Skocz do zawartości

Tania i w miarę przyzwoita mysz, podkładka i klawiatura. Z naciskiem na "tania".


Recommended Posts

Właśnie skończyłam składać kompa dla znajomego i okazało się, że nie przewidziałam w budżecie ani myszy ani klawiatury, bo każdy to ma. No więc wychodzi na to, że nie każdy. Ale tak to jest, jak się gra na konsoli przez kilkanaście lat.

 

Posprawdzałam sprzęty, które mam w składziku, ale nie znalazłam nic co by było w pełni sprawne i zarazem nadawało się do gier (bo takie głównie będzie zastosowanie).

 

Szukam więc myszki, klawiatury i podkładki w najniższym sektorze cenowym, ale takich, które nie będą absolutnym koszmarem w użytkowaniu. Nie wiem, jak wygląda budżet, znam co prawda parę dobrych modeli myszek i klawiatur do 100zł, ale to jest "zdecydowanie za dużo". Więc pytam, używaliście/używacie jakichś budżetowych peryferiów, które jesteście w stanie polecić? Nie musi to być nie wiadomo jak trwały sprzęt, raczej taka przejściówka do czasu, kiedy kumpel uzbiera na coś lepszego, ważne, żeby dało się z tego korzystać.

 

(Sprzęt będzie służył głownie do gier - FPSy, LoL, jakieś MMO)

Link to post
Share on other sites

ja wiem, ze to szydera, ale właśnie o coś takiego mi chodzi, pod warunkiem, że ktoś używał czegoś takiego i nie zepsuło się po dwóch dniach. Ja wiem, że to nie jest idealne rozwiązanie. Ale wiem, że czasem idzie znaleźć coś w okazyjnych cenach, co nie jest kompletną kupą i nie rozleci sie od razu. Swego czasu kupowałam do biura te klawiatury (z 6 lat temu, kiedy miałam bardziej ograniczony budżet niż teraz i każde 50zł bolało): http://allegro.pl/klawiatura-usb-qwertz-acer-sk-9625-czarna-i5884629610.html, tylko w wersji US, za 12zł za sztukę. Nigdy nie miałam w ręku lepszej budżetowej klawiatury, część z nich działa do teraz, a te, co nie działają, nie działają przez tzw. czynnik ludzki (najczęściej kawa na klawiaturze).

 

Czo do myszki, to znalazłam używaną mysz logitecha mx500 za 10zł na olx. Podobno działa, więc wezmę, wyczyszczę i będzie okej na razie.

 

Podkładkę znalazłam u siebie (zwykła szmacianka z logo tracera, dostałam ją gratis na jakiś targach i leży nieodpakowana).

 

Szukam teraz klawiatury. Może być używana. Im taniej tym lepiej. Wziełabym tego Acera, bo wiem, że jest spoko, ale do grania jednak klawiatury low profile średnio się sprawdzają.

Link to post
Share on other sites

Myszki nie podpowiem, bo z tego pułapu cenowego szkoda mi wydawać na te "gamingowe" myszki i zawsze brałem Logitecha m90, który do zadań codziennych spisuje się wzorowo.

Klawiaturkę polecę z doświadczenia Microsoft k200. Dla mnie produkt nieśmiertelny. Używała siostra, ojciec, były molestowane w firmie i do tej pory żyją.

Podkładka tak jak ktoś wcześniej już napisał, zdecydowanie X7 - tania dobra podkładka, która nie odpuszcza pola o wiele droższym konkurentom :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja wiem, ze to szydera, ale właśnie o coś takiego mi chodzi, pod warunkiem, że ktoś używał czegoś takiego i nie zepsuło się po dwóch dniach. Ja wiem, że to nie jest idealne rozwiązanie. Ale wiem, że czasem idzie znaleźć coś w okazyjnych cenach, co nie jest kompletną kupą i nie rozleci sie od razu. Swego czasu kupowałam do biura te klawiatury (z 6 lat temu, kiedy miałam bardziej ograniczony budżet niż teraz i każde 50zł bolało): http://allegro.pl/klawiatura-usb-qwertz-acer-sk-9625-czarna-i5884629610.html, tylko w wersji US, za 12zł za sztukę. Nigdy nie miałam w ręku lepszej budżetowej klawiatury, część z nich działa do teraz, a te, co nie działają, nie działają przez tzw. czynnik ludzki (najczęściej kawa na klawiaturze).

 

Czo do myszki, to znalazłam używaną mysz logitecha mx500 za 10zł na olx. Podobno działa, więc wezmę, wyczyszczę i będzie okej na razie.

 

Podkładkę znalazłam u siebie (zwykła szmacianka z logo tracera, dostałam ją gratis na jakiś targach i leży nieodpakowana).

 

Szukam teraz klawiatury. Może być używana. Im taniej tym lepiej. Wziełabym tego Acera, bo wiem, że jest spoko, ale do grania jednak klawiatury low profile średnio się sprawdzają.

Nie szydziłem .  Po drugie biedronka ma dobre produkty , nawet te tanie, jeszcze nie miałem problemu z ich produktami , odpukać :)  Po za tym jak widzisz ,zestaw  podświetlony będzie ozdobą biurka , a cena malutka. 

Link to post
Share on other sites

Jak pisałam, to nie dla mnie, mam Rivala 300 i jestem zadowolona (a myszy niby dostosowane do babskich łap są bezużyteczne, niby dlaczego każda kobieta ma mieć malutkie dłonie i krótkie palce i trzymać mysz delikatnie opuszkami palców?). Pewnie pokuszę się na Rivala 700 jak się objawi w EU, ale cholera wie, kiedy to będzie.

 

Myszki dalej szukam, bo ten Logitech z olxa miał zepsuty lewy klawisz, o czym sprzedający poinformował mnie dopiero jak przejechałam do niego 30km (niech ginie).

 

Ale Vanquish jest koszmarny, mój brat go miał, jest za lekki, klawisze boczne są w bezużytecznych miejscach (zwłaszcza prawy), jakość wykonania jak w myszce za 6zł z targu, po miesiącu ta matowa powłoka zaczęła się ścierać i wyglądało to dramatycznie. A po 4 miesiącach wysiadł sensor.

 

Bloody A90 już sporo lepsza, ale sterownik do tego to najgorsze ścierwo w pojemniku na sterowniki, do tego polska wersja wygląda jak tłumaczona translatorem z chińskiego (co prawdopodobnie miało miejsce), do tego ma jeszcze jakieś moduły, za które chcą, żeby im dodatkowo zapłacić 10 dolców! No i jest za droga.

 

Tak w ramach dyskusji od A4techa mogę z czystym sumieniem polecić to: https://www.morele.net/mysz-a4-tech-evo-xgame-laser-oscar-x747-extra-fire-usb-blue-266958/, używam teraz w pracy (po tym, jak w Naga Hex po 6 miesiącach pękł prawy przycisk, a sklep odmówił wymiany ze względu na uszkodzenie mechaniczne) i działa świetnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę. Ale to dalej za dużo, bo realistycznie na mysz zostaje teraz z 50-60zł max.

 

Podkładkę zamówię, jak już będzie myszka, bo się może okazać, że zostanie na nią 5zł i jedyne na co wystarczy to jakaś podróba razera z aliexpress (co są po pół dolara czy coś). Albo odpakuję to moje coś od tracera w końcu i sprawdzę, co to warte.

Edytowane przez iamnotreal
Link to post
Share on other sites

Na pewno nie Bloody z serii V. Jak już to A90.

A seria T lub Z?. Sensory a3050, 9800. Zastanawiam się nad bloody a90, ale ta grafika na grzbiecie mnie odstrasza i szukam czegoś stonowanego :P

Co sądzicie o Bloody Winner T70?. Niby to samo co a90, ale mniej festyniarski wygląd. No i dobrze leży w łapie. Cena jednak większa

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...