Skocz do zawartości

Recommended Posts

Cześć. Posiadam procesor i7 6700k i pytę główną Asus maximus viii hero. Udało mi się procesor podkręcić do 4.6 GHz na napięciu 1.360~1376 v. Temperatury w prime95 po godzinie testów miałem 75 stopni na 4 rdzeniach w grach ta temperatura nie przekracza 62 stopni. Moje pytanie jest następujące jakie jest maksymalne napięcie dla tego procesora bo przekopałem trochę fora zagraniczne ale różne są wersje że lepiej nie przekraczać 1.4 v a na nie których 1.35 v . Drugie pytanie jakie są bezpieczne temperatury dla tego procesora bo tutaj też jest kilka wersji. I jeszcze mam jedno pytanie nie związane z tematem ale może ktoś mi odpowie. Po aktualizacji biosu do najnowszej wersji po wyłączeniu i włączeniu komputera na płycie głównej pokazuje mi się kod błędu 40. Poczytałem i jest to jakiś błąd POST czyli komputer nawet jak go wyłączę przechodzi w stan uśpienia. Poradziłem sobie z tym bo w windows 10 ma funkcję szybkiego uruchamiana i wystarczy to odznaczyć i jest ok ale jak wyłączę w biosie profil xmp to tego błędu nie ma nawet jak ta funkcja szybkiego uruchamiania  jest włączona. I zastanawia mnie dlaczego tak się dzieje czy coś pamięciami jest nie tak czy problem jest po stronie jakiś sterowników?

Link to post
Share on other sites

Hej
 

Ja właśnie dziś rano skończylem "maraton" z prime 95. Zostawiełm kompa na noc żeby testował stabilnosć i chyba jest ok. 8h działania i zero błędów(plsu podkręciłem pamięć z 2133 na 2666mhz)

 

 ​U mnie skończyło się na  4,6Ghz @ 1.29V-1.3V. W sumei całkiem podobnie jak u Ciebie. temperatury też trzymaja poziom. Wynik mnie dość satsfkacjonuje i więcej mi nie potrzeba.

​CO do napiecia. Tez przewertowałem różne fora. Przy użytkowaniu 24/7 nie przekraczałbym 1.35V. Mocy przy 4,6Ghz Ci nie powinno zabraknąć.

 

Zajmij się pamięciami, podkręć timingi ale nie męcz bardziej cepa;)

Link to post
Share on other sites

Jak masz 1.36-1.37 na 4.6 to na więcej bym nie liczył bo aby osiągnąć 4.7 musiałbyś pewnie z 1.45v dać albo więcej, bezpieczne napięcie 24/7 to tak właśnie około 1.35 te napięcie co masz jest spoko co do temp. optymalnie jest aby trzymać proca poniżej 80c i też będzie git (ofc im mniej tym lepiej)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hej

 

Ja właśnie dziś rano skończylem "maraton" z prime 95. Zostawiełm kompa na noc żeby testował stabilnosć i chyba jest ok. 8h działania i zero błędów(plsu podkręciłem pamięć z 2133 na 2666mhz)

 

 ​U mnie skończyło się na  4,6Ghz @ 1.29V-1.3V. W sumei całkiem podobnie jak u Ciebie. temperatury też trzymaja poziom. Wynik mnie dość satsfkacjonuje i więcej mi nie potrzeba.

 

​CO do napiecia. Tez przewertowałem różne fora. Przy użytkowaniu 24/7 nie przekraczałbym 1.35V. Mocy przy 4,6Ghz Ci nie powinno zabraknąć.

 

Zajmij się pamięciami, podkręć timingi ale nie męcz bardziej cepa;)

Podkręcanie pamięci daje zdecydowanie mniej niż podkręcanie procka, zwłaszcza tak jak ty teraz, podkręciłeś praktycznie o krok

p.s pamięci warto testować memtestem, chyba że już to robiłeś

 

 

Limit napięcia:

Dla skylake zaleca się zazwyczaj 1,33 dla 24/7 , 1,4 V jest podawane bodajże przez intela jako max dla większości ich procków w oc. Znam ludzi którzy maja 1,5 i śpią spokojnie

 

Tak naprawdę nie ma tu zasady, dużo bardziej ważniejsze są temperatury, oczywiście jeśli ktoś jest tak szalony by np. dać 2V na rdzeń to powodzenia w pieczeniu

 

Pierwsza zasada: patrz tylko i wyłącznie na temperatury rdzeni, reszta czujników odwołujących się do CPU może nawet nie być prawdziwym czujnikiem a bliżej temu do zgadywania

Co do wartości:

80 jest uważane za max do 24/7, powyżej 90 często jest uważane za niebezpieczne a powyżej 100 domyślnie płyta powinna zbić taktowania i napięcie by nie uszkodzić procesora

 

 

Dodam jeszcze że napięcia koło 1,4V i wyżej często są określane jako tylko dla 'wodujących' cpu

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Pamięci mam podkręcone do 3333MHz. Czyli mogę go trzymać na napięciu 1.360~1.376 v. Temperatury mam w normie bo w testach dopija do 75 stopni. A wiecie może coś o tym błędzie o którym pisałem w pierwszym poście. 

Próbowałeś wgrać biosa jeszcze raz? (oczywiście przed tym zresetuj ustawienia, w sensie, by nie updatować na podkręconym sprzęcie)

 

I pytanie czy na pewno wybrałeś dobrą wersję biosa a nie jakąś BETA?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...