Skocz do zawartości

Czyżby wirus ? Jak go usunać ? Komunikat co 5 minut (wywala z gier itp)


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez seeqin,

Recommended Posts

Siema, od wczoraj zaczął pojawiać mi się taki jakby instalator który wymusza zainstalowanie różnych aplikacji. Cały czas go wyłączałem ale on cąły czas powracał, W końcu się zdenerwowałem i to zainstalowąłem nic nie pomogło wymuszało kolejne, inne instalacje oprogramowań itd... Skanowałem programem YAC i miałem niby 8 wirusów ... Usunąłem je ale takie 2 cały czas powracają. Jakieś adware

 

Proszę powiedźcie jak to usunąć bo szału można dostać. Gram w grę i nagle minimalizuje mi grę np. w cs go i rocket league i pojawia się ten komunikat. Usuwałem te wirusy tym programem z 5 razy i cały czas powracają. 

 

Tu macie jak wygląda sytuacja.

 

<a href=https://zapodaj.net/688c37a64cffc.png.html>Beztytułu.png</a>
<a href=https://zapodaj.net/0b67379d279e2.png.html>sad.png</a>

 

@EDIT

 

Skanuje cały czas tym programem i już znalazło 17 wirusów które zostały poddane kwarantannie ( po przeskanowaniu je usunę i zobaczę czy coś to da). Na razie z tego co widzę to już ten komunikat się nie pokazuje ale po resecie kompa pewnie znowu to powróci. Zobaczymy 

Edytowane przez mesutxxx
Link to post
Share on other sites

Znajdź folder docelowy z którego instalują się śmieci , lub obcego procesu w menadżerze procesów, będzie absorbował najwięcej zasobów systemu , prawy myszy na niego i namiar lokalizacji. porem spróbuj usunąć. Najpierw zmień nazwę pliku potem sprawdzisz co będzie się działo  :) . A jak nazywał się program co ci tak naśmiecił ?

Link to post
Share on other sites

Teraz już jest wszystko w porządku przeskanowałem tym malware, YAC, i jeszcze antywirusem avastem i chyba już wszystko usunęło. Już od 2h nie widzę, żeby wyskoczył jakiś komunikat i wymuszanie instalacji jakichś plików ... :D 

 

Dobra dzięki wszystkim za pomoc :) Mam nadzieję, ze będzie wszystko ok. Jak nie to się odezwę jeszcze ale myślę, ze nie będzie już żadnych problemów

Link to post
Share on other sites

Używając YAC trzeba wiedzieć że jest to soft baaaardzo kontrowersyjny.

 

czytaj

 

Widzę właśnie O.o Usunąłem to od razu jak napisałeś :)

 

a uzyj malwarebytes anti malware

 

Próbowałem wszystkim. Cały czas ten wirus powracał. Jak na razie po usunięciu tych wirusów tym programem jest wszystko w porządku i do tego usunęło mi też z przeglądarki te wyszukiwarki co była razem  z wirusem .... 

 

Dzięki wielkie !!!

Edytowane przez mesutxxx
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...