Skocz do zawartości

Załosna konfiguracja kompa !!!!


Recommended Posts

Witam

 

Mojemu koledze jakiś facet złożył kompa o poniższej konfiguracji:

Asus Maximus III Formula

Intel Core i7-875K

Asus Radeon EAH5870

4GB Ramu - nie znam jakiej firmy

IIYAMA ProLite 22'' Multitouch

Zasilacz Corsair 800W

Obudowa Tower ;/

 

Problem polega na tym iż:

- przy starcie komputer wyje jak dobrej klasy odkurzacz ( cały czas wyje podczas grania )

- przy starcie komp ma ok. 60-70 C

- po za tym kolega kompletnie nie zna się na overclockingu

- gościu wkręcił mu monitor dotykowy, a jego tata stwierdził że nie potrzebna jest mu ta opcja i kazał ją wyłączyć

 

Chciałem zamontować mu chłodzenie wodne, lecz jest problem w tym iż jego tata twierdzi że tylko ten koleś, który składał kompa powinien go rozkręcać.

Po za tym kiedy mu przyniósł kompa i włączył zaczął on wyć a koleś na to: cyt. "Nie powinno tak być ale nie wiem co z tym zrobić"

 

Co kolega ma zrobić ? Pisze ten temat ze względu na niego. Prosiłbym o wyrozumiałość

 

Pozdro

DEVpro

Link to post
Share on other sites

Kupić chłodzenie na proca, bo na boxie to zawsze wyje, a obroty wentyla na karcie zmniejszysc programem np. msi afterburn i powinno być OKej. Jak jest to zestaw do gier to trzeba było kopnąc Pana Sprzedającego w jego 4 litery, bo my bysmy lepszy złożyli i za pewne taniej by to wyszło.

Link to post
Share on other sites

Największe WTF w moim życiu... MONITOR DOTYKOWY? Za jego cene miałbym kompa na parę lat.

A co do wymiany chłodzenia to prawda, intele wyją;)

A reszta zestawu jest dobra, ale dla grafika. Dla gracza to tylko problem w postaci hałasu i temperatury proca.

Link to post
Share on other sites

Jak jest to zestaw do gier to trzeba było kopnąc Pana Sprzedającego w jego 4 litery, bo my bysmy lepszy złożyli i za pewne taniej by to wyszło.

Na pewno ;)

On zapłacił równo 7 tys. - wliczając głośniczki za 150zł, myszkę za 50zł i klawiaturę za 80zł ;/

Link to post
Share on other sites

Ogolnie bardzo zle dobrany zestaw.

Proc - wystarczyłby Corei5 760

Płyta - za droga, a nie oferuje nic więcej niż tańsze plyty na ten socket

Karta - tu o wiele lepiej wypadł by CF z HD6850

Ram - 4gb to dobrze, ale pewno jakieś cieniasy ;)

Monitor - za to bym tego Pana postrzelil :D

Zasilacz: za mocny o wiele.

No i nie dorzucił chodzenia na grafę i obudowa na pewno cieńko wentylowana.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli jest na gwarancji i jest paragon to oddać jako niezgodność towaru z opisem. Na pudełku nie było na pewno napisane odkurzacz. Z resztą jest jakaś ustawa że do X dni można zwrócić bez podawania przyczyny. Chyba 14 dni o ile dobrze pamiętam. Tak że powiedz koledze żeby jak najszybciej oddał ten złom, a jak odzyska $$ to pisz na forum i złożymy coś lepszego i jeszcze na wczasy w egipcie starczy ;)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli jest na gwarancji i jest paragon to oddać jako niezgodność towaru z opisem. Na pudełku nie było na pewno napisane odkurzacz. Z resztą jest jakaś ustawa że do X dni można zwrócić bez podawania przyczyny. Chyba 14 dni o ile dobrze pamiętam. Tak że powiedz koledze żeby jak najszybciej oddał ten złom, a jak odzyska $$ to pisz na forum i złożymy coś lepszego i jeszcze na wczasy w egipcie starczy ;)

tak nie da rady. tylko przy zakupie przez internet, do 10 dni i to pod pewnymi ograniczeniami.

kupic chlodzenie na proca i ew. na grafe jak to jakis referent. Mozna tez sprawdzic czy sa wentyle w obudowie zamontowane i ew. dokupic jakies.

do coolera na procka jeszcze dobra pastę i powinna nastac cisza.

Link to post
Share on other sites

jak się nie da? ja kiedyś kupiłem złą część do kompa to nie było problemu ze zwrotem. Spokojnie gościu powiedział że mogę odzyskać pieniążki albo dopłacić(lub on mi odda ileśtam) i wezmę inną część. a może to zależy od ludzi którzy pracują w sklepie... no ale Ci tutaj ewidentnie chcieli zarobić na tym na czym się nie znają. to że skończył informatyka w technikum nie oznacza że od razu jest mistrzu i wszystko umie. dlatego staram się najpierw wybadać co za koleś to sprzedaje, czytam opinie, pytam znajomych czy coś tam kupili wcześniej i dopiero wtedy biorę się za kupowanie tam czegokolwiek. no i oczywiście odwiedzam benchmarka ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...