Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam pytanie jak wyżej 

mam 2x 8 gb ram 1600 mhz (standart) a chce 2400 lub wyżej jeśli się da CL 7 ustawienia napięcia standardowe

 

reszta zestawu 

i5 4690k na 4.0 mhz wczesniej byl na 4.4 mhz ale czasem bscreen wyrzucało wiec zostawiłem 4 ghz

chłodzenie nh-d15 dual wings..

grafika gtx 970 evga extreme 4 gb

zasilacz 650 w bronze ocz

płyta Z97 SLI krait

wd caviar black

obudowa bit fenix ghost.

6 wings.. 

 

proszę o ewentualne info jak ktoś ma te ramy bo nb freq mam na 4000 mhz ale ramy 1200-1800 skaczą nie widziałem żeby pracowały 2400 opór.. 

 

Proszę o porady i pomoc dziękuję z góry :) 

Link to post
Share on other sites

trindenX 2400MHz się beznadziejnie kręci ( przez użyte kiepskiej jakości IC's samsunga ) , uzyskanie czegokolwiek powyżej 2500MHz graniczy z cudem 

czym odczytujesz MHz na RAM ? 
 

 

nb freq mam na 4000 mhz

przy IMC nie ma to znaczenia, program po prostu nadal wylicza nb freq na podstawie proporcji FSB:DRAM, ale i tak do niczego ci to potrzebne ( po prostu zostawili to tak jak było ) 

Edytowane przez kokosnh
Link to post
Share on other sites

Powiem tak chodzi mi o kwestie mHz 2400 ponieważ w tej chwili mam 1200-1600 mhz jak sprawdzam pod obciążeniem occt albo innym programem. Czasem potrzebuję szybszej pracy ramu dlatego pytam jak ewentualnie ustawić 2400 mhz na stałe na tym zestawie. 

powyżej wiem że się cięzko kręci już czytałem kilka wątków ale nie uzyskałem odp na to jak ustawić 2400 na stałe bez zmian :( 

ktoś mi może powiedzieć jakie max Voltage ma być i ewentualnie CL jakie mają być ? 

Link to post
Share on other sites

Ramy zawsze ustawia się na stałe taktowanie, nie ma tu żadnych zmian

 

Co do ustawień, wejdź do biosu znajdź wybór profilów xmp i wybierz tam 'profil1'

Gdyby to nie zadziałało to wtedy trzeba się pobawić w ustawienia cl itp. ale wszystkie te dane masz podane na stronie producenta (w CPU-Z masz 'part number' po którym możesz znaleźć dokładnie swoją pamięć na stronie producenta)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...