Skocz do zawartości

Komputer, upgrade po burzy...


Recommended Posts

Witam!

Mój kolega nie odłączył komputera przed burzą, a nie było go w domu, więc wiadomo co poszło :/

Ze starych części zachowały się:

- 3x GoodRam 4GB 1333MHz CL9

- Płyta główna pod AM3, model msi 760gm-p34 fx

- Procesor AMD Phenom II Quad Core 965 Black Box Edition

- Dysk WD Green 1Tb

- Nagrywarka CD/DVD

Karta (GTX650) padła wraz z zasilaczem (zestaw obudowa + zasilacz chieftec FS 02BC 350W)

Myśleliśmy o zmianie platformy na Intela, dokładniej na i3 4170 (3.7GHz 2 rdzenie/ 4 wątki) lub i3 4360 (3.7GHz 2 rdzenie/ 4 wątki), ale nie wiem czy opłaca się brać, przekroczyłoby to budżet o 200 złotych, a nie wiem czy komputer dostałby "kopa". Wszystko miałoby się opierać na MSI H81M-P33. 

Co do karty myśleliśmy o 750 Ti 2GB...

Kolega nie chce przekroczyć progu 1200 złotych za te części. Da się znaleźć w tej cenie lepsze części?

 

Kolega chciałby na tym komputerze grać w

- CS GO (pójdzie na każdym sprzęcie wiadomo  :rotfl: )

- Wiedźmin 3 

- Fifa 16 

- GTA V

Proszę o szybką odpowiedź  :)

Edytowane przez TqubiksPL
Link to post
Share on other sites

  • Zastosowanie komputera : Gry, CS GO, Wiedźmin 3, Fifa 16, GTA V

  • Maksymalna kwota : 1200 zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : jeszcze w tym tygodniu

Których części potrzebuję : CPU, GPU, MOBO

Czy będę podkręcać sprzęt? : Nie

Rozdzielczość mojego monitora i model : FHD, nie będzie zmieniany

Specjalne wymagania : najlepsza wydajność za tą cenę

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : Dysk WD Green 1TB, AMD Phenom II Quad Core 965 Black Box Edition, MOBO MSI 760GM-p34 fx, obudowa chieftec FS 02BC

Własna propozycja zestawu : Intel i3 4170/i3 4360, MSI GTX 750 Ti, MSI H81M-P33

Inne : Brak

Zasilacz Antec 500W 

 

Link to post
Share on other sites

Używki nie wchodzą w grę, musi być nówka, ale myślimy, żeby teraz zainwestować w kartę, a dopiero potem zakupić procesor nowy i płytę. Jak za tą cenę, myślę, że 960 4GB, albo radeon r9 380, choć bardziej ku Nvidii kolega jest przekonany, cóż, nie mi to oceniać.

Link to post
Share on other sites

 

 

Używki nie wchodzą w grę, musi być nówka, ale myślimy, żeby teraz zainwestować w kartę, a dopiero potem zakupić procesor nowy i płytę. Jak za tą cenę, myślę, że 960 4GB, albo radeon r9 380, choć bardziej ku Nvidii kolega jest przekonany, cóż, nie mi to oceniać.

Cóż, ok. Zakładam, że raczej nie będzie tam i5/i7 z k, wiec nvidia jest lepszym wyborem- gtx 960 ma mniejszy narzut sterownika na cpu, co przy słabszym/zablokowanym cpu może mieć spore znaczenie. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...