Skocz do zawartości

Jaka płyta główna AM3


Recommended Posts

Witam Wszystkich!!!

 

Drodzy koledzy,mam problem w wyborze płyty głównej,bo moja się skończyła:(

Teraz muszę kupić coś nowego i dlatego proszę Was o pomoc w wyborze jakiejś płyty.

 

Musi spełniać następujące warunki:

 

Firma ASUS

Socket; AM2/AM2+/AM3

Slot Ram; DDR 2

 

 

No i pytanie extra do Was,czy te płyty z zintegrowaną grafiką i wyposażone dodatkowo w slot PCI-E,mają jakiś wpływ na to,gdy zamontujemy normalną kartę graficzną? Chodzi mi o to czy warto kupować takie płyty i czy nie zmulą normalnej grafy,czy raczej kupić bez zintegrowanej grafiki.

 

Pomóżcie mi coś wybrać,tak abym był zadowolony:)

Link to post
Share on other sites

Firma ASUS

Dlaczego ASUS?

 

No i pytanie extra do Was,czy te płyty z zintegrowaną grafiką i wyposażone dodatkowo w slot PCI-E,mają jakiś wpływ na to,gdy zamontujemy normalną kartę graficzną? Chodzi mi o to czy warto kupować takie płyty i czy nie zmulą normalnej grafy,czy raczej kupić bez zintegrowanej grafiki.

Nie ma żadnej różnicy.

 

Ile masz do wydania?

Link to post
Share on other sites

Szybko te odpowiedzi Panowie,nie spodziewałem się :D

 

Już mówię dlaczego tak a nie inaczej.

 

Ponieważ mam procka na AM2 i Ram na DDR 2 -dlatego taki wybór.

Chcę za razem wykorzystać moje stare komponenty i przy okazji mieć możliwość rozbudowy na przyszłość procka. No bo ramy już mi zatrzymają cały postęp.

No i w tej chwili nie stać mnie na zmianę wszystkich bebechów .

 

A ASUS ,bo jest dobry tą miałem też ASUSA i byłem bardzo zadowolony,no ale niestety nie działa mi podczas włączania kompa,nie chce zaskoczyć,wszystko się kręci,ale nie ma obrazu.

 

Możliwe,że po 4 latach kondensatory są puste dlatego tak się dzieje?

 

Acha,te ostatnie propozycje odpadaja,ponieważ mam 4 kości,więć potrzebuje 4 sloty na ram.

 

Chodzi mi o dobrą płytę,mogę wydać do 300zł może ciut więcej. Ale ta propozycja M4A77 jest całkiem przystępna cenowo,też ją właśnie oglądałem zanim napisaliście:)

Grafę mam ATI,więc może lepsza by była z chipsetem ATI,czy to jeden diabeł?

 

Wiecie chodzi mi też o to,aby się tak chipset nie grzał. Te radiatory co mają te tanie płyty wystarczą aby odebrać to ciepło.

 

Jeśli nie Asus SEVERN,to co proponujesz?

Link to post
Share on other sites

A co myslisz o mojej starej płycie,mozliwe że po czterech latach miała prawo paść?

Złośliwość rzeczy martwych. Mojemu kumplowi padło jakieś gó**o od DFI po 2 latach i 2 tygodniach :D Jakby celowo to było "zrobione".

 

tylko gdzie to kupić,bo tu nie ma gdzie podałeś,będę szukał gdzieś indziej.

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/675817 - tylko te 2 sklepy ją oferują.

 

Ja jednak mam pełne zaufanie do produktów Gigabyte ;)

http://krsystem.pl/-item-7372.html - co byś na tą powiedział? :) Są tańsze, ale z chipsetem Nvidia, który lubi się grzać.

Link to post
Share on other sites

Dzięki wielkie za te propozycje,ale zostanę raczej przy ASUSIE:)

 

Co do tego chipsetu,to masz rację bo ta moja miała właśnie taki chipset n-Force 570 AMD i się potwornie grzało nawet do 90stopni. Więc spróbuję teraz na AMD,zobaczymy jak to w praktyce będzie się sprawować;)

 

Póki co,to bardzo dziękuję za pomoc i życzę Szczęśliwego Nowego Roku:)

 

Pozdrawiam!!!

Link to post
Share on other sites

A to może i ja się podepnę pod temat, szukam płyty głównej pod AM3 pod Phenoma X6, 8 GB RAM i 2 grafiki i tutaj jest problem. Mam już dobrego Radeona 4870 a z racji, że komputer będzie wykorzystywany do grafiki to chciałbym jeszcze dołożyć jakiegoś GeForce'a - może GTX460 z Cuda. Wyczytałem na forum, że są płyty z układem Lucid Hydra tzw. Fusion i znalazłem nawet fajną płytę na chipsecie AMD 770 - MSI 870A Fuzion http://www.msi-polska.pl/index.php?func ... od_no=2105 Jak myślicie, warto ją kupić pod ten procesor ? Jaka będzie wydajność tych 2 kart ? Czytałem na forach zagranicznych, że sterowniki pod Lucid Hydrę są mocno poprawione i ta wydajność powinna być naprawdę dobra. Ktoś to testował ? Jak to się podkręca przez OC Genie ? Wiem, że ma APS i chłodzoną sekcję zasilania.

Link to post
Share on other sites

A to może i ja się podepnę pod temat, szukam płyty głównej pod AM3 pod Phenoma X6, 8 GB RAM i 2 grafiki i tutaj jest problem. Mam już dobrego Radeona 4870 a z racji, że komputer będzie wykorzystywany do grafiki to chciałbym jeszcze dołożyć jakiegoś GeForce'a - może GTX460 z Cuda. Wyczytałem na forum, że są płyty z układem Lucid Hydra tzw. Fusion i znalazłem nawet fajną płytę na chipsecie AMD 770 - MSI 870A Fuzion http://www.msi-polska.pl/index.php?func ... od_no=2105 Jak myślicie, warto ją kupić pod ten procesor ? Jaka będzie wydajność tych 2 kart ? Czytałem na forach zagranicznych, że sterowniki pod Lucid Hydrę są mocno poprawione i ta wydajność powinna być naprawdę dobra. Ktoś to testował ? Jak to się podkręca przez OC Genie ? Wiem, że ma APS i chłodzoną sekcję zasilania.

sprzedaj radeona, nie kupuj phenoma tylko wezm xeona plus plytke na lga 1156. do tego wszystkiego mozesz kupic gtxa460, ktory powinien Ci wystarczyc i do gier i do CUDA.
Link to post
Share on other sites

sprzedaj radeona, nie kupuj phenoma tylko wezm xeona plus plytke na lga 1156. do tego wszystkiego mozesz kupic gtxa460, ktory powinien Ci wystarczyc i do gier i do CUDA.

Średnio mi się chce sprzedawać tego Radeona na allegro, bo jakieś śmieszne pieniądze wezmę za niego, tak samo jak rezygnacja z Phenoma X6 i podstawki AM3. Nie mam aż tak dużo gotówki, żeby przeskoczyć na Xeona i LGA 1156 (tym bardziej, na chwilę przed przejściem na 1155). Jednak chciałbym zostać przy tym pomyśle i tutaj pytanie, czy ktoś miał jakieś doświadczenia z tymi układami Lucid Hydra, takimi jakie są na tej płycie MSI 870A Fuzion ?

Link to post
Share on other sites

Moris-te oby dwie płyty mają zintegrowaną grafikę,tylko opis w sklepie jest błędny,dopiero teraz zauważyłem że tam jest błąd w opisie. Tu podam stronę producenta:

 

http://pl.asus.com/compare.aspx

 

Więc,która będzie korzystniejsza,bo ceny są podobne:)

 

Igorus- wiem,że korzystniej było by mi sprzedać te ramy,ale kto mi teraz kupi DDR 2 ???

No i jeszcze procek mam na AM2. Na razie mnie nie stać na wymianę wszystkiego.

Link to post
Share on other sites

Moris-te oby dwie płyty mają zintegrowaną grafikę,tylko opis w sklepie jest błędny,dopiero teraz zauważyłem że tam jest błąd w opisie. Tu podam stronę producenta:

 

http://pl.asus.com/compare.aspx

 

Więc,która będzie korzystniejsza,bo ceny są podobne:)

 

Igorus- wiem,że korzystniej było by mi sprzedać te ramy,ale kto mi teraz kupi DDR 2 ???

No i jeszcze procek mam na AM2. Na razie mnie nie stać na wymianę wszystkiego.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...