Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

 

Szukam nowej karty do 300zł, i nadziałem się przypadkiem na stronę która wyświetliła takowy ranking. Co mi polecicie ?

 

Gigabyte Geforce GT730 2gb ddr3

ASUS Radeon HD 6670 1gb gddr5

Gigabyte Geforce GT730 2gb gddr5

MSI Radeon R7 240 2gb ddr3

Gigabyte Radeon R7 240 OC 2gb ddr3

 

Grafa musi być koniecznie nowa, nie mam zaufania do używek, a niestety nie mogę sobie pozwolić na wyższy budżet.

 

Karta ma służyć do odpalenia starszych tytułów gier, moja obecna to już zabytek (gt430).

 

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Morchepl
Link to post
Share on other sites
Jaka reszta podzespołów komputera, zwłaszcza zasilacz? Co to za gry dokładnie, na jakich detalach i w jakiej rozdzielczości grasz?

W tej cenie z nowych kart to same o słabej wydajności.

Płyta Gigabyte MT68MT-S2, Procek AMD Athlon II X2 250, RAM 2gb, zasilacz logic pro 400w. Zasilacz, jak i dołożenie 4gb ramu mam w planach. Co do gier to myślałem nad gta iv, watch dogs (na minimalnych), i kilku podobnych pozycjach. Chciałbym jakoś dokulać, bo raczej zmiana kompa jest nieunikniona w przyszłości.. Teraz to kompletny zabytek..

 

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez Morchepl
Link to post
Share on other sites
Musi być koniecznie nowa? Za 300zł znajdziesz już całkiem konkretne używki, które będą działać znacznie lepiej.

Że tak to ujmę zakup jest przedterminowy, gdyż robię listę to co potrzebne.. I ciężko raczej będzie upolować w danym terminie, po drugie mam pecha do używek..

 

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Że tak to ujmę zakup jest przedterminowy, gdyż robię listę to co potrzebne.. I ciężko raczej będzie upolować w danym terminie, po drugie mam pecha do używek.. Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

 

 

Skoro zakup jest przedterminowy, to zdecydowanie lepiej będzie kupić wszystko w odpowiednim momencie, ale skoro trzeba, to trzeba...

 

Z nowych to R7 250. Z używek to HD7850/GTX660.

Link to post
Share on other sites
Skoro zakup jest przedterminowy, to zdecydowanie lepiej będzie kupić wszystko w odpowiednim momencie, ale skoro trzeba, to trzeba...

 

Z nowych to R7 250. Z używek to HD7850/GTX660.

I takiej odpowiedzi oczekiwałem. Co do używek to tylko w tych dwóch mam się rozglądać, czy polecisz coś jeszcze ?.

 

Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

I takiej odpowiedzi oczekiwałem. Co do używek to tylko w tych dwóch mam się rozglądać, czy polecisz coś jeszcze ?. Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

 

Do 300zł to będą najlepsze karty, z lekkim wskazaniem na 660tkę, ze względu na 2GB VRAM, chociaż 7850 po konkretnym OC dogania stockowego HD7950 (a to już coś). Ale procesor znowu może ograniczać...

 

Z tańszych to możesz szukać HD6950/GTX570 (~250zł), lub GTX560Ti/HD6870 (~200zł).

Edytowane przez Fanbooj
Link to post
Share on other sites

w tym athlonie możesz odblokować nawet 2 dodatkowe rdzenie więc radze spróbować jeśli twoja płyta główna ma taką funckje jeśli nie to akurat ten procek ładnei się kreci nawet na średnich płytach a oc cpu żeby pograć w gta IV watch dogs będzie obowiązkowe

Link to post
Share on other sites

w tym athlonie możesz odblokować nawet 2 dodatkowe rdzenie więc radze spróbować jeśli twoja płyta główna ma taką funckje jeśli nie to akurat ten procek ładnei się kreci nawet na średnich płytach a oc cpu żeby pograć w gta IV watch dogs będzie obowiązkowe

 

W tym athlonie nie można odblokować 2 rdzeni. Mam ten sam procesor i próbowałem nie da się.

Link to post
Share on other sites
W tym athlonie nie można odblokować 2 rdzeni. Mam ten sam procesor i próbowałem nie da się.

bo może masz po prostu uszkodzone te rdzenie

poczytaj sobie o tych rdzeniach dlaczego są one wyłączone bo nie chce mi się tłumaczyć \

ja na swojej płycie mam x3 450 którego mogę odblokować do phenoma x4 b50 ale ostatnio stał się bardzo niestabilny wiec musiałem go wyłączyć 

a z athlona x2 250 zrobiłem x3

cała seria Athlon II to jedna i ta sama jednostka tylko po blokowana ze względów niestabilności np x4 nie przeszedł rygorystycznych testów więc wyłączyli niestabilny rdzeń i stąd x3 lub 2 rdzenie nie działają i stąd x2 tak samo jest z rodziną phenoma do x4 to te same procesory potem jest x6 który jest oddzielną jednostką ale zdażało że x4 można było odblokować do  x6 

@up 

fajnie że odblokowało l3 bo u mnie się nie dało 

Edytowane przez tobexor
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Z tego co mi wiadomo athlon'ów, się nie da praktycznie odblokować, a na pewno nie X2 250.

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/2__4,_czyli_wszystko_o_odblokowywaniu_procesorow_AMD-2959.html

@up jestem ciekaw jak to odblokowałeś ten 3 rdzeń.

http://www.overclock.net/t/1005739/what-unlocks-the-unlockable-cpu-reference-list

Edytowane przez ADR15
Link to post
Share on other sites

odblokowałem go normalnie dzięki funkcji core unlocker na płycie msi 760gm p23 fx 

ta lista jest dziwnie zrobiona bo ja miałem zapisaną na znanym forum i była o wiele wiele dłuższa oraz w tym samym dziale była druga tabelka jak odblokowywać i ogólnie podkręcać stare cpu amd poprzez sposób z ołówkiem i drucikami w sockecie ale teraz nie mogę go znaleźć chętnie nawet bym ci  powiedział jakiej rewizji był ten x2 250 gdybym go jeszcze miał

cała seria Athlon II to jedna i ta sama jednostka tylko po blokowana ze względów niestabilności np x4 nie przeszedł rygorystycznych testów więc wyłączyli niestabilny rdzeń i stąd x3 lub 2 rdzenie nie działają i stąd x2 [/quote

x2 220 x2 250 to ten sam procesor wpierw był x2 250 rev 2 potem x2 220 z obniżonym taktowanie i chyba miał coś z l2

dodam że kupiłem x2 250 na 100% za 250zł na allegro 

Edytowane przez tobexor
Link to post
Share on other sites

przyjmiesz to wreszcie do wiadomości 

 cała seria Athlon II to jedna i ta sama jednostka tylko po blokowana ze względów niestabilności np x4 nie przeszedł rygorystycznych testów więc wyłączyli niestabilny rdzeń i stąd x3 lub 2 rdzenie nie działają i stąd x2

po co amd miało produkować 10 cpu skoro mógł wyprodukować 4 i je posegregować i poblokować w razie potrzeby równie dobrze mógł być to uszkodzony x3 lub x4 który nie przeszedł testów i po prostu poblokowali 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

I takiej odpowiedzi oczekiwałem. Co do używek to tylko w tych dwóch mam się rozglądać, czy polecisz coś jeszcze ?. Wysłane z mojego LG-H525n przy użyciu Tapatalka

 

Ja polecam, a raczej zalecam nie zapomnieć zmienić zasilacz. Bo ten pośle go z dymem jak dasz nową kartę.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...