Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam serdecznie, mam nadzieję, że pisze w odpowiednim miejscu. Chciałbym się dowiedzieć co zmienić w podzespołach komputera, żeby osiągi w CS;GO i LoL'u były jak największe. 


Mój PC 


AMD Athlon II X3 460 ~3.4 GHz, Geforce GT 440, 4GB RAM ddr3 z tego co kojarzę i płyta główna asus m5a78l series.


 


Co wypadałoby zmienić. Koszt powiedzmy do 800 zł


 


 

Link to post
Share on other sites

Próbowałeś odblokować rdzeń w procku? Jakby jeszcze trochę go podkręcić (jak już wyżej było napisane - ważne jaki masz zasilacz) to przybyłoby nieco mocy w cenie chłodzenia (Spartan kosztujący poniżej 100 zł ogarnie sytuację przy niezbyt ekstremalnym kręceniu)

No a resztę przeznaczyć na grafę i czekać na przypływ gotówki w celu przesiadki na nową platformę.

Link to post
Share on other sites

Nie próbowałem odblokować rdzenia, ponieważ nie chciałem ryzykować. Czytałem tylko trochę na ten temat i komentarze w tej sprawie były zbyt niejednoznaczne. Tz jednym się całkiem psuł komputer, inni zaś doświadczyli "efektów niepożądanych" dlatego też nie próbowałem przy tym majsterkować. 

Rozdzielczość ważna chyba nie jest. Przez ten czas grywałem na mniejszych dla lepszej wydajności. Także nie wiem co mam odpowiedzieć.

 

Zasilacz z tego co pamiętam 500W, ale muszę to sprawdzić. 

 

Lepiej waszym zdaniem bawić się w ulepszanie tego co mam czy np sprzedać i złożyć nowy?

Link to post
Share on other sites

Ryzyka dużego nie ma - w najgorszym razie komp nie wstanie i będziesz musiał resetować bios, i tyle. A przyrost mocy procesora jest znaczny (koło 30% - bo odblokowany zostaje też cache L3)

Oczywiście lepiej byłoby przejść się na jakiegoś intela, chociaż i3, ale na to może zabraknąć ci kasy bo więcej niż 500 zł za obecne bebechy będzie ciężko wyciągnąć.

Link to post
Share on other sites

Jako iż się na tym znam jak na fizyce kwantowej :P to gdybyś miał złożyć zestaw najtańszy pod właśnie gry typu cs;go, lol, to co byś kupił? Byłbyś tak miły i mógłbyś taki zestaw zrobić? Powiedzmy, że do 1500 zł. Może coś tu dołożyć czy już wszystko nowe?  Bo jeśli nowy to dajmy 2 tysie

 

// niestety rdzeń nie działa, system staje na logo Windowsa 

Edytowane przez zneelix
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...