł mniej a będziesz mieć 10 fpsów...

 

Możesz też iść w HD7770 ale 1GB VRAMu może sprawiać problemy. Do wyrwania za 200 zł.

Jakiś gościu też właśnie wystawił HD7850 nietestowaną co prawda ale za 110 zł to prawdopodobnie best buy z tej listy. Powinna działać chyba że leci w kulki i sprzedaje uszkodzoną mówiąc że nietestowana. A tak to HD7850 normalnie ~300 zł

 

Ale koniecznie wymień zasilacz. Mówię serio.

Edytowane przez TracePL
Link to post
Share on other sites

Tyle że jak wymienisz zasilacz na lepszy to przekroczy on wartość kompa :) Kup sobie np 9800gt 1gb , gts250 za kilkadziesiąt zł (najlepiej poszukaj wersji kart bez dodatkowego zasilania). Pograsz w te gry bez problemu . No i pomódl się żeby zasilacz nie padł . A w międzyczasie odkładaj na nowy komputer . 

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Tyle że jak wymienisz zasilacz na lepszy to przekroczy on wartość kompa :) Kup sobie np 9800gt 1gb , gts250 za kilkadziesiąt zł (najlepiej poszukaj wersji kart bez dodatkowego zasilania). Pograsz w te gry bez problemu . No i pomódl się żeby zasilacz nie padł . A w międzyczasie odkładaj na nowy komputer . 

Równie dobrze może teraz kupić dobry zasilacz to mu komputer się nie spali. Lepszą kartę to mu starczy na dłużej. A w międzyczasie odłoży na nowy komputer. Jak ma kupować 9800gt czy gts250 to serio niech mi da te kilkadziesiąt zł...

Albo niech nie kupuje żadnej tylko odłoży na chociażby płytę i procesor z Ivy / Haswella / Skylake albo coś ze stajni AMD i niech jedzie na integrze. Będzie lepsza niż 9800gt i gts 250 razem wzięte, zjedzone i włożone w popaprane SLI wbrew logice że karty muszą być tego samego modelu. Podam swój przykład - na 200 modach graficznych w Skyrim na GTX 970 miałem w 1080p 45-80fps a na integrze 15-20 fps. 9800gt / gts250 da radę?

Edytowane przez TracePL
Link to post
Share on other sites

Równie dobrze może teraz kupić dobry zasilacz to mu komputer się nie spali. Lepszą kartę to mu starczy na dłużej. A w międzyczasie odłoży na nowy komputer. Jak ma kupować 9800gt czy gts250 to serio niech mi da te kilkadziesiąt zł...

Albo niech nie kupuje żadnej tylko odłoży na chociażby płytę i procesor z Ivy / Haswella / Skylake albo coś ze stajni AMD i niech jedzie na integrze. Będzie lepsza niż 9800gt i gts 250 razem wzięte, zjedzone i włożone w popaprane SLI wbrew logice że karty muszą być tego samego modelu. Podam swój przykład - na 200 modach graficznych w Skyrim na GTX 970 miałem w 1080p 45-80fps a na integrze 15-20 fps. 9800gt / gts250 da radę?

Ja tu mówię o zainwestowaniu kilkudziesięciu zł a nie kilkuset . Budżet nie podany więc nie wiem czemu do mnie pijesz ?gts250 wcale nie jest gorszy od takiego hd530 a wręcz delikatnie szybszy . Ostatnio porównywałem z ciekawości 9800gt z g860 i hd4600 z i54440 . WOT chodził porównywalnie ze wskazaniem na 9800gt mimo sporo słabszego proca .

Gt

 

Powiedziałem że DDR3+ czyli ddr4 i 5 też może być i teraz zastanawiam się czy by nie kupić używanej gtx 660 od kumpla za 300 do tego zasilacz i procesor wymienić nie chcę zmieniać całego kompa 

Gtx 660 za 300 to całkiem dobra cena , sam takową aktualnie posiadam . Gram tylko w WOT i dirt rally na monitorze 1440x900 . W wot mam około 70-100fps max detale , a w dirt rally w sumie nie wiem , ale na max detalach chodzi bardzo płynnie bez żadnych przycięć . Prawdopodobnie w swoim komputerze już nie wsadzisz lepszego proca . Ale możesz w celu weryfikacji podać model płyty głównej.

Link to post
Share on other sites

TracePL nie rzucaj się tak bo Ci żyłka pęknie ... ;)

Przecież widać, że chłopak się nie zna za bardzo, a Ty od razu o HBM2 nawijasz, GTX 750 Ti o wartości większej niż cały komp... a On pewnie nawet nie wie o co chodzi (biorąc pod uwagę, że chce pakować się w GDDR3).

 

Po kolei.

Pod tą płytę da się władować jakiegoś 4 rdzeniowca, ale koszt może być spory, a i wielkiego przyrostu wydajności by nie było. Procesor będzie ograniczał zbyt mocne GPU. Ponadto jeśli zasilacz jest noname jakiś to istnieje ryzyko spalenia całego kompa.

 

Powiedz jaki masz budżet na kartę graficzną, ale TracePL ma rację, że jeśli chcesz wpakować jakąś wydajniejszą to lepszy sprzęt się przyda, a upgrade kompa jest raczej średnio opłacalny. Jak coś to tylko zmiana podstawki. Ten GTX 660 będzie za mocny, jeśli miałbyś kupić coś do tego kompa to może coś typu GTS 450. Skok wydajności względem Twojego Radeona byłby spory, a cena byłaby niezbyt wielka a i procesor by dawał radę. Takie coś do BF3 na minimum powinno styknąć ;) Jedyne ryzyko jakie wtedy jest to zasilacz. :/ 

Link to post
Share on other sites

Zg

 

TracePL nie rzucaj się tak bo Ci żyłka pęknie ... ;)

Przecież widać, że chłopak się nie zna za bardzo, a Ty od razu o HBM2 nawijasz, GTX 750 Ti o wartości większej niż cały komp... a On pewnie nawet nie wie o co chodzi (biorąc pod uwagę, że chce pakować się w GDDR3).

 

Po kolei.

Pod tą płytę da się władować jakiegoś 4 rdzeniowca, ale koszt może być spory, a i wielkiego przyrostu wydajności by nie było. Procesor będzie ograniczał zbyt mocne GPU. Ponadto jeśli zasilacz jest noname jakiś to istnieje ryzyko spalenia całego kompa.

 

Powiedz jaki masz budżet na kartę graficzną, ale TracePL ma rację, że jeśli chcesz wpakować jakąś wydajniejszą to lepszy sprzęt się przyda, a upgrade kompa jest raczej średnio opłacalny. Jak coś to tylko zmiana podstawki. Ten GTX 660 będzie za mocny, jeśli miałbyś kupić coś do tego kompa to może coś typu GTS 450. Skok wydajności względem Twojego Radeona byłby spory, a cena byłaby niezbyt wielka a i procesor by dawał radę. Takie coś do BF3 na minimum powinno styknąć ;) Jedyne ryzyko jakie wtedy jest to zasilacz. :/

Zgadzam się że gtx660 będzie za mocny do tego proca , ale działać będzie i nie będzie wąskim gardłem . 

Link to post
Share on other sites

Do gts450 styknie cokolwiek markowego 400w albo i nawet mniej .Z tym że możesz kupić coś mocniejszego są tylko trochę droższe , a może przyda się później . Ewentualnie zamiast gts450 możesz szukać hd5770/6770 (z grubsza to samo) miałem i grałem w bf3 w HD na max detalach bez problemu na athlonie II x3 . Karty podobne cenowo ciut szybsze gtx460SE/560SE . Bez dopisku SE są wydajniejsze . Na zasilaczach się najmniej znam więc dobrze nie doradzę . Ale przez 20 lat nawet nie markowe mi nie sprawiły problemu , nie wiem może mam szczęście .

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Tylko wejścia w obudowie nie pasują do tego 1 


http://screenshot.sh/mFzufTzznsR1A


A czy gts nie potrzebuje minimalnie 400W ?


Boże jestem totalnym idiotą XDDDD Przecież jak ja to odkręcę to wyjdzie razem z tymi wejściami i włoże w miejsce te inne wejścia xDDDD Rozumiem już XDD to biorę tego 1 za 50 zł + grafike za 50 zł wyjdzie mi 100 zł a w końcu pogram w jakieś normalne gierki :D 


Tylko takie pytanko czy karta graficzna nie będzie się mocniej grzała gdy wiatrak który wychodzi z zasilacza będzie w stronę karty graficznej ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...