Skocz do zawartości

Przestronna, "chłodna" obudowa do 700 zł


Recommended Posts

Cześć, 

obecnie jestem posiadaczem SPC Regnum L50 i to już najwyższy czas jej podziękować. Najlepiej, żeby następca kosztował do tych ~700zł, mam nadzieję, że coś konkretnego w tej kwocie już dostanę. 

 

 

1. Obudowa ma być duża, zależy mi, żeby żadne kable mi się w środku nie plątały, tylko żebym mógł wszystko ładnie z tyłu poprowadzić. Zasilacz nie jest modularny i w Regnumie nie dałem rady wszystkich kabli dać z tyłu. Za mała przestrzeń. 

2. Nie chcę, żeby mi się klapa od przedniego filtra urwała przy drugim założeniu jak w L50 a nóżki zaczęły odpadać przy jakimkolwiek ruchu obudowy (czyt. patrz na mnie i mnie nie dotykaj).

3. Nie zależy mi na żadnych wizualnych bajerach. To czy będzie z oknem, czy jakimiś świecidełkami jest mi kompletnie obojętne. 

4. Względnie dobrze wyciszana. Nie mierzę poziomu hałasu, dlatego nie będe się kłócił o parę dB w tę czy w tę. Po prostu po odpaleniu jakiejś lepszej gry, gdy chłodzenie trochę pracuje, nie chciałbym się zastanawiać czy na podwórko przyjechała właśnie jakaś ciężarówka. 

5. Na obecną chwilę nie planuję montażu systemu wodnego. Nie mogę zagwarantować, że w przyszłości nie będę nic próbował, także możliwość montazu chłodnic by się przydała. 

6. 4 porty USB na froncie. Dwie sztuki nie wchodza w grę. 

7. Fajnie by było, żeby te temperatury jakieś sensowne utrzymywała. 

 

Podzespoły, które będą użyte w obudowie: 

CPU: i7 3770K OC 4,6 GHz

GPU: Gigabyte GTX 770 OC 2GB

RAM: Crucial Ballistix 2x8GB

MOBO: MSI Z77A-GD55 

HDD: WD Blue 1TB + WD Black 3TB

SSD: Plextor M5S 128GB

PSU: XFX 550

CPU COOLER: Thermalright HR-02 Macho Black White

 

Temperatury najgorętszych podzespołów: 

CPU: ~40-45 stopni w spoczynku, do 90 w stresie 

GPU: ~40 stopni w spoczynku, do 82 w stresie 

 

Planowana modernizacja w przyszłości: 

- Dokupienie karty dźwiękowej 

- Wymiana karty graficznej na coś z wyższej półki z Pascala/Polarisa ew. Vegi. 

- Wymiana zasilacza na coś 650/700W

 

Jeśli za obudowę mającą sprostać moim wymaganiom trzeba będzie zapłacić coś więcej, to da radę. Poproszę tylko o jakieś konkrety. 

 

CO WPADŁO MI W OKO: 

Zalman H1 (trochę nie przekonuje mnie ten system AHV)

Corsair 750D (wygląda sensownie, prosta i według opinii - raczej niezawodna konstrukcja)

NZXT Phantom 630 (wygląda ciekawie, aczkolwiek czy warta tej dopłaty?)

Link to post
Share on other sites

Ta F51 to niezła obudowa, mam jej mniejszą wersję F31 ale i tak jest bardzo dużo miejsca. Tu uwaga, są dwie wersje tych obudów, jedne z piwniczką wersja, Power Cover Edition, a te drugie bez. Do tych drugich można oczywiście dokupić piwniczkę. Według strony producenta koszt 19$. Co do istotnych różnic pomiędzy F31 a F51 pomijając wielkość i dodatkowe koszyki na dyski, to F51 ma dodatkowy filtr na froncie, szkoda że F31 tego filtra nie ma.


http://cenowarka.pl/thermaltake-suppressor-f51-z-okienkiem-power-cover-edition-ca-1e1-00m1wn-02-a1408188.html

Solidne blachy, na górze masz siatkę mesh, na froncie 200mm wentylator i 140mm z tyłu.

Ta siatka to zdejmowalny filtr magnetyczny. Ogólnie wyciszona obudowa.

Link to post
Share on other sites

Kopia z zewnątrz i do tego tylko frontu, środek inny dlatego nie kupiłem Fractala. Nie podszedł i pomysł Fractala co do paneli wyciszających. Mogli zrobić to tak jak we wcześniejszych swoich obudowach. Górny panel jest solidny. W cenie do 700 zł na pewno ;) Tak poważniej to gdyby były dostępne, w tym czasie kiedy kupowałem swoją obudowę, kupiłbym Nanoxie DS1

https://www.morele.net/obudowa-nanoxia-deep-silence-1-rev-b-2xusb-3-0-antracyt-600060155-729255/

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites
Górny panel nie wygląda na zbyt solidny.

 

Nie rozumiem. Dasz do góry wentylatory wydmuchujący do góry gorące powietrze i po sprawie. Ja we  Fractalu R5 mam zamknięty top. Debilnie rozwiązanie. Trzeba te panele zdejmować od środka,a jak zdejmiesz to masz taką sytuację  

 

 http://www.kitguru.net/wp-content/uploads/2014/11/4820854.jpg

A ty w F51 będziesz miał siatkę magnetyczną.

 http://gamingcentral.in/wp-content/uploads/2015/12/Thermaltake-Supressor-F51-Mid-Tower-Chassiss-magnetic-fan-filter-on-the-top-simply-attaches-for-dust-filtration.png

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

No a jak z miejscem w tym Thermaltake'u? Kabli jest sporo, nie chcę, żeby cokolwiek mi się plątało w sekcji podzespołów. 

Wyciszenie daje radę? No i jak ogólna jakość wykonania? 

 

W oko wpadło mi jeszcze coś takiego: 

https://www.morele.net/obudowa-phanteks-enthoo-luxe-usb-3-0-czarny-z-oknem-ph-es614l-bk-661814/

 

Edit.

Miałem na mysli panel z przyciskami i gniazdami. Sterowanie wiatrakami jakieś takie prowizoryczne. Jak mniemam, HUB PWM nie ma w zestawie?

Edytowane przez Endurion
Link to post
Share on other sites

Tak czy tak muszę wentylatory jakieś dokupić. Kwestia tez doboru jakie, żeby się nie naciąć. W doborze budy jestem bardzo ostrożny, nie chcę trafić na jakieś badziewie, bo wystarczy mi że z jednym się użerałem 3 lata. 

 

No i cały czas chodzi mi o okablowanie w Midi - Tower. To bodaj 2 czy 3cm więcej względem Regnuma. Może być na styk. 

Edytowane przez Endurion
Link to post
Share on other sites

No a jak z miejscem w tym Thermaltake'u? Kabli jest sporo, nie chcę, żeby cokolwiek mi się plątało w sekcji podzespołów. 

Wyciszenie daje radę? No i jak ogólna jakość wykonania? 

 

 

Mogę coś powiedzieć na temat F31. Miejsca za tacką na płytę główną tyle, że oprócz schowania kabli to można jeszcze zmieścić trzy dyski HDD lub SSD. Odległość od tacki płyty głównej do bocznego panela około 4cm. Ja mam wersję z oknem więc siłą rzeczy jest odrobinę głośniej. W głównej komorze obudowy praktycznie nie mam kabli oprócz tych fragmentów które są podpięte do płyty głównej. Reszta puszczona z tyłu. Pytałeś o HUB w zestawie, niestety w 31 nie ma w F51 nie wiem.

Edytowane przez choleryk65
Link to post
Share on other sites

Jak z głośnością w Graphite? Ma jakieś wygłuszanie? Chcąc z góry dać jakieś wentylatory, musiałbym zdjąć ten górny panel? 

Warto korzystać z Google, co do głośności, to widząc panel od razu wiadomo że nie będzie wyciszany. Co do góry i innych lokalizacji to 

(chociażby).
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...