Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

 

Mieszkam w UK i posiadam tutaj cyfrowy polsat z full opcją, a więc z HBO GO. Niestety blokada regionalna nie pozwala mi z tego korzystać. Mam serwer VPN, ale odpalanie HBO na laptopie i ciągnięcie kabla pod TV za każdym razem jest upierdliwe. Skrzynka polsatu nie ma klienta VPN, tak samo jak i PS4 z którym też kombinowałem. Smart DNS'y też mnie nie interesują.

 

Stąd pomysł, żeby zainwestować w router z klientem VPN. Dzięki temu HBO będzie działać bezpośrednio ze skrzynki polsatu, a do tego zyskam jeszcze netflixa z opcją PL na PS4. Tutaj zaczynają się schody, bo na routerach w ogóle się nie znam. To znaczy nie wiem w co warto zainwestować. Routery z klientami VPN, które namierzyłem:

 

Asus: RT-N16, N66U, AC68U, AC66U
Linksys: E900, WRT54GL, E2500, E4200, E1200, E2000
Netgear: R7000, WNDR3700
TP-Link: WDR3600
 
Asusy raczej odpadają, bo są drogie, a takich drogich zabawek nie potrzebuję. Linsksysy za to są bardzo tanie (aż za tanie, co mnie zastanawia), Netgear WNDR3700 też cenowo wygląda nieźle. No i TP-LINK WDR3600 również jest w moim zasięgu cenowym. Łącze to klasyk od Virgin 100 Mbps. Do routera będą podłączone 4 urządzenia po kablu. Wi-fi ma działać, dom nie jest jakiś duży więc raczej każdy router sobie poradzi. Co brać, który router wypada najlepiej?
Link to post
Share on other sites

Wybór routera to w sumie najmniejszy problem, bo możesz to ogarnąć po kosztach jakimkolwiek routerem i wgrać np OpenWRT.

Z tego co widzę, to Ty bardziej potrzebujesz typowego site2site.

 

Pytanie, do czego chcesz się łączyć i z czego... i jak pchać ruch ? 

Bo tak, routery muszą się dogadać po jakimś, zakladam że L2TP/IPSec, prawdopodobnie BOX polsatu sprawdza z jakiego IP wychodzisz (albo się rejestruje etc.), więc musisz pchać ruch z niego i na niego pewnie też przez zdalną bramę i tutaj ważne pytanie, cały ruch chcesz pchać przez tunel ? Czy tylko z tego BOX'a polsatu ? To można na kilka sposobów ogarnąć, ale trzeba wiedzieć dokładnie czego się chce/potrzebuje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...