Skocz do zawartości

Assassin's Creed - dziwne haczenie


Recommended Posts

Witam,

 

złożyłem synowi komputer:

 

Athlon 64 X2 4400+

4 gb ram DDR2

GF 8800 GS

Creative Audigy 4

 

system to Windows7 RC

 

Ogólnie sprzęt chodzi bardzo dobrze. Chłopak dostał kilka oryginalnych gier.

Od razu wykonaliśmy próby. Między innymi COD4, Crysis, Need For Speed Carbon, FarCry2 i Assassin's Creed.

Prawie wszystkie chodzą rewelacyjnie na najwyższych ustawieniach w rozdzielczości 1280x800 (monitor 22 cale panorama.

Piszę prawie ponieważ mam problem z Assassin's Creed. Gra przycina się co ok. 1 minute na około 2 sekundy. Dźwięk słychać, ale obraz stoi. W czasie między haczeniami gra chodzi super płynnie.

Grafika co prawda ma tylko 384 mb ramu, ale obniżenie jakości tekstur też nic nie daje.

Zresztą przestawiłem wszystkie ustawienia grafiki w grze na minimum w rozdzielczości 1024x768 i jest dokładnie to samo.

Zmieniłem sterowniki od grafiki na najnowsze dla W7 i tez jest ten sam objaw.

Przeinstalowałem system na Viste, objaw ten sam, pod XP też.

Już mi ręce opadają, nie wiem co jest grane.

Gra ma zapodanego najnowszego patcha.

 

Na drugim kompie z Quadem i GF 9800 GT oraz z Creative X-Fi (wszystko na W7 RC) gra chodzi bez zająknięcia.

Chłopak strasznie napalił się na tą grę, ale jak narazie leże i kwiczę, nie wiem co mam z tym począć.

Może ktoś z Was ma pomysł co może być przyczyną te dziwnego haczenia.

Bardzo proszę o info.

 

Pozdrawiam

Jacek

Link to post
Share on other sites

to może być wina niedopracowanej kompatybilnosci sterowniki/gra/W7. Zainstalowales najnowsze drivery?? ktore maja oznaczenie ze sa zgodne z W7? jesli nie to zrob to. A jesli je masz to.. sprobuj wyczyscic je i zainstalowac starsza wersje pod viste..

 

Rozumiem ze w innych grach nie ma podobnego problemu??

 

Aha, jesli tego nie zrobiles to pobiez i zainstaluj najnowszy patch do gry.

Link to post
Share on other sites

Najnowszy patch - bodaj 1.2 - jest zainstalowany.

Sterowniki są zgodne z systemem.

Spróbuje jeszcze sterowniki od Visty, wg Twojej rady.

Tylko zastanawia mnie fakt, jak napisałem poprzednio, czemu gra się tnie w ten sam sposób na Viście oraz na XP.

Z pozostałymi grami nie ma żadnego problemu.

 

Jacek

Link to post
Share on other sites

haczenie moze byc problemem ramu musisz zobaczyc jakie standardowe napiecie ma pamiec ram syna jezeli wyzsze niz 1.8 to bedziesz musial przestawic w biosie poniewaz zazwyczaj plyta ustawia 1.8 a np ram ma 2.1 ja tak mialem i mi sie gry ciely przestawilem i ram sie juz nie dlawil :/:D:P

Link to post
Share on other sites

Sprawdzałem napięcie - pamięci w specyfikacji maja 1.8 i takie samo napięcie jest ustawione w BIOSie.

Mam za to inne pytanie:czy jest możliwość wykorzystania pamięci RAM na potrzeby tekstur ? Bo może faktycznie 384 mb na pokładzie grafiki to coś mało.

Tylko z drugiej strony trochę by mnie to dziwiło, bo jednak pozostałe wymienione przeze mnie gry chodzą na najwyższych detalach bez problemu.

 

Jacek

Link to post
Share on other sites

porada może nie najwyższych lotów, ale po jakimś tygodniu grania to samo dzieje się u mnie z GTA4 :) tzn. często 'freezuje' na sekundę i w ogóle obiekty dziwnie późno się wczytują, mam wrażenie że dysk cały czas coś doczytuje - nie wiem może to zależy od lokacji i pory dnia w grze

wiem, że GTA lubi mieć czysty dysk i zaleca się jego zdefragmentowanie, dzisiaj sprawdzę czy to coś pomogło

Link to post
Share on other sites

Panowie nic z tych rzeczy ktore piszecie!! To jest wina tego ze gra co jakis czas laczy sie z netem... Kilka dni temu mialem ten sam problem, rozwiazaniem jest zablokowanie gry w firewallu lub po prostu odlaczanie polaczenia podczas gdy chcemy grac ;) pozdrawiam

 

ps. przynajmniej u mnie to zadzialalo, bo jak ta gra moglaby sie ciąć na gtx 260 :)

Link to post
Share on other sites
czyli zapewne brak jeszcze kompatybilnosci z nowym systemem.. Zainstaluj sobie Vistę i powinno działać dobrze.

Przeinstalowałem system na Viste, objaw ten sam, pod XP też./quote]

 

Czytamy ze zrozumieniem :)

Link to post
Share on other sites

Rozwiązałem problem.

Może komuś przyda się na przyszłość.

W XP wina leżała po stronie sterowników do audigy4 - za stare. Wersja z marca tego roku rozwiązała problem.

Natomiast w Viście jak i w W7 pomogło zainstalowanie i użycie Creative Alchemy.

W tej chwili gra chodzi bez haczenia, super płynnie itd.

Jest tylko inny, malutki problem. Dźwięk jest taki jakby dochodził ze studni, z lekkim pogłosem. Myślę, że to już sprawa samej konfiguracji Alchemy.

 

Pozdrawiam

Jacek

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...