Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

mam nowego Leona 3G. Na wszystkich portalach oraz recenzjach na youtube każdy chwali baterię, mówiąc, że wytrzymuje w cyklu mieszanym 2 dni nawet. Otóż, mając telefon naładowany na 100%, pozostawiony na noc (10 H) telefon rozładowuje się do 2% i wyłącza się już sam. Czy to normalne? Wyłączone wifi, przesyłanie danych, wyłączona lokalizacja oraz automatyczna synchronizacja w aplikacjach. Raz jest, że najwięcej pobiera baterii - tryb gotowości, raz że usługi google, a raz że ekran. Telefon kupiłem przez internet w zaufanym źródle.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No zdecydowanie nie jest to normalne, z wszystkimi opcjami wyłączonymi zjazd w czasie 10 godzin przy tej baterii  nie powinien być większy jak 2-3%

 

Trafiłeś na wadliwy akumulator lub masz problem z zasięgiem ( Zakładam, że próbowałeś restartu urządzenia i przywrócenia ustawień fabrycznych.)

Edytowane przez marek8967
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym właśnie zaczął od diagnostyki. Wejdź w zużycie baterii w ustawieniach i powiedz jaki proces pochłania baterię. Jeżeli to coś systemowego, to zrób hard reset i sprawdź czy pomogło.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam,

zrobiłem reset do stanu początkowego. Od 13 godziny miałem 100%, obecnie jest 19 i mam 60%, przy czym korzystałem troszkę z wifi i internetu. Nie wiem czy to pomogło. Generalnie zauważyłem po tym resecie (chyba), że jak jest wyłaczony wyświetlacz, nic nie robię, to bateria spada jakiś 1% na godzinę, tak mi się wydaję. Natomiast, gdy tylko odpale internet, włącze aparat, cokolwiek - od razu leci automatycznie 1%, po czym, po minucie kolejny, i taka tendencja zostaje, że 1% co 5 minut jakoś. Mam pisać do komputronika o wymianę baterii? Da się tak zrobić? Jakby to wyglądało.

Dodam, że Leon działa na 5.0.1, a w ustawieniach baterii piszę, że najbardziej zżera je ekran oraz tryb gotowości. Ale ekran mam na 0% lub 10%, więc minimalnie.

Nie wiem co robić, jakieś rady? 

Link to post
Share on other sites

Najbardziej pochłania ekran oraz tryb gotowości na zmianę. Jednakże ekran jest zawsze 0% jasności lub w słońcu ustawiam 20%.

O dziwo, dobra wiadomość. Dzisiaj na całą noc zostawiony telefon i ze 100% zrobiło się rano 96%. Przy czym włączony był dodakowo budzik, ale wyłączone dane pakietowe, wifi, lokalizacja i synchronizacja. Mam się czym martwić? Unormowało się to jak, czy jak?

Link to post
Share on other sites

 

 

Słuchałem muzyki przez 40 minut w busie i spadlo jakies 10%.

Jak słuchałeś na wyłączonym ekranie bez transmisji danych to trochę za dużo. Jak coś grzebałeś jeszcze, przeglądałeś facebooka czy cuś, to w miarę normalnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...