Skocz do zawartości

Komputer nie chce się włączyć - wina procesora lub płyty głównej.


Recommended Posts

Płyta główna: MSI Z77MA-S01

Procesor: Intel i5 3570k

Radiator: SPC Fortis HE1225

 

Zacznę od opisu co się z komputerem działo, aby lepiej zobrazować mój problem.

Zaczęło się od artefaktów. Spowodowane one były oczywiście zbyt wysoką temp. (70-75 stopni grafa). Reszta temperatur była dobra. Po prostu za mała obudowa (wiatraki grafiki są 2-3cm od ścianki bocznej obudowy). Po 2-3 dniach włączam rano komputer a tu zonk. Nie chce się włączyć. Chwila zabawy resetem, włączanie i wyłączanie zasilania i wreszcie udaje się go włączyć. Wyskakuje mi komunikat, że muszę zresetować ustawienia biosa. Spoko, resetuje i komputer pięknie działa, po paru godzinach wyłączam komputer. Nast. dnia znów ten sam problem. Ale teraz już tak szybko nie udaję się go włączyć. Zaczynam wyciągać ramy, i odpalam w różnych kombinacjach. Nic nie pomaga. W końcu postanowiłem wyciągnąć baterię z płyty głównej aby zresetować biosa. Potem znów próbuje włączyć, nic. Po kolejnych próbach różnych kombinacji z ramami komputer odpala się. Wyskakuje komunikat, że wykryto nowy sprzęt, zresetuj ustawienia. Niestety, wybrałem opcję uruchom ponownie i komputer się wyłączył, więc musiałbym się znów z tym dziadostwem męczyć. Postanowiłem przenieść wszystkie części na starą płytę główną i stary procesor. Wszystko pięknie smiga, obie kostki ram działają, itd...

Według mnie coś jest nie tak z płytą główną. Tak jakby nie chciało mi wczytywać biosa, czy coś w tym stylu. Wiecie co mogę z tym zrobić, czy po prostu oddać do serwisu?

 

Z góry przepraszam za tak długi wywód, ale chcę żebyście jak najlepiej wiedzieli co się dzieje.

 

 
Link to post
Share on other sites

Mi bardziej wygląda na problemy z zasilaczem, choć skoro na starej płycie działa ... jeśli nie to pewnie sekcja zasilania czy coś. Płyta na gwarancji czy już po ?

ale i tak podaj model zasilacza jak możesz

Edytowane przez mr-auto
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...