Skocz do zawartości

Która bardziej wydajna ?


Recommended Posts

Źle mnie zrozumieliście. Nie chcę kupować karty (jak na razie). Po prostu przeglądam allegro i widzę Radeony z GDDR5 ale szyną 128/256bit a są GeForce'y z GDDR3 ale z szyną 448bit i nie wiem która jest wydajniejsza, ta która ma większą szynę czy ta która ma lepszą ? Szybszą ? pamięć (nie wiem jak to nazwać.. ;P)

 

Przykładem jest np.

HD 6850 GDDR5 (1gb) 256bit vs. GEFORCE GTX 260 GDDR3 (896mb) 448bit

Link to post
Share on other sites

wedlog mnie jesli chodzi o wydajnosc to porownywalne sa GDDR3 z 448bit i GDDR5 z 256 bit'owa szyna, z lekka przewaga tej drugiej, ale ciezko tu o testy bo porouwnuje sie 2 karty o roznej technologi, jak np: GTX 260 i radeona 5XXX :D. Natomiast szyna 128 bit'owa bedzie tu janowlniejsza, czesto jest ot waskie gardo w wielu dobrych jak na dzisiejsze czasy kartach graficznych jak np: radeon HD 5770 :D

Link to post
Share on other sites

GTX 460 wystepuje w wersji 1 GB --> 256 bitowa szyna i 768 MB --> 192 bitowa szyna. Jesli gramy w rozdzielczosci mniejszej niz FULL HD (1920:1080) to o dziwo roznice pomiedzy tymi 2 kartami sa bardzo male, tak male ze czasem warto kupic wersje o mniejszej szynie ktora przewaznie jest o 100 zl tansza :D.

 

nie chodzi o to ze sa lipne... po prostu technologiaidzie do przodzu i pamieci GDDR3 nie wklada sie do medium-high endowych kart, bardziej do tkaich media center itd (GT 220-240, Radeona HD 56XX itd). roznica w GDDR3 a GDDR5 sa moze nie male ale... najmniej istotne w tych wszystkich okresleniach :D Jesli wiec mozna to najlepiej kupowac karte z GDDR5 oraz szyna wieksza niz 128 bitow

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...