Skocz do zawartości

Nie chce się otwierać Bios w nowym PC i w jakie gry za gram?


Recommended Posts

Posiadam komputer PC który kupiłem niedawno nowy PC i nie chce się włączyć BIos naciskam DEL i F12 i nic jak naciskam jakiś klawisz to robi się czarny ekran i monitor jest wyłączony i świeci pomarańczowa dioda i muszę go zrestartować ręcznie i uruchomić ponownie.A płyta główna to :

 

Płyta Głowna 1150 GIGABYTE GA-H81M-S2PV H81/DDR/SATA3/GBLAN/2xUSB 3.0/mATX

 

Po prostu za szybki komputer.

 

A drugie pytanie to w jakie zagram na nowym PC a interesują mnie jakieś strzelanki ,piłka nożna fifa ,strategiczne,fpp. A dane moje komputera to:

 

Procesor Intel Pentium CPU G3260 3.30 GHz
Pamięć Ram 16 GB
Karta Graficzna NVIDIA GeForce GT-730
Windows 10 64 bitowy.

Link to post
Share on other sites

Z wejściem do BIOS'u nie będzie tak jak tutaj?

http://www.gigabyte.us/support-downloads/faq-page.aspx?fid=2739&pid=4664

Tu jest poradnik do Win 8.1, ale chyba na 10 będzie podobnie.

 

Wypadałoby podać dokładniej o jakie gry chodzi ale ogólnie sprzęt trochę słaby. Tani 2 rdzeniowy procesor, za dużo Ramu ( więcej jak 8 GB to to na pewno nie wykorzysta) no i karta grafiki też nie zachwyca. Na jakiś niższych ustawieniach pograsz, zależy też w co...

Link to post
Share on other sites

Otworzyło się menu w Advanced Options nacisnąłem UEFI Firmwave Settings i jak wyskoczył komunikat restart to nacisnąłem i uruchomił się ponownie i był czarny ekran i monitor był wyłączony był pomarańczowa dioda i i naciskałem różne klawisze i nic cały czas był czarny ekran.I musiałem go zrestartować ręcznie

 

A co do wymagań tego PC z windows -em 10 to go kupiłem pod internet i nie był kupowany z najwyższej półki a o gry chodzi mi takie jak strzelanki,fifa,strategiczne ,wyścigowe.Proszę o pomoc

Edytowane przez pati309
Link to post
Share on other sites

Pobrałem ten program 2 z listy i wybrałem Europa i windows 64 bitowy i jak włączyłem POST i nacisnąłem UEFi restart to się nie włączył BIOS nie wiem czy coś trzeba jeszcze trzeba dodatkowo kliknąć w jakiś klawisz.

 

http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/ga-h81m-s2pvrev_10/download/

 

z działu Funkcja.

Edytowane przez pati309
Link to post
Share on other sites

Jak już wgrałeś program to wchodzisz w Fast Boot i tam na dole w pasku klikasz w "Enter Bios Setup Now" Komputer się zrestartuje i wejdzie sam w bios. Tak dzieje się u mnie....

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

Spróbuj jeszcze na 2 minuty wyciągnąć baterię z płyty. Zresetuje się bios i może wtedy przez program APP center...?

 

Edit: Sprawdź jeszcze aktualizację biosu,którą zrobisz też tym programem.

Edytowane przez jarrino
Link to post
Share on other sites

No muszę być trochę "złośliwy"...:) Jeżeli masz opory jeśli chodzi o wyjęcie grafiki ,to jak kolega  zapytam,po co otwierać bios? Rozsądne zmiany w biosie są dużo trudniejsze niż wyciągnięcie grafiki...Ponieważ prawdopodobnie nie posiadasz odpowiedniego doświadczenia to proponuję  rozwiązać ten problem w ramach gwarancji.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem jakie są twoje możliwości transportowe,ale ja bym zawiózł do sprzedawcy żeby podłączył jakiś "szybki" monitor i pokazał. Może w przyszłości być taka sytuacja,że będziesz musiał wejść do biosu. Kupił byś samochód bez możliwości zajrzenia do silnika?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...