Skocz do zawartości

Jakie są problemy z brakiem aktualizacji androida?


Recommended Posts

Tak jak w temacie. Przykladowo kupujemy jakiegos chinczyka. Jakas firma nie wprowadza uaktualnien do oprogramowania. Co na tym tracimy? W Iphonie np. jesli oprogramowania sie nie z aktualizowalo niektore programy np. snapchat nie dzialal. Dopiero gdy to zrobilismy. Jak to jest?

Link to post
Share on other sites

Zazwyczaj jest to ograniczenie braku dostępności do nowych funkcji oferowanych oficjalnie przez nową wersję androida. Do tego brak łatek bezpieczeństwa. Większości aplikacji wystarcza android w wersji 4.4, nie spotkałem jeszcze jakiejś, która by wymagała nowszego.

Link to post
Share on other sites

Np odtwarzacz dla samsunga z androida M nie dziala na 5.1.

Bo jest napisany tylko na ten system. Gratuluje (żart)

Brak aktualizacji kończy się mniejszym bezpieczeństwem. Mniejszą liczbą opcji (u większości producentów aktualizacja dodaje jakieś rozwinięcia ich aplikacji). Gorszą optymalizacje.

 

Ale czy jest to tak zauważalne ?  NIE

 

Dlaczego? Telefon jest robiony tak aby działał pod pewnym systemem operacyjnym i tak jest działa płynnie (jak ktoś chce sie teraz pruć co ja pisze to JAK SE ZAŚMIECISZ SYSTEM W KOMPIE ZA 20 TYŚ TEŻ BĘDZIE MULIĆ INSTALUJECIE GÓWNA I POTEM PŁACZ BO MULI [dodając oczywiście że niektóre aplikacje mają większe wymagania tak samo jak gry]) kontynuując chińczyk Xiaomi na spokojnie poradzi sobie przez kolejne 2 lata i wydaje aktualizacje i większość chińczyków to robi trzeba tylko poszukać.

 

U mnie w pracy jak ktoś chce kupić dobry telefon najczęściej polecam Xaiomi przewineły mi się wiele razy przez łapy nigdy nie byłem niezadowolony z ich jakości za to dodam że ich użytkownicy również nie mają zastrzeżeń.

 

Chińczyk nie = kiepski pozostawiony telefon bez wsparcia

Szybciej samsung = kiepski pozostawiony telefon bez wsparcia (polityka apple co do aktualizacji polecam poczytać co do celowego postarzania sprzętu)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...