Skocz do zawartości

Szukam 2x Wentylator 120mm na CPU i tył obudowy


Recommended Posts

Witka,

szukam dwóch wentyli 120mm. Mój na CPU zaczął dziwnie hałasować, chyba łożysko coś nie ten teges po 8 latach, plus chce dodać wentyl do wyciągania powietrza z budy na zewnątrz. Zależy mi żeby były one w miare ciche, a zarazem żeby ten na CPU dał rade radiator schładzać.

Link to post
Share on other sites

To dosyć sporo i masz stosunkowo duży wybór w tej cenie. Do przewietrzania obudowy ja proponuje tradycyjnie BeQiuet od najdroższego Silent Wings, poprzez Shadow Wings po najtańszy Pure Wings, z tym że ten najdroższy ma najlepsze praktycznie niesłyszalne łożysko. BeQuiet są ciche i mają bardzo dobry stosunek wydajności do ciszy. W podobnej cenie masz jeszcze Noiseblockery PL-PS, mogą być do przewietrzania obudowy jak i na radiator. Łożysko praktycznie na tym samym poziomie co BQ, z tym że BQ przyjemniej tłoczy powietrze, bardziej miękko dlatego subiektywnie wydaje się że ciszej pracuje. Następne Noiseblockery Eloop na radiator masz dwa modele z PWM to B12 PS i B12P różniące się rpm. Pierwszy obraca się z prędkością 400-1500 rpm a drugi 800-2000 rpm. No i z tych droższych masz jeszcze Noctue ale nie wszystkim odpowiada ich kolorystyka. Od nich masz dwa wentylatory na radiator NF-F12 i drugi trochę mniej wydajny ale trochę głośniejszy NF-P12 oba z PWM. Do przewietrzania NF-S12A, ten jest  bardzo dobry, cichy prawie jak BeQuiet Silent Wings i trochę wydajniejszy. Z tańszej opcji wentylatora na radiator polecam Thermalrighta TY-147 lub z łożyskiem kulkowym TY-141. To dwa wentylatory 140mm z mocowaniem jak na 120mm.Używam ich na NH D14 zamiast oryginalnych od Noctuy, są ciche i bardzo wydajne. Przypomniało mi się, że CoolerMaster ma niezłe wentylatory z serii Silencio FP z PWM. Koledzy kiedyś wrzucili link z testem i wyszło, że są prawie tak wydajne jak Thermalrighty i do tego nawet ciche. Ta jedna wersja bardziej cicha jest dostępna w Polsce, tej drugiej Performance nie widziałem.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...