Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, jak w temacie poszukuję najlepszego w swojej cenie Netbook'a 10-12" do 1100zł, sprzęt musi być nowy objęty gwarancją. Głównie ma służyć do internetu, filmów pakietu office w szczególności do excela (rozbudowane tabele) oraz czasem do korekty projektów w programach autocad itp. Bateria musi wytrzymywać co najmniej 6h (wykłady). Zauważyłem, że wszędzie jest 1g ram.. na pewno dokupię ramu więc musi być opcja dodania jednej kostki.

 

Znalazłem w necie takie sprzęty proszę o opinię, oraz przedstawienie lepszych modeli jeśli takie znacie w tej cenie. Za wszelką pomoc bardzo dziękuję

 

Asus Eee PC 1001PX - http://www.mixelectronics.pl/asus-1001p ... 006x,33109

eMachines eM350-21G16I - http://allegro.pl/netbook-emachines-em3 ... 99283.html

Link to post
Share on other sites

Hej

Trochę trudno o netbooka za 1100zł, który umożliwi wygodną obsługę Autocada i arkuszy kalkulacyjnych Excela :o

 

http://allegro.pl/msi-u135dx-n455-2gb-d ... 55727.html

http://allegro.pl/asus-eee-1005px-intel ... 33846.html

http://allegro.pl/asus-eee-pc-seashell- ... 80415.html /trzeba dokupić 1 GB pamięci

 

IMO najlepszym wyborem będzie ostatni netbook, ze względu na matrycę o wysokiej rozdzielczości.

 

Pozdrawiam, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

Chyba lepiej PX - od razu masz 2 GB. Procesor odrobinę słabszy, ale IMO większy zysk będzie z większej ilości pamięci operacyjnej.

 

Netbooki z matrycą 12" też trzymają kilka godzin na baterii, a IMHO wyższa rozdzielczość może okazać się zbawienna w przypadku arkuszy Excela, czy Autocada.

 

Pozdrawiam, Y0ddh4

Link to post
Share on other sites

Tak teraz przemyślałem, że 12" to za dużo bo stracę dużo na żywotności baterii.

Wcale nie stracisz dużo na baterii - kazdy netbook wytrzymuje co najmnej kilka godzin, a jeśli to do Ciebie jest mało to zawsze możesz trochę przyciemnić ekran :o

 

A co do ostatecznego wyboru to y0ddh4 znakomicie wszystko opisał :)

Link to post
Share on other sites

Chyba się skuszę na ten 12" w sumie macie rację, jeśli nie ma różnicy w procku tak jak mówisz i bateria też nie wielka.. Ale jednak 2 cale różnicy to bardzo dużo.. w sumie masz rację bo pracuje w excel'u na 21" to jak przesiadam się na 15" to płakać się chce :o namówiliście mnię na 12" to panowie mamy jakiś inny wybór jeszcze niż ten ASUS EEE PC SEASHELL 1201K NX1750 oraz ASUS EEE PC 1201HA-BLK004X

Link to post
Share on other sites

Patrzcie recenzję "Asus Eee PC 1201K pracować będzie pod kontrolą systemu operacyjnego Windows XP, a wraz z 6-komorową baterię całe urządzenie waży zaledwie 1,46 kg. Warto również wspomnieć, że ta 6-komorowa bateria pozwoli na 2 godziny pracy, a to powinno wszystkich skutecznie odstraszyć przed zakupem tego urządzenia. Cena oraz data premiery Asusa Eee PC 1201K nie są jeszcze znane, ale może to i lepiej"

 

2 godziny to tragedia... Tamte które oglądaliśmy mogły wytrzymać do 11.. godzin

 

Chyba jednak wrócę do tego 10" ten laptop musi trzymać minimum 6 godz. Pracy

Link to post
Share on other sites

Chyba jednak wrócę do tego 10" ten laptop musi trzymać minimum 6 godz. Pracy

Wszytsko zależy w jakich ustawieniach się testuje - jeśli w maksymalnej jasności ekranu to bateria wytrzymuje 2-3 godz., a jeśli się ją zaniży to znacznie dłużej - nawet kilkakrotnie.

 

PS: W pracy nie masz kontaktu? :o

 

Procesor "wynalazek" pierwszy raz taki widzę :) Nie mam do niego przekonania.
Link to post
Share on other sites

To ma być do pracy w podróży... Niestety jeżdżę po całej Polsce i nieraz zdarza mi się jechać 8godzin.. a w ten czas można zarobić dużo kasy.. (bądź stracić nie pracując) jeśli chodzi o wifi to nie które modele nie mają? Myślałem, że to podstawa każdego netbooka..

Link to post
Share on other sites

jeśli chodzi o wifi to nie które modele nie mają? Myślałem, że to podstawa każdego netbooka..

No teraz to już tak, ale zawsze się znajdzie starszy model.

 

To ma być do pracy w podróży... Niestety jeżdżę po całej Polsce i nieraz zdarza mi się jechać 8godzin

No trudno - to teraz sam musisz wybrać - dłuższe życie baterii czy lepszy komfort pracy.
Link to post
Share on other sites

już sobie niezły mętlik narobiłem :) w głowie hehe.. Reasumując na pewno będzie to ASUS EEE PC.. Tyle już wiemy :-)

 

Te modele wytypowałem z najlepszych, chyba nic nie ominąłem? jeśli tak dopiszcie który model

 

Asus Eee PC 1201K - jest ok, ale procesor nie pewny? (jakiś wynalazek jak mówił kolega)

Asus Eee PC 1201HA-BLK004X - 3 złącza USB (ważne)

Asus Eee PC 1015PED - ten ma bardzo mocne parametry ale 10" - ma wifi? jest podpis b/g/n

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...