Skocz do zawartości

mikrofon USB lub karta muzyczna USB


Recommended Posts

Witam

 

Uczę się angielskiego przez skype i dźwięk musi być naprawdę dobrej jakości. Mój obecny laptop ma niestety port combo audio. Laptop rozpoznaje głośniki podpięte przez jacka 3,5 mm i  niektóre słuchawki. Mam 2 telefoniczne modele Samsunga, działają OK, słuchawki Nokii nie są rozpoznawane, LG jeden model laptop wykrywa, drugi nie. Zwykłego mikrofonu z jackiem laptop nie wykrywa. Poza tym na słuchawkach słychać szum tła. Karta muzyczna tego nie potrafi odfiltrować. Wczoraj kupiłem Creative SBX AXX 10. Myślałem, że użyję to jako zaawansowana karta muzyczna. Głośnik okazał się bublem. Jest przekombinowany, nie udało mi się uzyskać zadowalającego dźwięku, bas dudni i zagłusza całe pasmo i na dodatek po 2 godzinach testów zepsuł się. Kupiłem też splitter audio, który rozdziela port combo na dwa jacki słuchawki + mikrofon. Splitter z telefonem i tabletem działa poprawnie, z innym laptopem też, a mój laptop dalej nie wykrywa mikrofonu. 

 

Z dźwiękiem już sobie poradziłem. Laptop mam podłączony do monitora. Przez HDMI przesyłam obraz i dźwięk. Do monitora mam jackiem podłączone głośniki Creative T20. Ale dalej nie mam urządzenia nagrywającego dźwięk w przyzwoitej jakości. Mam już kilka różnych mikrofonów, głośników i  nic co by działało z moim laptopem. Mam kamerkę internetową logitecha. Posiada ona niezły filtr usuwający szum tła.Jak stoi na monitorze  i nagrywa dźwięk z 60-70 cm to jakość niestety nie jest najwyższa. Jak umieszczę ją blisko ust, to jakość jest OK. Jednym słowem masę szmelcu i nic nie działa jak trzeba.

 

Szukam czegoś co nagra mi przyzwoicie dźwięk i co odfiltruje szum tła. Już sam nie wiem co mam kupić. Czy jakąś kartę muzyczną  USB czy mikrofon USB. Znalazłem kartę Creative SB Play2 usb za około  70 zł. Ludzie jednak narzekają, że to również jest bubel.

Znalazłem jeszcze Asus Xonar U5, Audiotrak Maya U5 i Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro (USB). Wszystkie zewnętrzne na USB i w cenie około 200 zł. Jedyne moje kryterium to nagrywanie czystego wokalu przez mikrofon i odfiltrowanie szumów tła. Co byście z tej trójki polecili? Może ktoś ma jeszcze jakieś inne sprawdzone rozwiązanie?

Link to post
Share on other sites

bo będzie ciężko i to bardzo 

Samson C01U
auna-900 
myśle ze niżej nie ma snsu schodzić jeśli zależy naprawdę na jakości 
a co do karty trzeba dozbierać  ec kupić prodigy cuba i kombinować możę któryś mic który posiadasz bedzie na tyle dobrze wspułpracował ze będziesz zadowolony cieżko powiedzieć musisz mocno pogrzebać w internetach 

Link to post
Share on other sites

A Asus Xonar U5? Na printscreenach z interfejsu miksera widać jakieś suwaki Noise Gate i Perfect Voice. Zastanawiam się jak one działają. Mikrofon w miarę sensowny już mam. Kiedyś na OLX za grosze kupiłem jakiś krawatowy popsuty mikrofon bezprzewodowy Shure. Nie pamiętam jaki to model, ale jak kiedyś sprawdzałem to podobny kosztował kilkaset złotych. Mikrofon jest dość dobry. Teraz tylko by trzeba dobrać jakąś kartę dźwiękową, która potrafi wyciąć szumy w tle. Ze starym komputerem PC i starym laptopem sprawdzał się idealnie, ale z nowym laptopem  to jest jakaś porażka.  Ten Asus jest w Mediamarkt. Nie wiem czy nie wziąć na testy i najwyżej zwrócę. Tyle, że żona już nie może na mnie patrzeć i na te wszystkie kable :)

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

wyciecie szumów w locie to nie takie chop siup z tego co sie oriętuje i napewno tanie to nie bedzie 
ale pojecie o tym mam znikome wiec lepiej siadaj przy google i szpreaj szukaj czytaj fora jest jakiesz forum poswiecone tylko nagrywaniu z tego co sie orietuje pogrzeb na nim
jedno jest pewne bezszumowe nagrywanie nie jest tanie i lepiej jak microfon poprostu mniej tych szumów zbiera niż potem sie ich pozbywać  jeszcze do tego chcesz karte dzwiekową  a najlepiej wszystko za grosze ciezko to widze 
kup po necie tego pordigy cuba black  potestuj nie sprawdzi sie to go odeslesz  

Link to post
Share on other sites

Moja kamerka Logitech robi to bez problemu. Mój stary komputer ze zintegrowaną kartą muzyczną też sobie dawał z tym radę .Można było zaznaczyć dwoma ptaszkami redukcję echa z głośników i szumu wentylatorów co znacząco poprawiało dźwięk. Nawet tania słuchawka bluetooth za 50 zł potrafi wyciąć szum. Tak więc nie jest to problemem. Odszumianie softwareowe przy skype musi być, bo inaczej mikrofon będzie nagrywał dźwięk z głośników co spowoduje tylko zapętlenie. Idealny mikrofon niej jest rozwiązaniem. Musi być jeszcze elektronika, która zapobiegnie sprzężeniom zwrotnym i pozwoli na wycięcie szumu, bo inaczej będzie jeden wielki pisk. 

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

kumpel ma samson go mic i po skaypie nie działa ona najlepiej  lepiej co ptwda na ts działa ale jednak grając z nim musze przepinać słuchawki na hm5 bo ts-671 podbijaja wszystkie szumy do nieznośnego wręcz poziomu. zreszta większośc yutuberów przed wstawieniem filmu dzwiek przepuszcza przez pare programów mimo iż urzywaja w miare dobrych microfonów.

Link to post
Share on other sites

A czy ktoś się bawił może programem VSTHos? To działa w ten sposób, że dźwięk z jakiegoś źródła jest przerzucany na wirtualne urządzenie audio i po drodze można zapodać jakieś filtry. Niestety nie mogę dojść jak zapodać te filtry.

 

Dziś w Mediamartk kupiłem Asusa Xonara u5 na testy. Zobaczymy jak to się spisze.........

Link to post
Share on other sites

Szkoda że dopiero teraz widzę topik. Od czego tu zacząć.

 

1. Są 2 standardy rozłożenia pinów w portach combo. Tutaj masz to rozrysowane (4 pinowe wtyczki)

http://images.gametrade.pl/system/photos/000/359/255/photo_viewer_full/jack_3_5.png

 

To dlatego jedne przejściówki działają na jednych urządzeniach a na drugich nie bo działają z nimi inne przejściówki które nie działają z tymi pierwszymi. Ogólnie jest bajzel więc po prostu trzeba próbować na zasadzie prób i błędów.

 

2. Jeżeli chcesz na żywo usuwać szumy to masz od tego DAWy i ich pluginy. Jednym z nich jest Reaper który ma wtyczkę Reafir. Jest to brama szumów oparta na widmie spektometru- brzmi skomplikowanie ale w działaniu objawia się to tym że po prostu ptaszkujesz odpowiednią opcję, nie mówisz nic do mikrofonu, program zbiera sobie biały szum i buduje falę i po chwili odhaczasz. Od tej chwili program będzie puszczał wszystko co jest powyżej tej fali z jednoczesnym wycięciem z niej widma białego szumu. Działa to bardzo prosto ale w przypadku bardzo zaszumionych źródeł będzie wycinać sporą część widma i tym samym dźwięk będzie jak z blaszanego pudełka. Tutaj mały tutorial.

 

 

Oczywiście reaper jest płatny ale w praktyce wersji testowej można używać do woli, daje tylko przypomnienia że trzeba kupić program co warto zrobić. 60$ to śmieszna cena ze tego typu program.

 

3. Niektóre mikrofony USB i też inne urządzenia audio są czułe na to co masz podpięte do reszty portów. Np. jakieś zewnętrzne karty sieciowe czy inne urządzenia. Jeżeli mikrofon USB szumi warto poodpinać wszystko co możliwe z reszty portów i sprawdzić czy nadal jest źle. Jeżeli jest lepiej to większość ludzi kupuje albo hub usb z własnym zasilaniem albo osobnego śledzia na pci-e z portami usb.

 

 

Noise Gate i Perfect Voice

 Noise gate czyli brama szumów - funkcja która włącza mikrofon dopiero jak przekroczysz pewien poziom głośności lub widma spektrometrowego. Poniżej tego poziomu mikrofon jest wyciszony. Czyli w praktyce mikrofon działa tylko kiedy mówisz.

 

Perfekt Voice to pewnie jakaś funkcja na wycinanie białego szumu z widma. Ewentualnie może to być też kompresor czyli wyrównywanie fali - podgłaśnianie głosek cichszych i ściszanie głośniejszych. Myślę że na necie znajdziesz odpowiedź co to jest za funkcja.

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites

No to przyszła do mnie karta Asus Xonar U5 i się nie spisał................... Przetestowałem ją na starym laptopie z Windowsem 7 i działa świetnie. Niestety po podpięciu jej do nowego z Windowsem 10 nie działa equalizer i prawdopodobnie żaden z suwaków odpowiadających za efekty Noise Gate i Perfect Voice. Niestety na starym laptopie z Windows mikrofon działał rónie świetnie bez dodatkowych kart muzycznych, Tak więc bez sensu jest dokupować kartę za 300 zł do laptopa wartego 200 zł. 

 

Dzięki doman18 za odpowiedź. Wiem że są dwa typy jacków 4-pinowych: nokiowe i applowe. Mój laptop ma jakiś inny problem. Myślę, że rozpoznaje mikrofon na zasadzie impedancji. Jedne słuchawki LG wykrywa a inne też LG nie. Obie są typu nokiowego. Wszystkie moje samsungi wykrywa a nokia nie. Podejrzewam, że rozpoznaje mikrofon po pomiarze impedancji. Poniżej  czy powyżej jakiegośtam progu twierdzi, że mikrofon jest a odwrotnie że nie.  Inny laptop po podpięciu czegokolwiek do jacka wyświetlał monit z potwierdzeniem jakie urządzenie podłączyłem. Nie miało to znaczenia, czy był jack 3 pinowy ze słuchawkami, mikrofonem, cz 4 pinowy ze słuchawkami od telefonu. 

 

Pobawię się jeszcze tym VSTHos + działające słuchawki Samsung z moim laptopem. Na razie dźwięk mam już odszumiony ale jakiś taki mocno basowy. Bez średnicy i góry. Zobaczę jeszcze Twój link do youtube.

 

Na chwilę obecną dalej jestem w czarnej ........... z creative za 180 zł do zwrotu i asusem za 300 zł do zwrotu..... :( 

Po prostu ręce człowiekowi już opadają. Jak dalej nic nie wymyślę, to chyba nie pozostanie nic innego jak mieć dwa laptopy. Jeden do Skype a drugi do reszty.

Link to post
Share on other sites

To w takim układzie zwróć creativa i asusa i kup jakiś mikrofon na usb. Np. samson go mic, reloop podcaster albo najlepiej samson c01u. Ominiesz karty dźwiękowe i problemy z mikrofonami od telefonów. W ostateczności możesz nawet rozejrzeć się za interfejsem i mikrofonem XLR ale do twoich zastosowań to jak strzelanie z armaty do muchy.

 

Do tego jakieś słuchawki - zamknięte całościowe albo nawet dokanałówki i nie powinno być problemu z pogłosem czy sprzężeniami.

 

Z tym sprzętem co masz jedyne na co możesz liczyć to aktualizacje sterowników do Xonara i włączenie odpowiednich funkcji. Usilne trzymanie się programowych rozwiązań z wygłuszaniem tła moim zdaniem nie ma sensu.

Edytowane przez doman18
Link to post
Share on other sites

Ok, ale czy w opcjach sterownika od mikrofonu jest opcja wycięcia szumów tła? Nie zależy mi na mega studyjnej jakości dźwięku ale na wycięciu szumów z tła. Oczywiście dźwięk musi być w miarę OK. Asus Xonar na Win 7 był idealny.  Słuchawek nie chcę stosować, bo po 2 godzinach bolą mnie uszy. Nie lubię słuchawek. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dzięki doman18 za tego Reapera. To jest to o co mi chodzi. Wystarczy badziewny mikrofon a ten soft może go całkiem nieźle odszumić. Dopiero teraz się wziąłem za testowanie, ale wcześniej nie miałem czasu. Testowałem Noise Gator, VoiceMeter i ten soft działą chyba najlepiej. Na pewno lepiej już zapłacić 60 dolarów za to niż za kartę muzyczną na USB. 

 

Wiesz może jak to coś odpalić jako usługę aby działało w tle z moimi presetami? Moja żona też korzysta ze skype i boję się że coś naciśnie albo wyłączy i potem nie będzie potrafiła tego odkręcić albo włączyć w skype jako źródło odpowiedniego mikrofonu.

Edytowane przez benutzer
Link to post
Share on other sites

 

 

Wczoraj kupiłem Creative SBX AXX 10. Myślałem, że użyję to jako zaawansowana karta muzyczna. Głośnik okazał się bublem. Jest przekombinowany, nie udało mi się uzyskać zadowalającego dźwięku, bas dudni i zagłusza całe pasmo

 

Co do samego głośnika to się nie zgodzę. Używam takiego w pracy. Po bluetooth do rozmów jest bardzo ok. Dobrze jest wyłączyć tryb SBX bo faktycznie może w rozmowach zadudnić.  

Link to post
Share on other sites

Z testów to warto sprawdzić zaszumienie przy podłączony i odłączonym zasilaczu. Jeśli przy odłączonym spada to sieje zasilacz. Wtedy warto zastosować izolację portu USB z własnym zasilaniem. Przetestowane z DACiem i działa znakomicie - warto tylko pamiętać, że limituje możliwości do UAC1.

Link to post
Share on other sites

Ten głośnik nie ma ani baterii ani dodatkowego zasilacza. Zasilany jest kablem USB z komputera. Co do jakości dźwięku to niestety nie mogę się zgodzić. Jest to wybajerzony produkt o mizernej niestety jakości dźwięku. Bass wszystko zalewa. Nadaje się do wszystkiego, ale nie do czystego odtwarzania wokalu. W moim T20 mam bas skręcony na zero i jeszcze zatkany gąbką bass reflex. Dopiero wtedy da się tego słuchać. Kiedyś testowałem Philips BT2500. Taki tani głośniczek, ale grał całkiem przyjmnie.

Link to post
Share on other sites

Nie mówiłeś nic o zasilaczu od laptopa. Ja nie mówie o trzeszczeniu ale o słabej jakości dźwięku z tewgo głośnika. O tym, że ma dudniący bas, słabą średnicę i wogóle plastikowy dźwięk. Nadmiar basu staje się wadą a nie zaletą. Z czasem większość się o tym przekonuje :)

Link to post
Share on other sites

 

Wiesz może jak to coś odpalić jako usługę aby działało w tle z moimi presetami? Moja żona też korzysta ze skype i boję się że coś naciśnie albo wyłączy i potem nie będzie potrafiła tego odkręcić albo włączyć w skype jako źródło odpowiedniego mikrofonu.

Nie wiem, mój kumpel bawił się reaperem bo ja nie miałem czasu. I teraz jak przyjdzie mi go zastąpić to po prostu odpalam Reapera, on od razu włącza się z Reafirem. Ja tylko zaptaszkowuje na chwilę opcję wczytywania szumu i ją odptaszkowuje i tyle. Nic więcej nie ustawiam. Twoja żonka nawet w ptaszkowanie nie musiałaby się bawić a jedynie musiałaby uruchomić Reapera i tyle.

 

Ewentualnie może skype dla różnych userów zachowuje różne ustawienia? Można też pomyśleć nad zrobieniem drugiego usera w windowsie i dla obu ustawić inne domyślne urządzenia wejściowe. Są jeszcze zabawy z virtual pc. Ale to czysta teoria. Szczerze to nie wiem, musiałbyś popróbować. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...