Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam!

Na szybko mam w planach kupić jakiś telefon w okoliach 500zł, mogę trochę dołożyć, ale niewiele. Do środy mam czas się namysleć, bo w ten dzień przyjeżdża facet kupić moją Lumię i chciałbym od razu po tym coś kupić icon_wink.gif Niedawno kupiłem Lumię 830 - wg. testów gsmarena bateria była "tylko" niezła, natomiast wg. testów np. pclab, notebookcheck, phonearena - była naprawdę super.

W praktyce, to albo dużo telefon użytkuję, albo te wyniki nijak mają się do rzeczywistości. Nie jestem 'hardkorowym" użytkownikiem, więc obstawiam, że raczej ta druga opcja. Jestem przekonany, że 720 trzymała lepiej pomimo gorszych wyników w testach baterii.

Ok, na czym mi zależy:
-Na niezłej baterii
-Przydałby się niezły aparat
-GPS
-LTE
-Jako takie płynne działanie. Nie potrzebne mi pierdyliard RAM itd. bo nie gram w gry.
-Gwarancja
-Jako takie oficjalne wsparcie - nie chcę mi się babrać z wgrywaniem jakichś tam custom romów.
-Rozmiar: 4.7 - 5.7 cala
-System operacyjny: obojętnie.

Rozważam mocno Xperię m4 aqua lub Motorolę moto G3, bo mają pozytywnie oceniane bateryjki.

Link to post
Share on other sites

 

 

Nowy xiaomi redmi 3 na ibuygou ma świetną baterię i przyzwoity aparat. Nie wiem jak z gps

 

Dzięki! LG G2 dodany do zakupowych pomysłów, powinno mi udać się wyrwać fajny egzemplarz. Redmi 3 brałem pod uwagę, głównie z powodu baterii, ale zależy mi na czasie, dlatego wysyłka z Chin odpada. Raczej poszukałbym używki na allegro/olx, ale...no właśnie, GPS, już parę razy natknąłem się na opinie/recenzje, które mówiły, że GPS działa tak sobie. Na tym mi mocno zależy, bo w tym roku ogarniam pracę za granicą, dokąd będę przemieszczać się rowerem, więc bez nawigacji ani rusz.

 

@jutjub - Dzięki za rady. Z1 compact z pewnością jest dla mnie za mały, Z3 compact cięzko wyrwać w tej cenie...musiałbym dołożyć, najlepiej ze 150zł na zadbany egzemplarz z gwarancją. Z3c strasznie bym chciał, no ale niestety, muszę iść na kompromisy.

 

Co do m4 to okazyjny lag raczej by mi nie przeszkadzał, ale przeraziło mnie az 35% negatywnych opinii na mgsm (pozytywnych ma 40%). To strasznie dużo, to serio musi być nieudany model...dla porównania, moja obecna Lumia ma 68% pozytywnych  i 9% negatywnych opinii, a przecież obecnie Windows jest mocno nienawidzonym systemem.

Link to post
Share on other sites

Szczerze mówiąc, miałem Lumie 640 i byłem bardzo zaskoczony na plus płynnością działania, a bateria to już wgl mnie zwaliła z nóg xD 3 dni na luzie wytrzymywała przy korzystaniu z neta kilka razy dziennie.
Nie wiem, może ktoś mnie skrytykuje ale Lumia 640 jak dla mnie to idealna alternatywa jeśli ktoś nie chce kupować Androida w tej cenie bo dochodzi do tego nie najgorszy aparat, który też mnie zadowalał, a też osobiście nie odczułem jakiegoś braku aplikacji w sklepie Windowsa. 
Więc polecam, a może w tej cenie wyrwiesz XL'ke.

Link to post
Share on other sites

@Bartek5035 - Dzięki za odpowiedź. Też nie odczuwam braków w sklepie Windowsowym, jest chyba każda appka o jakiej mogę wyśnić (jak nie ma oryginału, to są zamienniki, moim zdaniem czesto lepsze, ale niektóre są okrojone, np. Specter do Snapchata, albo appka Tidal). 640XL na pewno w tej cenie wyrwę, sprawdzałem i można nawet poniżęj 500zł.

Link to post
Share on other sites

dodam od siebie, że na youtube polacy i obcokrajowcy testują sporo modeli i w takich recenzjach zawsze sprawdzają płynność telefonu, baterię mówiąc ile wytrzymuje (np. "około 3 dni w trybie mieszanym" i tak dalej), aparat, kamerę i ogólne funkcje w tele, w tym jakość wykonania obudowy, ekran (czy w słońcu widać dobrze i czy w nocy nie razi po oczach)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...