Skocz do zawartości

Zestaw z monitorem dla grafika 2D, do 5.5k


Recommended Posts

Witam

 

Ponownie składam zestaw dla kolegi, grafika operującego na niewielkich plikach 2D. Pracuje w Photoshopie i Ilustratorze (pliki do wydruku, banery, grafiki na strony internetowe). Większość danych trzyma  w chmurze i na dysku zewnętrznym, nie ma potrzeby więc montowania dwóch dysków SSD. Obudowa typu Cube (względy estetyczne taką sobie zażyczył) Nie zamierza podkręcać, zestaw w 99% do pracy ale może w przyszłości chcieć pograć w jakieś starsze gry stąd 750ti. Skleiłem dwa zestawy jeden na I7 drugi na E3. Która z tych opcji będzie według Was lepsza do powyższych zastosowań i czy coś w nich zmienić ? 

 

https://www.morele.net/inventory/info/5WQ7zL/   I7

https://www.morele.net/inventory/info/2h6LIz/      E3

Edytowane przez Honnou
Link to post
Share on other sites

 

 

nie ma potrzeby więc montowania dwóch dysków SSD
What? A to niby czemu ? 

 

Obudowa typu Cube
Ceny podzespołów m-itx  są znacznie wyższe od standardu, do tego ograniczone OC.

 

Po pierwsze i5 w miejsce i7, po drugie więcej ramu, po trzecie 2x SSD  jeden na OS, drugi na scratch /cache.

i5 + koniecznie OC (co wyklucza raczej użycie CUBA), do tego masa ramu i szybkie SSD.


Możesz kombinować z i7, ale ciężko będzie się zmieścić w budżecie - na i5 po OC nie odczuje różnicy zbytnio, większa część procesów jest jednowątkowa z kilkoma wyjątkami. Na mój gust więcej wyciągnie z i5 OC, niż z i7 bez OC - w przypadku PS większe znaczenie ma taktowanie procka, niż ilość rdzeni, szczególnie jeżeli mowa o 4 rdzeniach (i w górę). 

Link to post
Share on other sites

ahhhh - dla mnie koniec dyskusji .... NIE! Dwa dyski SSD tak sobie napisałem żeby naciągnąć Ciebie na koszta i przy okazji zabić czas, bo siedze sobie niemam co robić ... to teraz inaczej ...rusz 4 litery i poczytaj na temat, anie bierzesz się za składanie znajomemu komputera a sam nie masz o tym pojęcia ... to po jaki kij się za to bierzesz? 
Nauczyć się składać maszynę do PS'a to kilka godzin lektury informacji, które google na talerzyku przynosi (jak odpowiednio go poprosisz).
Ja jak się na czymś nie znam to się za to nie zabieram - a już tym bardziej nie wyskakiwałbym z tekstem "więc niema potrzeby" - skoro jej niema to niema o czym rozmawiać. Dodam że to są podstawy podstaw jeżeli chodzi o Adobe, PSa itd. więc jak tu z Tobą dyskutować ? 
Następnie zamiast doczytać o coman to co Pan robi, czeka na gotowca .... ja juz mam dość takich zagrywek. Lenie śmierdzące, tak ciężko ogarnąć temat ? Tak cieżko użyć googla ? W czym problem ?

Pytanie do Ciebie - co to jest Scratch disk i do czego służy ? (może tak to zadziała, ale prowadzić za rączkę i tak nie mam zamiaru).


Jak się za to zabrałeś to poczytaj co nie co na temat - forum to nie szkoła pt. "jak złozyć komputer do PS'a" - to miejsce gdzie masz dostęp do fachowców, osób które na co dzień pracują z tego typu sprzętami, programami - nikt tu nie będzie się rozpisywał czemu to i tamto, bo jest tego multum w necie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Nie rozumiem trochę sensu tego wywodu. Wystarczyło zwykłe - tak, dwa dyski to konieczność. Gdybym się na tym znał to tematu by nie było, nie widzę innego sensu istnienia tego podforum jak właśnie pomóc amatorom przez osoby bardziej rozgarnięte w temacie. Na gotowca nie czekam, zaproponowałem dwa złożone przeze mnie zestawy różniące się procesorem. Najważniejsze pytanie na które de facto odpowiedzi nie udzieliłeś.

Link to post
Share on other sites

GPU, tutaj możesz wrzucić sobie 750TI z pasywnym chłodzeniem i w niższej cenie https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-750ti-kalmx-2gb-128-bit-mini-hdmi-2xdvi-ne5x75t00941h-655099/

Bez oc, wtedy może zostać 6700. Warto pomyśleć o wydajniejszym chłodzeniu np. SPC Fera 3 zmieści się bez żadnego problemu w Alea M50 i kultura pacy będzie lepsza. SSD w cenie 850 Pro dostaniesz praktycznie Goodram Iridium 120+240GB z 5 letnią gwarancją i wysokim limitem zapisu danych, 600TBW dla wersji 240GB.

Link to post
Share on other sites

 

 

Wystarczyło zwykłe - tak, dwa dyski to konieczność
Wystarczyło sprawdzić co to jest scratch disk - wspomniałem o dwóch dyskach, napisałem nawet w jakim celu, ale Ty nadal swoje - no to zjebka mała że nawet tyłka nie ruszyłeś żeby doczytać o co chodzi.
Co do zestawów - czytanie ze zrozumieniem 

 

większa część procesów jest jednowątkowa z kilkoma wyjątkami
więc jaki sens ładowanie i7 / Xeona (w szczególności do małych projektów) ?
W miejsce i7 (bez OC) lepiej wsadź 32GB ramu, ale zaraz będzie "przecież mu jest nie potrzebne" ... Ogólnie masz wyżej tyle wiedzy podane że bania mała, ale w ogóle się do tego nie odnosisz, ciśniesz twardo w dwa zestawy które złożyłeś i zero, dosłownie zero jakiegoś większego zainteresowania tematem.

 

Jak już się tak upierasz przy Non-OC to zamień CPU na i7 4790K i jeszcze raz - szybkość wątka ma największe tutaj znaczenie, a nie wielowątkowość .

Link to post
Share on other sites

 

 

Ogólnie branie 4790K na takiej mobo pod OC wygląda dość kiepsko, żeby nie powiedzieć tragicznie. 
 

 

 

Jak już się tak upierasz przy Non-OC to zamień CPU na i7 4790K i jeszcze raz - szybkość wątka ma największe tutaj znaczenie
 

Dla samego wysokiego taktowania, pod OC to mobo się nie nadaje, brak chłodzenia na sekcji, dodatkowo do 4790K trzeba wrzucić wydajniejszy cooler bo w lato może być problem z rzucaniem taktów.

Link to post
Share on other sites

chodzi o to że 4790K to najszybszy wątek na rynku (bez OC) - już wsio jasne ? Dla kogoś kto się upiera przy non-OC paradoksalnie ten CPU będzie idealny (paradoksalnie, bo tam przeca magiczne "K" jest w nazwie).


Jak budżet ogranicza to trzeba ciachać tu i tam - od siebie dodam że przy 32GB ramu, scratch disk za wiele niema do roboty. Z kolei z 16Gb ramu bez szybkiego scratch disk nie jest zbyt różowo - także coś a coś. Jak dla mnie ładował bym kaskę w CPU i ram w pierwszym rzedzie kosztem reszty ... GPU out (nie będzie grania póki co) i praca na integrze (wbrew pozorom jest całkiem przyjemnie).


Kolega planuje jakiś rozwój ? Z czasem większe projekty itd. ? 
Zaraz się okaże że poleasingowy C2D już mu styknie w zupełności, a my się tu pocimy żeby było jak najwydajniej. 

Link to post
Share on other sites

Dajcie luz z tymi Iridium - polecacie sprzęty kogo?
Wymień proszę jakieś godne uwagi produkty firmy Goodram ?
Ja mam co najmniej 8 kości uszkodzonych w ciągu pierwszego roku pracy - tak się prezentuje goodram póki co ... a Tu polecany jest dla segmentu PRO? Jakie są jego atuty po za ceną ?
A teraz czym jest seria PRO w samsungu i jaką ma renomę ... Staram się być obiektywny w swojej ocenie, na tyle na ile to możliwe, do tego szkoda mi cisnąć po Polskeij marce, ale jest jak jest - w swoim czasie zakupiłem kilkanaście kości od Wilka i ... padły wszystkie.
Spoko - jak ktoś lubi takie tematy proszę bardzo, ktoś lubi bawić się w testera - droga wolna, ale polecanie produktów marki która już nie raz zabłysła, ale w druga stronę do zastosowań PRO ... ja na takie rzeczy nie pozwolę. Dysk jest nowością na rynku a wszędzie, ale to wszędzie jest ostatnio wciskany jako wybitnie trwały, wydajny ... FCK ile produktów tego producenta do tej pory posiadało takie cechy?
Zacznijcie myśleć - jak OCZ robi *ujowe SSD tak je robi do dziś i nawet Toshiba mu nie pomogła ... wyciągnąć wnioski z tego. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Pozwolę sobie odkopać nieco temat. Tak się złożyło, że zestaw o którym była dyskusja w tym temacie będzie zamawiany dopiero teraz na dniach. Poczytałem jeszcze nieco o procesorze i patrząc na to : https://www.pugetsystems.com/labs/articles/Haswell-vs-Skylake-S-i7-4790K-vs-i7-6700K-641/ wychodzi że jednak skylake będzie lepszym wyjściem. Dopytałem też kolegę i wielkość plików na jakich maksymalnie pracuje nie przekracza 4GB. Czy więc przy 32GB konieczne jest inwestowanie w drugi dysk SSD? Jeśli nie, to uwzględniając caschback (200 zł) idealnie zmieści się w 5.5k :) https://www.morele.net/inventory/info/JIGjHl/

 

Dla przypomnienia żebyście nie musieli wertować przez cały temat: komputer dla grafika 2D do 5.5k z monitorem, tworzy treści reklamowany - plakaty i banery do wydruku. Głównie PS i Ilustrator. Nie będzie podkręcane i musi być mATX.

Edytowane przez Honnou
Link to post
Share on other sites

Przy 32GB może odpuścić scratch disk, ale niech zwraca uwagę na ram, tak żeby 26-28GB nie przekroczyć. Problem z zwiększymi projektami jest taki że nawet po zamknięciu projektu w PSie, nadal siedzi on na ramach, aż do momentu restartu aplikacji - przy konieczności wachlowania projektami jest to nieco uciążliwe, bo trzeba resetować PSa. Dodam że dopóki nie przekroczy tych 26GB, to scratch za wiele pracy niema i spokojnie się wyrobi na dysku systemowym. Jak braknie ramu wtedy w ruch idzie scratch disk, do tego OS też zaczyna fisiować ze swoim pagefile.sys, następnie spore ilości danych są zapisywane na dysku systemowym - przy SSD 240GB  szybko zaczyna miejsca brakować ... i jest koniec - zadławienie max, jak maszyna stabilna to przemieli to, ale w tym czasie można iść na spacer, do kina, obiad ugotować. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...