Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, przymierzam się do złożenia nowego komputera. Cenę jaką zamierzam wydać na ten komputer to 700 zł. O to specyfikacja

 

Procesor: AMD Athlon 64 X2 5050e 228,90 zł

 

Płyta główna : Asrock AliveNF7G-Glan 180,00 zł

 

Pamięć : DDR 2 Kingmax 2 GB PC800 CL5 86,90 zł

 

Zasilacz : Modecom Feel 400 120mm 112,97 zł

 

Obudowa : ATX Midi tower Asus Ta-891 89,13 zł

 

Resztę przeszczepię ze starego komputera + karta grafiki od kolegi.

 

Może być czy sugerujecie coś zmienić. Zależy mi aby komputer nie pobierał znacząco prądu, bo za jakiś czas planuję kupić jakąś konsolę.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Zmień Feela na normalny zasilacz, reszta OK.

 

Propozycje tanich zasilaczy:

 

Modecom MC350 (uwaga, żaden Feel, tylko i wyłącznie MC :!: )

Amacrox AX-400PNF

Fortron FSP / PNF (model 350W lub 400W)

Pentagram PSF 430W

Link to post
Share on other sites

780i SLI (jeśli o to Ci chodzi) to zupełnie co innego niż jakiś 630A.To bardzo wydajne konstrukcje, do gier, bez wbudowanej grafiki.Ceny są od 700zł w górę.

 

Ja bym Ci radził Gigabyte GA-M52L-S3P nVidia - 211zł

Owiele porządniejsza płyta od tego AsRock'a.No i ATX.A to tylko +30zł

Zasilacz ok,

Obudowa też

Procesor dobry

Pamięć możesz poszukać Kingoston 2x 1GB, 5zł różnicy a "Kingston to Kingston..."

 

No i niezapomnij o jakiś wiatraczkach

Link to post
Share on other sites

Ja bym Ci radził Gigabyte GA-M52L-S3P nVidia - 211zł

Owiele porządniejsza płyta od tego AsRock'a

Nowe ASRocki to nie są już te same kiepskie płyty, co parę lat temu. To naprawdę solidny sprzęt i zmiana na Gigabyte nie ma sensu.

 

 

Zasilacz ok,

Zasilacz nie jest OK. Feel nie jest OK, bo jest wykonany z kiepskiej jakości podzespołów, nie ma zabezpieczeń i potrafi uszkodzić komputer w razie jakiegoś przepięcia, mała stabilność napięć, no i produkowany nie wiadomo gdzie.

A te zasilacze co podałem wcale nie są dużo droższe.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli już zmieniać AsRocka to na coś z Ultra Durable, np. GA-MA770-DS3. Tyle, że to już będzie za drogie. W AsRocku straszą te kondensatory trochę, w proponowanym GA-M52L-S3P są lepsze na sekcji zasilania.

 

"Kingston to Kingston..."

No nie wiem, ja do takiego budżetowego zestawu wsadziłbym GoodRama.
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, a co powiecie o tej płycie ? Asrock A780GM-LE AMD 780G Socket AM2

 

A Gigabyte raczej nie chcę, miałem taką płytę i poszła z dymem. Więc mam uprzedzenie do tej marki.

 

Płyta Asrocka ma też Crossfire. Faktycznie to coś daję czy tylko taki marketingowy chwyt.

Link to post
Share on other sites

Crossfire to możliwość połączenia dwóch kart graficznych. W twoim komputerze i tak się to raczej nie przyda, bo reszta zestawu jest za słaba do tego - no i koszty wyższe. Spokojnie możesz sobie to odpuścić. Ale płyta sama z siebie jest OK, możesz brać.

Link to post
Share on other sites

Fakt z tym, Kingstonem to trochę drogo by wyszło...

 

Nie twierdzę, że Feel to najlepszy zasilacz, ale jest tani.

Zmontowałem już a nim dwa komputery, jeden ma już ponad rok i gra,

chociaż tam ciągle coś się dzieje z instalacją elektryczną, może ktoś ma szczęście a może nie, ale działa :/ Ale dobra Twoje zasilacze są pewniejsze.

Link to post
Share on other sites

A te zasilacze co podałem wcale nie są dużo droższe.

tylko ze klasycznego MC ciezko dostac ostatnio. sa wersje 2.0:

http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC ... ,id,19656/

a w nich masa bzdur (radiator na proc i 2 wiatraki) i kosztuja sporo. imho w chwili obecnej taniej i lepiej wybierac cos z tych http://www.komputronik.pl/Podzespoly_PC ... kat,14550/ budujac tani zestaw nie potrzebujacy elektrowni (do 5050e wystarczy z gorka 300W) no chyba ze sie uda dorwac MC w rozsadnej cenie...

 

Ps do autora: za te pieniadze na bloga cisze nie licz. takie rzeczy tylko w erze :/

Link to post
Share on other sites

tylko ze klasycznego MC ciezko dostac ostatnio. sa wersje 2.0:

Jakiego klasycznego MC? MC zawsze miały w nazwie 2.0, bo to jest oznaczenie jaki standard ATX spełniają, a nie wersja zasilacza.

No i o co chodzi z tym:

a w nich masa bzdur (radiator na proc i 2 wiatraki)

bo kompletnie nie rozumiem co to ma do zasilacza :/
Link to post
Share on other sites

bo kompletnie nie rozumiem co to ma do zasilacza :/

ostatnio bralem je do biurowych i nie moglem znalezc samego zasilacza. to co kosztuje 215zl w komputroniku to prawdopodobnie zestaw. sama zasilka zmienila kolor obudowy ale to dalej jest fsp, i nawet bardziej sie tym chwala...

to co okreslaja mianem "silent solution kit" to nic innego jak radiator z wiatrakem na procesor (stad wybor wersji zasilacza intel/amd) + wiatrak 80 mm. oba produkty zdaje sie tez od fsp. za te pieniadze- bq! ktory podalem jest lepszy. MC kiedys wygrywal cena, a teraz sie cenic zaczal.

tu link do bardziej aktualnej oferty:

http://www.ram.net.pl/product_info.php? ... s_id=39510

Link to post
Share on other sites

No to bierz Pentagrama 430W :P cicho pracuje i jest sprawdzony. za 160 z wysyłką znajdziesz.

to nie jest zly zasilacz, ale kupujacy powinien miec swiadomosc, ze na linii 12V jego maksymalna moc to 300W. tyle samo ma bq! pure power 350W, wiec w tym szczegolnym przypadku 350W=430W :/

cenowo sie specjalnie nie roznia, a ta seria bq! wypada naprawde niezle. sprawnosc dochodzi do 84% (MC chyba ma 77%, pentagram chyba tez 84%), solidny i cichy wentylator, niezle podzespoly, stabilne napiecia. jest co prawda goly- brak oplotow, brak 6PIN dla PCIE... natomiast do biurowego jak znalazl. bede Was teraz meczyl i zamiast drozszego (na dzis) MC polecal serie pure power :D

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...