Skocz do zawartości

Czy przesiadka z Phenoma II 965 BE na i3-4130 ma sens


Recommended Posts

Mój brat ma kompa, w którym na przestrzeni lat wymieniliśmy w sumie wszystko poza prockiem i płytą. I teraz mi wpadła okazyjnie tanio w łapki płyta pod lga 1150 (MSI Z87-G43), a że jej w sumie nie potrzebuję, to mogę go obdarować, tylko że nie mam teraz hajsu na lepszego procka niż i3-4130 i nie wiem, czy jest sens teraz inwestować (bo mogę płytę równie dobrze sprzedać i nie stracić), a jak mi za jakiś czas wpadnie więcej gotówki to kupić płytę + i5 Skylake.

 

Poza tym w kompie jest:

Thermalright Macho 120

16 GB ramu GSkill (4 kości) 1600Hz, cl9

thermaltake se 530w

R9 380X

 

Komp do gier. Na razie wszystko, w co brat grał działało w miarę przyzwoicie, ale wiem, że proc pomimo OC się poci i ogranicza kartę, tylko nie wiem, czy przesiadka na Haswella dużo tu pomoże. A może w ogóle kupić G3260 albo kampić na jakąś tanią używaną i5?

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Przejście na skylake i5 to bądź co bądź także wymiana ramu (mobo ddr3 nie ma sensu), a zablokowany 6400 wcale nie błyszczy na tle i3. 

 

Skoro posiadacie wszystko pod 1150 oprócz procesora, to najsensowniejszym celem wydaje się i5-46?0K (aktualnie powyżej 800zł). 

 

Tymczasowo można kupić i3-41{5,6,7}0 (do 400zł) które są dość wysoko taktowane.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie uparłam się na Skylake, tylko taki był pomysł do tej pory, bo i tak nie mieliśmy płyty pod intela.

 

Na nowy ram nie mam w tym momencie hajsu,podobnie jak na lepszego procka, właśnie stąd się wziął pomysł i3. Z drugiej strony, wyższych modeli i3 haswell jest raptem kilka na całym allegro i zaczynają się od 380zł. Za 400 można kupić i5-4460 (trzeba pokampić na olx, ale jest to do zrobienia, udało mi się już raz). Co dalej nie jest idealnym rozwiązaniem (zwłaszcza, że brat się bawi w OC), ale i tak wychodzi lepiej w kwestii stosunku cena/wydajność, a nie śpieszy nam się aż tak.

 

W ogóle jak teraz patrze, to płyta, którą mamy (ASRock 970 Pro3) stoi bardzo wysoko na allegro, jak na taki stary sprzęt (najtańsza za 180zł), podobnie procek (najtańszy 300zł!), jakby się udało za ten komplet z 350zł wziąć + to 400zł, które mogę dołożyć... Jest to już dość blisko i5-4590K, którego można dostać za 850zł na alle. Dalej brakuje, ale może coś wymyślę. Pod warunkiem, że ten Phenom jest w ogóle sprzedawalny.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

 

 

Razem wódki nie pilismy

i tak raczej pozostanie

 

 

 

tymczasowe i3 w dobrej cenie jak najbardziej pasuje

dokładnie, przeskok w wydajności i tak będzie mocno zauważalny

 

 

 

Osobiscie bym wolał

who cares?!

Link to post
Share on other sites

Więc co do tematu kamp na i5, ale z K, najmocniejsza i5 (4690K) na socket 1150 800zł + to jest najrozsądniejsza droga oczywiscie jezeli nie zdecydujesz sie na przesiadke w najblizszym czasie 

Edytowane przez TurioN
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...