Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie SLI gtx 970


Recommended Posts

Jakiś czas temu odesłałam gtx 970 4G od MSI na gwarancję. Kartę mi naprawili, ale trwało to na tyle długo, że w międzyczasie zdążyłam kupić drugą i teraz mam dwie. Więc mam plan zabawić się z sli, ale mam kilka pytań.

 

Obecny zestaw:

i7-4790K

MSI Z97-G43

32GB (4 kości) DDR3

XFX Black Edition XTR 550W

MSI gtx 970 4G

 

1. Czy zasilacz XFX Black Edition XTR 550W da radę? Kalkulator mocy PSU pokazuje, że potrzeba na ten set (z uwzględnieniem dwóch kart graficznych) 493 W na +12V, specyfikacja zasilacza twierdzi, że ma 528W na tej linii, więc teoretycznie powinno wystarczyć. Zasilacz ma też dodatkowe kable modularne do zasilania drugiej karty (PCI-E 6-Pin/6+2-Pin). Z drugiej strony są sytuacje, kiedy potrzebuję dodatkowej mocy obliczeniowej procka (przy renderowaniu) i przy OC (do 4,8GHz) może być problem, ale kiedy potrzebuję procka, nie potrzebuję grafiki aż tak bardzo, więc pewnie uda mi się to jakoś ogarnąć na profilach (nie bawiłam się z tym nigdy, więc jeżeli wygląda na to, że nie wiem, o czym mówię, to tak właśnie jest).

 

2. Czy jest realna różnica miedzy mostkami SLI - można dostać takie za 20zł (kiedy - dawno temu - bawiłam się z dwoma HD5870 miałam mostek crossfire za grosze i wszystko działało), ale są też takie za 300zł. Czy jest tu jakaś różnica poza estetyką (co mnie absolutnie grzeje, bo i tak mam obudowę bez okna)?

 

3. Gram w tym momencie w 1080p (planuję zakup monitora 1440p, ale to po wakacjach), więc w większości przypadków pojedyncza karta robi wystarczająco dobrą robotę i nie mam ciśnienia na zwiększanie wydajności aż tak bardzo, po prostu tak wyszło, że mam dwie karty. Więc może dać sobie siana z ustawianiem sli, sprzedać jedną kartę (tę, którą teraz używam kupiłam używaną za 1,2k, sądząc po cenach obecnych, to jak się decyduję teraz, to wiele nie dołożę, za klocka zejdzie na pewno, zwłaszcza, ze ma jeszcze gwarancję), a jak wyjdzie 1070/1080, to sprzedać drugą i przerzucić się na nową generację?

Link to post
Share on other sites

Nowa generacja już wyszła i zakup 1070 będzie możliwy w najbliższym miesiącu.

 

Oficjalnie testy 1070 ukażą się jutro, dzisiaj mamy przecieki: https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/4lk4l9/heres_a_cached_copy_of_the_1070_review_that_was/

 

Oprócz powyższego problemu dochodzi wiele innych - pomysł ze sli nie ma w tym przypadku żadnego sensu.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Na płycie którą posiadasz nie uruchomisz kart w sli więc możesz sobie odpuścić ten pomysł

Nie wiem, z jakiego powodu nie wpadłam na to, żeby to sprawdzić... Rozumiem, że potrzebuję czegoś na Z97?

 

Nowa generacja już wyszła i zakup 1070 będzie możliwy w najbliższym miesiącu.

 

Oficjalnie testy 1070 ukażą się jutro, dzisiaj mamy przecieki: https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/4lk4l9/heres_a_cached_copy_of_the_1070_review_that_was/

Wiem, widziałam to, chodzi mi właśnie o to, żeby poczekać do momentu, kiedy będzie możliwość zakupu.

Link to post
Share on other sites

Chodzi o to że producent płyty musi zapłacić zielonym żeby płyta mogła obsługiwać SLI, poza tym sli to mało opłacalna zabawa ponieważ zależy czy dana gra ma profil sli czy nie, oraz jak dobrze jest on napisany. Dla przykładu u mnie (2xgtx 770) bf4 miał większe spadki niż fps niż na pojedynczej karcie co wpływało mocno na rozgrywkę, a w crysis 3 działało rewelacyjnie.

Link to post
Share on other sites

Nie no, wiem, że SLI to nie jest idealne rozwiązanie, po prostu MAM JUŻ TE KARTY i się teraz miotam, co z nimi zrobić. Jakbym miała kupować, to pewnie bym się teraz nie zdecydowała.

 

Płytę obsługującą SLI można kupić do 400zł i mogę wydać tyle kasy (zwłaszcza, że po sprzedaniu tej, co mam, wyjdzie pewnie z 250 różnicy), zrobiłabym to, chociażby po to, żeby się móc z tym pobawić i zobaczyć jak działa, dalej pozostaje pytanie o zasilacz. Jeżeli  ten, który mam nie da rady to porzucam misję całkowicie.

Link to post
Share on other sites

Jako posiadacz GTX970 dobrze ci radzę - sprzedawaj... nie baw się w SLI. Szkoda czasu, pieniedzy, roboty. Czekaj na nowe karty z 8GB VRam.

 

W SLI 3,5GB + 0,5GB x 2 = 3,5GB + 0,5GB (DirectX 11)

W cenie dwóch GTX970 + wymiana płyty będziesz miała GTX1070 8GB, i nie będziesz się musiała martwić zwiększonymi temperaturami, większą głośnością, kupnem nowej płyty i wszelkimi innymi pierdółkami które to wszystko razem za sobą pociągnie.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...