Skocz do zawartości

Komputer stacjonarny dla emeryta


Recommended Posts

Witam! Mam za zadanie złożyć wujkowi-emerytowi komputer do przeglądania internetu głównie. Męczy się na jakimś ponad 10-letnim opartym o XP. A ja stwierdziłem, że lepiej już w coś nowszego zainwestować.
Co sądzicie? Czy może lepiej oprzeć platformę o pentiuma? http://forum.pclab.pl/public/style_emoticons/default/smilies/smile.gif Dysk SSD uznałem za lepsze wyjście w obecnym czasie niż HDD. Zasilacz raczej cudownie działający niepotrzebny, ten co dałem powinien styknąć, tak samo obudowa.


Dysk SSD ADATA Premier Pro SP550 240GB SATA3 (ASP550SS3-240GM-C)
265,00 zł
Pamięć GoodRam DDR3 4096MB PC1333 CL9 (GR1333D364L9/4G)
68,98 zł
Płyta główna ASRock FM2A58M-DG3+ A58 SFM2+ mATX (FM2A58M-DG3+)
169,00 zł
Obudowa I-BOX Force 1805, Czarna (OF1805)
65,81 zł
Zasilacz Venuz ATX 300W (LPW1685-30)
111,01 zł
Napęd Asus 24F1MT - (DRW-24F1MT/BLK/B/AS) następca DRW-24F1ST/BLK/B/AS
55,00 zł
Procesor AMD AMD APU A6-7400k, 3.5GHz, 1MB, BOX (AD740KYBJABOX)
225,00 zł

EDIT: MAX 1000 zł 

Link to post
Share on other sites

Stacjonarny moim zdaniem też będzie wygodniejszy dla osoby starszej.

Dysk SSD faktycznie bym zmienił.

Pamięć ram zmieniłbym na wszelki wypadek na wyżej taktowaną, bo zintegrowane z APU karty graficzne korzystają z tej Pamięci i sporo poprawia to wydajność.

Rok temu zestaw oparty o ten procesor złożyłem siostrze do pracy w office i oglądania filmów /buszowania w necie. Jest zadowolona

Link to post
Share on other sites

Do przeglądania internetu wszystko będzie dobre. Osobiście szukałbym czegoś na allegro w cenie 300 - 400 zł i dokupił sam SSD. 

 

Jaki wujek ma monitor ? Będzie tutaj zaoszczędzony pieniądz w razie czego na szkiełko

Link to post
Share on other sites

monitor pod D-Suba za pewne, nie mam rozeznania. Ma być stacja i koniec. Laptop za 1000 zł to szmir jakich mało. Bez sensu laptopa :).  On chce nowe części. SSD jak najbardziej do zmiany, chcialem po prostu oszczedzic. Choc mysle ze SSD na pamieciach TLC beda wystarczajace. Po prostu ponizej 300 zł jakiś SSD dobry. Co do APU to racja, nawet chyba wezme 2x 2 GB bo dual channel dużo robi przy APU, 

Częsci, które moim zdaniem trzeba zmienić to RAM I SSD. Chyba ze procka na Athlona pare zloty tanszego. Choć myślę, że APU byłby lepszy. :)

Link to post
Share on other sites

A co do zasilacza weź coś bardziej zaufanego: http://www.agito.pl/zasilacz-silentiumpc-elementum-e1-atx-350w-85-spc124/pd/DQFDTYBBM/

 

Skoro to rzeczywiście zestaw dla starszej osoby i w dodatku tylko do internetu to po jakiego grzyba pchać tam 240GB SSD?

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Wiesz, początkowo stwierdziłem pare dyszek więcej niz HDD 1 TB( ALE PO CO KOMUŚ TAKIEMU 1 TB? :)) Stwierdziłem, że ssd to dobra opcja dla kogoś kto może narzekać na prace komputera. pare sekund i wszystko ma. Fakt tanszym kosztem wyjdzie

jakis 500 GB. :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Skoro to rzeczywiście zestaw dla starszej osoby i w dodatku tylko do internetu to po jakiego grzyba pchać tam 240GB SSD?

No jak to dlaczego człowieku pomyśl co jest lepsze 1 TB HDD, na którym będzie się miejsce marnować czy szybko działające SSD ? Pod takie zastosowanie to taki dysk jest idealny. 


 

 

Fakt tanszym kosztem wyjdzie jakis 500 GB.

500 GB nawet się nie brać opłaca względem 1 TB. Poza tym znajdzie się już chyba tylko w używkach.

Link to post
Share on other sites

 

No jak to dlaczego człowieku pomyśl co jest lepsze 1 TB HDD, na którym będzie się miejsce marnować czy szybko działające SSD ? Pod takie zastosowanie to taki dysk jest idealny.
No mnie właśnie nie chodzi o zmianę na talerzowy tylko SSD 120GB, ale jakiś z lepszym zapisem i odczytem. 260zł za 240GB to masz jedynie budżetowe jednostki.
Link to post
Share on other sites
No mnie właśnie nie chodzi o zmianę na talerzowy tylko SSD 120GB, ale jakiś z lepszym zapisem i odczytem. 260zł za 240GB to masz jedynie budżetowe jednostki.

Sandisk jaki proponuję jest za niecałe 300 zł, więc jaki jest sens kupowania 120 GB ? 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=1_313&products_id=41286

Edytowane przez nos_tro
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...