Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • budżet : 1200 zł

przeznaczenie : filmy, codzienne użtykowanie (typu przeglądanie internetu, office), gry (Wiedźmin, GTA, Far Cry, Fifa, trochę CS-GO, Dying Light)

oczekiwania : ładne kolory, chcę, aby dobrze spisywał się w grach, ma wystarczyć mi spokojnie na kilka lat

model karty graficznej lub skrócona specyfikacja jednostki centralnej (CPU, GPU, mobo, RAM, PSU) : dopiero składam komputer, miał być Pascal, ale 1070 będzie pewnie za drogi, więc coś używanego pokroju 970/980

Zainteresował mnie U2515H, jest polecany na forum. Jedyne co mnie martwi to, czy będzie się dało pograć 3 lata bez zmieniania GPU na ultra/wysokie.

Czy tak wysoka rozdzielczość nie będzie sprawiać problemów w codziennym użytkowaniu jak i w grach?

Będę czasami oglądać filmy, ale jak tak patrzę to większość jest w 720p/1080p. Czy wtedy będzie niewyraźny obraz? 

Dziękuję

Edytowane przez nowyuserjon
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Widzę wielkie zainteresowanie  8-)

 

Spodobał mi się U2417H? Czy wnosi on coś nowego, że warto dopłacić?

Chcę porządny monitor, który starczy mi na 3-4 lata, oczywiście w tym czasie będzie pewnie zmieniana grafa, ale zastanawia mnie to, czy brać FHD czy od razu 2K. Powiecie, że będę musiał ciąć detale w 2K, ale kartę zmienię za te 2-3 lata, a monitor będzie ten sam... Sam już nie wiem. 

Ma ktoś monitor 2K? Jak to jest oglądać filmiki na YT, cda etc. w 720p, 1080p, bo większość jest właśnie w tej rozdzielczości?

Dzięki i mam nadzieję, że ktoś to zobaczy:)

Link to post
Share on other sites
Ma ktoś monitor 2K? Jak to jest oglądać filmiki na YT, cda etc. w 720p, 1080p, bo większość jest właśnie w tej rozdzielczości?

 

Nie ma problemu :)  

 

Generalnie masz dwa główne wybory: 

 

1. Lepsze kolory i kąty widzenia co przyda się przy filmach

2. Szybsza matryca w postaci 144 Hz dla lepszych wrażeń z grania

 

Mówisz, że składasz komputer i to dość mocny. Warto zainteresować się 144 Hz, czy też małą dopłatą do takiego G-SYNC.

Jak sam wspomniałeś, ma to być na 2-3 lata albo nawet więcej - również podzielam opinie, że monitor ma być na długo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie ma problemu :)  

Nawet jak oglądasz filmy w niższej rozdzielczości? Nic się nie rozmazuje? :)

 

1. Lepsze kolory i kąty widzenia co przyda się przy filmach

2. Szybsza matryca w postaci 144 Hz dla lepszych wrażeń z grania

Hmmm... Nie jestem zapalonym graczem i nie wiem czy potrzebne mi 144 Hz. Czy podczas grania mogę odczuć jakąś 'niepłynność' spowodowaną 60 Hz? 

Link to post
Share on other sites

Dopóki nie będziesz grał rok czasu na 144hz i nie przerzucisz się na 60hz to różnicy nigdy nie dojrzysz ;-) rozmycie jest niemalże niewidoczne. 

 

U siebie w domu mam 25'tke 21:9, kosztowała 800zł. Przy filmach o tyle dobra, że nie masz czarny pasków na górze i na dole, dzięki czemu ogląda się 10x lepiej. W gierkach widzisz dużo więcej, obraz nie jest rozciągnięty, a widzisz po prostu dodatkową przestrzeń po bokach. Kolory najlepsze ma LG, z tego słynie. Więc sprawdź sobie ten monitor. 

 

http://www.komputronik.pl/product/309724/Elektronika/Peryferia_PC/LG_29UM58_P.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Dopóki nie będziesz grał rok czasu na 144hz

 

 

wystarczy dosłownie moment

 

Zgadzam się, wystarczy 15min na 120/144Hz i widać różnicę względem 60Hz.

Wyższą wartość odświeżania polecam głównie zapalonym graczom gier typu FPS w multi.  

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...